1. týždeň tehotenstva – Príznaky – Sono

Prekvapenie! Zrazu ste v tom! 1. týždeň tehotenstva – to vlastne ešte ani nie ste tehotná.

Podľa väčšiny odborníkov začína tehotenstvo od 1. dňa vašej poslednej menštruácie. Je to kvôli tomu, že je jednoduchšie presne určiť dátum poslednej menštruácie, ako ovuláciu či samotné splodenie. Takže podľa lekárov, ak ste v 1. týždni tehotenstva, nie ste ešte ani tehotné. Vaše dieťatko si začnete všímať asi až od druhého alebo tretieho týždňa, závisí to od dĺžky vášho cyklu.

Náš tip: Široký výber  tehotenských podprseniek, vysokú kvalitu a spoľahlivosť nájdete v eshopoch: Astratex a Amiatex za najvýhodnejšie ceny.Astratex.sk recenzie Heureka.sk

Viac Informácii

Ak ste práve zistili, že čakáte dieťa, môžete si myslieť, že je to váš 1. týždeň tehotenstva. V skutočnosti už ale môžete byť tehotné aj 4 týždne. Váš gynekológ vám určite spresní váš stav. Preskočte rovno na 4.týždeň.

Symptómy 1. týždňa tehotenstva

Nezabúdajte na to, že symptómy, ktoré máte počas 1. týždňa sú také, ako počas vašej menštruácie, pretože v skutočnosti ešte nie ste tehotné. Tieto symptómy môžu trvať 3 až 7 dní a patria sem napríklad:

 1. Vaginálne krvácanie
 2. Bolesti a kŕče v spodnej časti chrbta
 3. Nadúvanie
 4. Rapídne zmeny nálady
 5. Bolesti hlavy
Nenechajte upadnúť Vás sexuálny život - Sťahovací korzet SUPER TALIA

Sťahovací korzet SUPER TALIA

 • zapínanie na brušku na háčiky
 • pevné a dokonalé tvarovanie postavy
 • možnosť rozopnutia v oblasti rozkroku

 

 

 

 

 

 

 

 

1. týždeň tehotenstva a Vaše bruško

Vo vnútri vášho bruška, telo vylučuje vajíčko z posledného mesiaca a taktiež vzniká nové vajíčko. To je to, ktoré sa snáď oplodní a vyrastie z neho plod.

Zaujímavý fakt: Ľudské vajíčka sú najväčšie bunky v našom tele a majú veľkosť chĺpkov na marhuliach. Vaše telo vylúči jedno (zriedkavo dve) vajíčka niekedy medzi 10. a 19. dňom vášho menštruačného cyklu- čiže asi 2 týždne pred vašou ďalšou menštruáciou. Vajíčko môže byť oplodnené od 12 do 24 hodín potom. Mať pohlavný styk predtým je tiež užitočné, keďže mužské spermie môžu prežiť v tele ženy až 6 dní.

Prvé známky tehotenstva sa neobjavia ihneď- v skutočnosti si to ani počas prvého mesiaca neuvedomia, pokým im nevynechá menštruácia. Medzi bežné príznaky tehotenstva počas prvých týždňov po oplodnení patria bolesť alebo priveľká citlivosť prsníkov, nutkanie na vracanie, únava a častá potreba močiť.

Počas 1. týždňa tehotenstva pravdepodobne budete myslieť na to, ako svoje telo vhodne pripraviť na nosenie dieťaťa. Je dobré mať optimálnu váhu a prestať s pitím či fajčením. Znížte taktiež váš príjem kofeínu na jednu alebo dve šálky denne.

Ultrazvuk počas 1. týždňa tehotenstva

Počas 1. týždňa tehotenstva pravdepodobne nepôjdete na ultrazvuk. Ale ak ste sa už dlhšie snažili otehotnieť a navštívili ste špecialistu na plodnosť, ktorý vám možno robil ultrazvuk na zistenie počtu folikulov (z ktorých vyrastajú vajíčka) vo vaječníkoch. Ak sa vyskytnú nejaké problémy, váš lekár vám určite predpíše lieky na zvýšenie plodnosti.

Náš tip: Každá mamička potrebuje počas tehotenstva prijímať prenatálne vitamíny. Ich široký výber nájdete na DR. MAX , Lieky24 a Lekárentriveze.sk za najvýhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Určite nezabudnite :

 1. Úplne obmedziť fajčenie, pitie alkoholu a veľké množstvo kofeínu
 2. 2.Sledovať svoj cyklus, aby ste mohli presne určiť vaše plodné dni
 3. Užívať prenatálne vitamíny z obsahom 400 mcg kyseliny listovej denne

Prečítajte  si ďalší článok > 2. týždeň tehotenstva

5/5 - (29 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.