11. týždeň tehotenstva – Hádajte aká je veľkosť plodu na ultrazvuku?

11. týždeň tehotenstva je ten správny čas, kedy by ste si mali s vaším partnerom naplánovať výlet, keďže v druhom trimestri tehotenstva budete mať najviac energie a pochybujem, že sa vám bude chcieť cestovať v poslednom trimestri. Takýto výlet je nielen peknou oslavou vášho tehotenstva, ale taktiež vám dovolí vytvoriť si lepšie puto s vaším partnerom pred tým, ako sa vám narodí dieťa, ktoré si bude vyžadovať skoro všetku vašu pozornosť. A možno si aj trochu oddýchnete.

11. týždeň tehotenstva

Zabudnite teda na všetky problémy s nevoľnosťou či nadúvaním a snažte sa nájsť vhodnú destináciu na vašu mini dovolenku. Nezabúdajte pritom na vaše dieťatko, ktoré sa každý deň vyvíja a zväčšuje.

?Náš tip: Široký výber  tehotenských podprseniek, vysokú kvalitu a spoľahlivosť nájdete v eshopoch: Astratex a Amiatex za najvýhodnejšie ceny.Astratex.sk recenzie Heureka.sk

Viac Informácii

Moje dieťatko je počas 11. týždňa tehotenstva veľké ako…

Limetka. Váš 11. týždňový plod meria asi 4 cm a váži približne 7 g. Zaujímavosťou je, že pomer jeho tela a hlavičky je 1:1. Znie to zvláštne, ale tento pomer sa postupne zmení.

Ak som tehotná 11 týždňov, koľko mesiacov som vlastne tehotná?

Ak ste tehotná 11. týždeň, tak ste vlastne tehotná už 2 mesiace a 2 týždne. O niekoľko týždňov sa dostanete do druhého trimestra vášho tehotenstva.

Symptómy 11. týždňa tehotenstva

11. týždeň tehotenstva je ten čas, kedy sa vaše telo aj myseľ úplne zblázni. Je pravdepodobne ťažké byť pokojná, keďže vami ovládajú hormóny a taktiež pociťujete nevoľnosť. Ale je tu svetielko nádeje- už len pár týždňov a prvý (najhorší) trimester je za vami. Tu je zoznam príznakov, ktoré môžete v tomto období pocítiť:

Únava

Určite sa cítite veľmi unavená, ale počas druhého trimestra môžete očakávať príval energie. Dovtedy si môžete dať pohov a načerpať trocha viac síl.

Bezšvové nohavičky pre väčší pocit bezpečia

Nevoľnosť

Chápem vás. Je vám už zle z toho, že je vám vždy zle. Nevoľnosť je na dennom poriadku. Sľubujem vám, že o niekoľko týždňov sa táto situácia zlepší.

Žalúdočné ťažkosti

Určite budete mať problémy s vaším žalúdkom počas tejto fázy tehotenstva. Dávajte si teda dobrý pozor na vaše stravovacie návyky. Ak máte problémy s vracaním, snažte sa vyhnúť potravinám ako napríklad fazuľa, kapusta, vyprážaným jedlám a dezertom. Taktiež nezabudnite na pitný režim a jedlá bohaté na vlákninu.

Náš tip: Každá mamička potrebuje počas tehotenstva prijímať prenatálne vitamíny. Ich široký výber nájdete na DR. MAX , Lieky24 a Lekárentriveze.sk  za najvýhodnejšie ceny.Dr.Max lekáreň recenzie Heureka.sk

Viac Informácii

Časté zmeny nálad

Vyskúšajte cvičenia tela i mysle ako napríklad jóga, ktoré by vás mali upokojiť. Ak je to možné, vyhnite sa stresovým situáciám.

Kŕče v oblasti nôh

kŕče

Zdroj:pinterest.com

Kŕče sa môžu objaviť najmä v noci a dokážu nepríjemne narušiť váš spánok. Pitie veľkého množstva vody a strečing nôh počas dňa  dokáže zmierniť kŕče. Určite nezabudnite prijať dostatočné množstvo horčíka a draslíka.

Tmavnutie kože

Jedného dňa sa zobudíte a budete sa čudovať, prečo máte na vašom brušku tmavú čiaru. Nuž, toto je typický príznak tehotenstva, ktorý sa odborne nazýva linea nigra. Linea nigra je spôsobená hormonálnymi zmenami a nie je trvalá- hoci môže pretrvať ešte niekoľko týždňov po pôrode.

Vaginálny výtok

11. týždeň tehotenstva sa spája taktiež s veľkým výtokom z vagíny, a preto si pravdepodobne budete musieť zakúpiť vložky.

Ženy, ktoré čakajú dvojičky, často zažívajú ešte horšie príznaky, čo je spojené s množstvom hormónov v ich tele. Je to úplne prirodzené a tieto ženy by mali počas nasledujúcich týždňov taktiež pocítiť príval energie a pomalé ustupovanie nevoľnosti.

Náš tip: Nakupujte vložky

v spoľahlivom eshope . Ich široký výber nájdetetena-lady-normal

na DR. MAX za najvýhodnejšie ceny.

 

 

 

 

Viac Informácii

Bruško počas 11. týždňa tehotenstva

Vaše bruško začína postupne vyzerať tak, ako keby sa v ňom skutočne vyvíjalo dieťatko, ale aj tak je to ešte veľmi ťažké rozoznať. Obzvlášť ak je to vaše prvé tehotenstvo, vtedy to často nie je vôbec vidno. Mamičky, ktoré čakajú druhé dieťatko alebo dvojičky majú tehotenské bruško skôr ako tie mamičky, ktoré rodia prvý raz.

Aj keď vaše bruško môže vyzerať rovnako, určite si všimnete zmeny vašich prsníkov. Odporúčam navštíviť nejaké obchody a nakúpiť si nové pohodlné a elastické podprsenky.

Ak plánujete kojiť, budete potrebovať aj kojacu podprsenku, ktorú však môžete nosiť už teraz. Takéto podprsenky sa navyše postupne prispôsobujú vašim rastúcim prsiam.

Možno ešte stále rozmýšľate o tom, že je tu možnosť potratu. Je ťažké byť matkou a zároveň nemať žiadne starosti. Majte ale na pamäti, že keď ste už raz počuli alebo videli tlkot srdca vášho dieťatka, tak je šanca na potrat len 3% a v nasledujúcom období sa ešte zníži.

Náš tip: Široký výber podprseniek, vysokú kvalitu a spoľahlivosť nájdete v eshopoch: Astratex a Amiatex za najvýhodnejšie ceny.Astratex.sk recenzie Heureka.sk

Viac InformáciiAmiatex.sk recenzie Heureka.sk

Viac Informácii

 

 11. týždeň tehotenstva ultrazvuk

Nemôžete to síce vidieť, ale vaše dieťatko sa vo vašom brušku už ladne pohybuje. Váš 11-týždňový  plod má zatiaľ priesvitnú kožu, čo sa ale zmení. 11. týždeň tehotenstva je ten čas, kedy vaše dieťatko už nemá spojené prsty na nohách ani rukách. Postupne sa tvoria nechty, folikulá vlasov a zárodky zubov. V tomto období taktiež môžete podstúpiť ďalšiu prehliadku u lekára. Jedná sa o ultrazvuk a odber krvi. Počas ultrazvuku bude lekár merať dieťatku dĺžku krku, aby vylúčil chromozómové poruchy.

Výsledky krvných testov vám zasa napovedia niečo o hladine hormónov vo vašom tele. Na základe oboch týchto testov vám lekár povie, aké je riziko objavenia sa chromozómového ochorenia. Čakanie na výsledky môže byť veľmi stresujúce, ale výsledky vás určite upokoja.

Náš tip na schudnutie a vrátenie do formy po pôrode: Therma Cuts

Therma cuts - pre boj s nadváhou
thermacuts

  • spáli tuk vo vašich bunkách a uzatvorí ich
  • bráni tak opätovnému ukladaniu tuku
  • klinicky overené chudnutie  10kg za mesiac
  • recenzie zákazníkov

Ženy, ktoré čakajú dvojičky, uvidia počas ultrazvuku pupočnú šnúru a jednu alebo dve placenty. Ak dieťatká majú len jednu placentu, tak sa pravdepodobne jedná o jednovaječné dvojičky. Ak sú placenty dve, tak sa väčšinou jedná o dvojvaječné dvojičky. Jednovaječné dvojičky zvyčajne vyžadujú častejšie lekárske prehliadky, aby sa lekári uistili, že obe dostávajú dostatok živín.

Určite nezabudnite:

1.Nakúpiť štýlové oblečenie na tehotenstvo

2.Naplánovať výlet s vaším partnerom

3. Dopriať si viac spánku ako obvykle

Pripravte sa na príchod bábätka, dojčenské podprsenky a tehotenské oblečenie by sme Vám radili nakúpiť v spoľahlivých eshopoch

Astratex logo
Amiatex.sk
dr max logo

Ostaňte verná nášmu seriálu a prečítajte si aj 12. týždeň tehotenstva.

5/5 - (13 votes)

One Comment

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.