23. týždeň tehotenstva

Počas 23. týždňa tehotenstva sa dieťatko pomaly pripravuje na svoj debut počúvaním toho, čo sa deje okolo jeho mamičky. Aj vy sa určite pripravujete. Majte na pamäti, že je síce pekné mať vymaľovanú a vybavenú izbičku pre dieťatko, no existujú aj dôležitejšie veci najmä v oblasti financií. 23. týždeň tehotenstva je vhodný čas na zavolanie do poisťovne. Je potrebné si zistiť informácie o vašej životnej poistke a či sa niečo nemení s príchodom vášho dieťatka. Rozmýšľajte už aj nad sporiacim účtom pre vášho drobca. Aj malé úspory môžu časom priniesť pekné peniažky. Čím skôr začnete sporiť, tým viac sa peniaze zúročia.

23. týždeň tehotenstva

Moje dieťatko je počas 23. týždňa tehotenstva veľké ako…

Grapefruit. Priemerný 23-týždňový plod meria od hlavy po chodilo asi 29cm a váži približne 500g. Dieťatko nielenže rastie, no začína sa čoraz viac a viac podobať na človeka.

bibi Baby Set I love mama
22. týždeň tehotenstva

 

 • detské body
 • dojčenská fľaša

 

 

 

Viac Informácii o produkte

Ak som tehotná 23 týždňov, koľko mesiacov som vlastne tehotná?

23. týždeň tehotenstva znamená, že ste tehotná 5 mesiacov. Neuveriteľné, však?

Symptómy 23. týždňa tehotenstva

Síce ste už dávno dali zbohom nevoľnosti a únave, ktoré sprevádzali prvý trimester, stále však existuje mnoho nepríjemných príznakov tehotenstva. Môžete očakávať toto:

Opuchnuté členky a chodidlá

Opuchy sú úplne normálne. Snažte sa vyložiť si nohy hore tak často, ako je to možné a pite veľa vody, opuchy by sa mali zmierniť. Ak sú opuchy veľmi silné alebo náhle, kontaktujte lekára, lebo to môže byť znak nebezpečnej preeklampsie.

Braxton-Hicksove kontrakcie

Pocit, keď po prvý raz pocítite, že sa vám sťahuje bruško, je veľmi čudný. Vaše svaly sa takto pripravujú na pôrod. Kým tieto kontrakcie netrvajú dlho, nemusíte sa ničoho obávať. Pite veľa vody a často meňte polohy pri ležaní a sedení.

Bolesť chrbta

Je mi to ľúto, no týchto bolestí sa len tak ľahko nezbavíte, lebo rastúce bábätko ohýba vašu chrbticu a napína chrbtové svalstvo. Bolesti chrbta sú obzvlášť typické pre ženy čakajúce dvojčatá. Pomôcť vám môže chladivý gél. Silnejšie bolesti sú nepochybne dôvodom na kontaktovanie lekára.

Krvácanie z ďasien a ich opuchnutie

Asi ste nečakali, že tehotenstvo ovplyvní vaše ďasná! Tehotenské hormóny zvyšujú krvný tok, preto sú vaše ďasná viac náchylné na opuchnutia a krvácanie. Ak sú vaše ďasná veľmi citlivé, použite kefku s jemnými štetinkami. Nezabudnite na pravidelné návštevy zubára.

NOŠTEK SADA ODSÁVAČKA HLIENOV Z PLASTU

ODSÁVAČKA HLIENOV

 • detská odsávačka nosových hlienov je pripojiteľná k bežnému domácemu vysávaču,
 • slúži na odstránenie nahromadených nosových hlienov u malých detí,
 • jej používaním sa podstatne zrýchli hojenie podráždených dýchacích ciest a uľahčí sa dýchanie.

 

 

 

Viac Informácii o produkte

Bruško a pohyby dieťatka počas 23. týždňa tehotenstva

Priemerné bruško matky v 23. týždni tehotenstva meria asi 21 až 25cm od panvovej kosti po vrchol maternice. 23. týždeň tehotenstva znamená, že by ste mali mať pribraté už asi 5,5 až 7kg. Ak čakáte dvojičky, mali by ste vážiť už aspoň o 10 kíl viac. Priberaním predurčenej hmotnosti znižujete šancu na predčasný pôrod.

Náš tip na schudnutie a vrátenie do formy po pôrode: Therma Cuts

Therma cuts - pre boj s nadváhou
thermacuts

 • spáli tuk vo vašich bunkách a uzatvorí ich
 • bráni tak opätovnému ukladaniu tuku
 • klinicky overené chudnutie  10kg za mesiac
 • recenzie zákazníkov

Počas 23. týždňa tehotenstva dokážete väčšinou ľahko rozpoznať pohyby dieťatka. Je skvelé vedieť, že vaše dieťatko sa tam dole vrtí. Ak budete dávať dobrý pozor, zistíte, kedy bábätko spí a kedy je hore. Niektorí rodičia vám dokonca odprisahajú, že ich dieťatko malo rovnaký cyklus spánku a bdenia aj po pôrode. Ak teda cítite pohyby najmä v noci, majte sa na pozore.

Ultrazvuk počas 23. týždňa tehotenstva

22. týždeň tehotenstva

Rozmýšľate nad tým, čo by ste mohli vidieť na ultrazvuku? Nuž, dieťatku sa formujú maličké bradavky, tvárička je úplne vyvinutá a potrebuje už len trocha tuku, aby vyzerala prirodzene. Dieťatko sa vo vašom brušku zabáva tak, že počúva váš hlas a tlkot srdca. Môže dokonca počuť hlasnejšie zvuky ako štekot psa či trúbenie áut.

Užite si každú vašu prehliadku, lebo odteraz budete vidieť vášho lekára len raz mesačne. Počas 3. trimestra sa vrátite do starého kolotoča a prehliadky budete mať každý týždeň. Nebudete mať však toľko energie ako teraz. Snažte sa preto počas tohto obdobia urobiť to najnutnejšie.

Určite nezabudnite:

 1. Skontrolovať poistenie
 2. Rozmýšľať nad vybavením detskej izbičky
 3. Premýšľať nad menom budúceho potomka
 4. Pokračovať s naším seriálom 24. týždeň tehotenstva

Pripravte sa na príchod bábätka, dojčenské podprsenky, tehotenské oblečenie a doplnky do domácnosti  Vám radíme nakúpiť v spoľahlivých e-shopoch

Astratex logo
Amiatex.sk
dr max logo

 

5/5 - (22 votes)

One Comment

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.