10. týždeň tehotenstva – Aké sú pocity pri ultrazvuku keď vidíte drobca na videu?

Zoznámte sa. Toto je tehotenské bruško. Ak rozmýšľate, kedy začnete vyzerať ako tehotná žena, tak je to práve teraz! 10. týždeň tehotenstva sa taktiež spája s nákupom oblečenia, ktoré sa vám počas tehotenstva a aj po ňom určite zíde. Nezabudnite kúpiť voľné oblečenie, lebo vaše telo sa bude v nasledujúcich mesiacoch určite meniť.

10. týždeň tehotenstva

Moje dieťatko je počas 10. týždňa tehotenstva veľké ako…

Jahoda. Váš plod meria približne 3cm na dĺžku a váži asi 4 gramy. Je zaujímavé, že telo vášho dieťatka sa zväčší skoro dvojnásobne počas nasledujúcich troch týždňov.

 

Dojčiaca a tehotenská podprsenka 1570Dojčiaca a tehotenská podprsenka 1570 AMIATEX.sk Amiatex.sk

Ak som tehotná 10 týždňov, koľko mesiacov som vlastne tehotná?

V tomto týždni ste tehotná približne 2 mesiace a jeden týždeň.

Symptómy 10. týždňa tehotenstva

Rozmýšľate nad tým, aké príznaky by ste mohli počas desiateho týždňa pociťovať? Spolu s rastom vášho dieťatka sa naťahujú väzy a svaly vo vašom tehotnom brušku, zväčšujú sa vám prsia a deje sa aj niekoľko iných zmien. Tu je zoznam najčastejších symptómov desiateho týždňa tehotenstva:

Náš tip: Veľa mamičiek nakupuje v  4Home.sk kde ponúkajú bytový textil a detské obliečky pre chlapčekov i dievčatká za najnižšie ceny.

 

 • Overený eshop
 • Rýchle dodanie
 • Kvalitné produkty
 • Tisíce spokojných zákazníkov

Viac detských obliečok

Bolesť väzov 

Nebuďte prekvapená, ak počas 10. týždňa ucítite bolesti v oblasti bruška. Vaše bruško sa naťahuje, lebo sa pripravuje na to, že v ňom bude bývať váš drobec. Kým u niektorých žien sa tento syndróm veľmi neprejaví, iné pociťujú veľmi silné bolesti. Ak čakáte dvojičky, bolesti môžu byť ešte horšie. Určite oboznámte svojho pôrodníka ak sú bolesti prisilné.

 

Rast prsníkov 

10. týždeň tehotenstva sa spája so zväčšovaním prsníkov, pretože sa vaše telo pripravuje na kojenie

Ranná nevoľnosť 

Nevoľnosť a zvracanie sú bežné príznaky 10. týždňa. Dobrá správa je, že sa ich zbavíte hneď ako sa dostanete do druhého trimestra vášho tehotenstva.

Zmeny nálad

Vaša nálada je ako na bobovej dráhe a vinníkom sú hormóny

Únava

10. týždeň tehotenstva je pre mnohé ženy veľmi vyčerpávajúci. Nielenže vaše telo pracuje na raste vášho dieťatka, ale váš nočný spánok môže byť narušený fakt čudnými snami

Náš tip: Mamička potrebuje počas tehotenstva prijímať prenatálne vitamíny. Ich široký výber nájdete na DR. MAX , Lieky24 a Lekárentriveze.sk  za najvýhodnejšie ceny.femibion1

Viac Informácii

Zvýšený výtok z maternice 

 

Zvýšený krvný tok do vašej vagíny v spojení so zvýšenou hladinou estrogénu môže spôsobiť čistejší výtok, ktorý navyše nemá žiaden zápach. Môže to síce vyzerať čudne, ale toto je prírodná cesta, ako sa telo zbavuje baktérií. Ak je ale zafarbený krvou či inými nečistotami, mali by ste kontaktovať lekára. Mohlo by sa jednať o niečo závažné.

Náš tip na schudnutie a vrátenie do formy po pôrode: Therma Cuts

Therma cuts - pre boj s nadváhou
thermacuts

 • spáli tuk vo vašich bunkách a uzatvorí ich
 • bráni tak opätovnému ukladaniu tuku
 • klinicky overené chudnutie  10kg za mesiac
 • recenzie zákazníkov

Dobre viditeľné žily

Tie modré čiarky na vašom tele majú dôležitý účel: prenášajú veľké množstvo krvi ku dieťatku

Bruško počas 10. týždňa tehotenstva

Teraz je ten čas, kedy sa vaše tehotenské bruško začína ukazovať. Je to kvôli tomu, že váš drobec neustále rastie a preto sa musí vaše bruško prispôsobiť. Možno si síce ostatní ľudia nevšimnú, že ste tehotná, budete ale potrebovať nohavice s elastickým pásom a aj nejaký ten voľnejší topík.

Väčšina lekárov odporúča pribrať počas prvého trimestra tehotenstva asi 1.5 až 2.3kg hmotnosti. Samozrejme všetko sa odvíja od vášho BMI. Takže ak sa vám darí dobre, tak 10. týždeň tehotenstva je ten čas, kedy by ste mali mať nejaké to kilo navyše oproti svojmu netehotnému ja.10. týždeň tehotenstva

Ak ste tehotná a čakáte dvojičky, lekár vám odporučí pribrať asi pól kila každý týždeň, čo znamená, že v 10. týždni by ste mali vážiť o päť kíl viac. Ak ste ale nepribrali stanovené hodnoty, netrápte sa. Je to často spôsobené nevoľnosťou, ktorá ale počas druhého trimestra ustúpi a vy by ste mali dohnať váš váhový deficit.

 

Ultrazvuk počas 10. týždňa tehotenstva

10. týždeň tehotenstva je presne ten čas, kedy má vaše dieťatko už kĺby v oblasti rúk a postupne sa formuje chrupavka i kosti. Životne dôležité orgány vášho dieťatka sú už naplno vyvinuté a začínajú fungovať. Postupne sa taktiež objavujú vlasy a nechty. Verili by ste, že si vaše dieťatko dokonca precvičuje prehĺtanie a kopanie? To druhé dokonca možno o niekoľko týždňov aj pocítite.

V tomto období taktiež dochádza ku genetickým testom, samozrejme len vtedy, ak ste sa pre ne rozhodli. Toto rozhodnutie je len a len na vás, ale môžete si nechať poradiť od odborníka, ktorý zoberie do úvahy všetky možné riziká.

Náš tip: Buďte krásna počas celého tehotenstva. Širokú ponuku líčidiel, voňaviek a mnoho iného nájdete v overenom eshope Elnino.sk

Parfémy ELNINO.sk recenzie Heureka.sk

Viac Informácii

Taktiež si môžete dať urobiť test, ktorý zistí, či váš plod náhodou netrpí Downovým syndrómom alebo jednou z iných porúch chromozómov. Pre vás to znamená ultrazvuk, ktorý bude bezbolestný a dieťatku sa meria zadná strana krku, na ktorej by sa mohli objaviť abnormality. Tento test sa taktiež odvíja aj od vašich výsledkov krvi. Existuje ešte veľa iných testov, ktoré však majú viac invazívny charakter. Každý test sa pritom spája s iným týždňom tehotenstva.

Určite nezabudnite:

 1. Sledovať vaše tehotenské príznaky
 2. Objednať sa na genetické testy
 3. Užiť si posledné chvíľky, kedy je možné tajiť tehotenstvo

Prečítajte si o 11. týždni tehotenstva.

Najpredávanejšie prenatálne vitamíny:

GS Mamavit s horčíkom

GS-MAMAVIT-100+10-cerven2014-SK

Prečo si vybrať GS Mamavit s horčíkom?

 • je určený pre tehotné a dojčiace ženy a ženy, ktoré otehotnenie plánujú
 • neobsahuje cukor, konzervačné látky ani farbivá
 • kompletné a vyvážené zloženie vitamínov a minerálov

(zdroj: www.gsklub.sk)

Viac Informácii

 

GS MimiStar FORTE

GS MimiStar FORTE

Prečo si vybrať GS MimiStar FORTE?

 

 • je určený všetkým ženám, ktoré sa snažia o bábätko
 • priaznivo ovplyvňuje psychickú činnosť
 • vyvinu­tý so špecialistami na pomoc pri otehot­není

(zdroj: www.gsklub.sk)

 

 

 

Viac Informácii

 

INOFOLIC

Prečo si vybrať INOFOLIC ?

INOFOLIC

 • prispieva k správnej funkcii psychiky,
 • prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy,
 • zohráva úlohu v procese delenia buniek a prispieva k rastu zárodočných tkanív počas tehotenstva

(zdroj : www.drmax.sk)

 

Viac Informácii

5/5 - (28 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.