17. týždeň tehotenstva – aká by mala byť veľkosť bruška a aké pohyby sa v ňom budú diať?

Stále ďalšie a ďalšie rozhodnutia. 17. týždeň tehotenstva je to obdobie, kedy už začnete robiť dôležité rozhodnutia- napríklad o tom, či chcete dopredu vedieť pohlavie dieťatka. Ak áno, tak už čoskoro to budete môcť zistiť. Tehotenstvo začne kvôli týmto rozhodnutiam naberať ešte väčší spád.

Môže to byť veľmi vzrušujúce, ale vždy rozmýšľate nad tým, či volíte správnu cestu. Veď ste už skoro v polovici vašej cesty a ešte váš čaká toľko veľa vecí. Bude to ešte veľmi vyčerpávajúce, a preto vám radím, aby ste žiadali  o pomoc svoje okolie a keď sa niečo nestihne, tak to nechajte tak, zbytočne sa nestresujte.17. týždeň tehotenstva

Moje dieťatko je počas 17. týždňa tehotenstva veľké ako…

Granátové jablko. Váš plod meria asi 13cm a váži približne 170g.

?Náš tip: Široký výber  tehotenských podprseniek, vysokú kvalitu a spoľahlivosť nájdete v eshopoch: Astratex a Amiatex za najvýhodnejšie ceny.Astratex.sk recenzie Heureka.sk

Viac Informácii

Ak som tehotná 17 týždňov, koľko mesiacov som vlastne tehotná?

17. týždeň tehotenstva znamená, že ste tehotná 3 mesiace a 3 týždne. Na konci tohto týždňa už budete oficiálne vo 4. mesiaci.

Symptómy 17. týždňa tehotenstva

Ak ste v 17. týždni, symptómy sú väčšinou spôsobené rapídnym rastom vášho bábätka. Tu je zoznam príznakov, ktoré môžete pociťovať:

Zvýšené množstvo telesných tekutín

Vaginálny výtok, pot, hlien a ostatné tekutiny sa vo vašom tele budú vyskytovať v hojnejšom objeme kvôli zvýšenému krvnému toku.

Zvláštne sny

17. týždeň tehotenstva sa bezpochyby spája aj s čudnými snami. Nevieme presne, čo ich spôsobuje, no môžu to mať na svedomí hormóny, alebo to môže byť výsledok vašich nervov a očakávania. Pre kľudný spánok si dajte pred spaním čaj pre tehotné.

Svrbenie v oblasti bruška a prsníkov

17. týždeň tehotenstva

S postupným rastom vášho dieťatka sa vaša pokožka stenčuje a stáva sa viac citlivou. Snažte sa odolať nutkaniu na škrabanie a zaobstarajte si krém na upokojenie pokožky.

Markantný príbytok váhy

Od začiatku tehotenstva ste už možno pribrali 2 až 4 kilá. Je normálne pribrať asi pol kila až kilo v druhom trimestri tehotenstva. Veľmi náhly alebo veľký príbytok váhy by mohol byť znamením ťažkostí, a preto je nutné kontaktovať vášho lekára.

Strie

Ako tak postupne priberáte a vaša maternica sa zväčšuje, tak bohužiaľ prichádzajú aj strie. Tento príznak sa týka obzvlášť mamičiek, ktoré čakajú dvojčence. Pite teda veľa vody a na boj so striami používajte hydratačný krém.

Náš tip na produkt :

Dr.Max LadyMAX care proti striám

Prednosti produktu:krém na strie

 • rýchlo sa vstrebáva
 • vhodný na celé telo
 • prispieva k regenerácii, zvláčneniu, hydratácii a napnutiu pokožky

 

 

 

 

Viac o kréme na strie

Bruško počas 17. týždňa tehotenstva

17. týždeň tehotenstva je čas, kedy vaše dieťatko priberá asi pol kila až kilo za týždeň, preto by váš váhový prírastok mal byť rovnaký. Nezabudnite si tieto okamihy zvečniť pomocou fotografií. Sľubujem vám, že jedného dňa si budete chcieť pospomínať. Určite chcete mať pamiatku na to, ako sa vaše telo zmenilo.

Náš tip na schudnutie a vrátenie do formy po pôrode: Therma Cuts

Therma cuts - pre boj s nadváhou
thermacuts

 • spáli tuk vo vašich bunkách a uzatvorí ich
 • bráni tak opätovnému ukladaniu tuku
 • klinicky overené chudnutie  10kg za mesiac
 • recenzie zákazníkov

Ultrazvuk počas 17. týždňa tehotenstva

Pružná chrupavka vášho dieťatka sa pomaly mení na kosti. Dieťatku už na tých kostiach postupne rastie aj mäso a tuk. Pupočná šnúra vášho 17-týždňového plodu taktiež hrubne.

V tomto období môžete mať ultrazvuk najmä vtedy, ak ste si zvolili kordocentézu. Počas tohto zákroku sa krv z pupočnej šnúry testuje na chromozómové poruchy. Lekár použije ultrazvuk, aby našiel miesto spojenia placentypupočnej šnúry – odtiaľ potrebuje zobrať krv. Tento test sa zvyčajne robí v 17. týždni.

Určite nezabudnite:

 1. Rozhodnúť sa, či chcete vopred vedieť pohlavie vášho dieťatka
 2. Rozmýšľať nad vybavením detskej izbičky
 3. Kontrolovať svoju hmotnosť
 4. Prečítať si aj 18. týždeň tehotenstva

Pripravte sa na príchod bábätka, dojčenské podprsenky, tehotenské oblečenie a doplnky do domácnosti  Vám radíme nakúpiť v spoľahlivých e-shopoch

Astratex logo
Amiatex.sk
dr max logo

 

5/5 - (21 votes)

One Comment

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.