3. týždeň tehotenstva a sním spojené bolesti v podbrušku – Choďte na ultrazvuk

Spermia sa spoznala s vajíčkom a nový život je na svete! Je ale ešte tak skoro, že možno ani neviete o tom, že ste tehotná. Len pred pár dňami ste s vaším partnerom počali dieťa a ešte vám ani nemohol vynechať váš menštruačný cyklus. Prečítajte si čo prináša 3. týždeň tehotenstva.

3. týždeň tehotenstva

Nechtíkový detský šampón
Nechtíkový detský šampón
Nechtíkový detský šampón
 • šampón vhodný na umývanie vlasov i sprchovanie celého tela,
 • je mimoriadne šetrný k očiam – bežne neštípe v očiach,
 • obsiahnutý cenný mandľový a sezamový olej, jemné mycie zložky na rastlinnej báze a výťažky z biologicky pestovaného nechtíka robia šampón vhodný nie len pre deti, ale aj ľudí s veľmi citlivou pokožkou, atopickým ekzémom.

 

3. týždeň tehotenstva a jeho príznaky

U mnohých žien sa počas tretieho týždňa tehotenstva sa ešte nevyskytnú žiadne syndrómy. Je to v dôsledku toho, že syndrómy spôsobujú najmä hormóny a ich hladina vo vašom tele počas tohto týždňa nemusí byť dostatočne vysoká. Avšak môžu sa vyskytnúť napríklad tieto syndrómy:

 1. Vaginálne krvácanie- ak sa už vaše budúce embryo zahniezdilo v jeho novom domove. Môžete čakať krvácanie, pretože oplodnené vajíčko sa zaborí do steny maternice
  Náš tip: Široký výber  tehotenských podprseniek, vysokú kvalitu a spoľahlivosť nájdete v eshopoch: Astratex a Amiatex za najvýhodnejšie ceny.Astratex.sk recenzie Heureka.sk

  Viac Informácii

   

 2. Žalúdočná nevoľnosť- postupne sa vám začne zvyšovať hladina určitých hormónov v tele, čo spôsobí, že môžete cítiť nevoľnosť a nutkanie na zvracanie. Ranná nevoľnosť by sa vo vašom prípade mohla volať aj celodennou nevoľnosťou, pretože sa môže objaviť hocikedy, bez ohľadu na čas. Ak sa u vás prejavuje tento syndróm tehotenstva, je možné, že ste už v pokročilejšom týždni, ako ste si mysleli (buď to, alebo je možné, že čakáte dvojičky! Matky, ktoré čakajú dvojičky majú vo svojom tele vyššiu hladinu hormónov, a preto je aj samotná nevoľnosť horšia)
 3. Zmeny prsníkov- vaše prsia môžu scitlivieť a bradavky stmavnúť, lebo vaše telo sa pripravuje na tvorbu mlieka
 4. Vynechanie menštruácie- ak váš cyklus trvá zvyčajne menej ako 28 dní, tak na konci tohto týždňa môžete zistiť, že ste tehotná. Jediný spôsob, ktorý vám poskytne 100% istotu je tehotenský test.
 5. Pozitívny domáci tehotenský test- skontrolujte príbalový leták tehotenského testu, aby ste zistili na koľko % je presný. Väčšina dnešných testov je presná na viac ako 99% a niektoré značky dokonca sľubujú, že ich testy detekujú tehotenské hormóny v maternici už po 3 týždňoch a 4 dňoch. Niekedy sa však stane, že množstvo hormónov vo vašom tele nie je dostatočne vysoké a vy zistíte, že nie ste tehotná. V skutočnosti sa ale táto hladina hormónov zdvojnásobuje každé dva dni. Preto je dobré spraviť si o niekoľko dní ďalší test, ktorý už poskytne presnejšie výsledky.

 

3. týždeň tehotenstva a vaše bruško

Ak si myslíte, že už počas tohto týždňa uvidíte nejaké značné zmeny na vašom výzore, tak vás asi sklamem. V tomto týždni nebudete mať skoro žiadne „tehotenské bruško“. Môžete ale cítiť pocity nadúvania. Väčšina žien však nevyzerá  tehotná do 12.týždňa, takže máte pred sebou ešte dosť dlhú dobu, kým to na vás bude naozaj vidno. Vhodné môže byť pitie tehotenských čajov.

Predtým, ako začnete jesť za dvoch, majte na zreteli, že lekári odporúčajú ženám pribrať asi len 1.5-2 kg váhy počas prvého trimestra – to je doba prvých 13 týždňov. Takže nemali by ste to s jedlom veľmi preháňať. V podstate by ste sa mali hlavne snažiť jesť zdravo a pestro. Nezabúdajte ani na prenatálne vitamíny, ktoré by mali obsahovať aspoň 400mg kyseliny listovej. Lekári všeobecne neodporúčajú zvýšenie denného príjmu kalórií, pokým nie ste v druhom trimestri tehotenstva. Keď sa dostanete do 14. týždňa tehotenstva, môžete si dopriať o 300 (zdravých!)kalórií viac.

Náš tip: Každá mamička potrebuje počas tehotenstva prijímať prenatálne vitamíny. Ich široký výber nájdete na DR. MAX , Lieky24 a Lekárentriveze.sk  za najvýhodnejšie ceny.

Dr.Max lekáreň recenzie Heureka.sk

Viac Informácii

3. týždeň tehotenstva sono

Vaše oplodnené vajíčko teraz putuje vajíčkovodmi do maternice a postupne sa dookola delí na zhodné bunky. Ultrazvuk v tomto týždni tehotenstva ešte nemusí zaznamenať nič. Vaše drobulinké oplodnené vajíčko je ešte menšie ako zrnko soli a „cestuje“ vo vnútri vášho tela. Ale keď sa dostanete do 4. týždňa tehotenstva, lekári dokážu pozorovať zmeny vo vašich pohlavných orgánoch a zistia tak, že vajíčko došlo do jeho cieľovej stanice. Máte pravdu, je to vaša maternica.

Určite nezabudnite:

1.Vypočítať si dátum vášho pôrodu

2.Urobiť si tehotenský test

3.Užívať prenatálne vitamíny s obsahom kyseliny listovej

Najpredávanejšie prenatálne vitamíny:

GS Mamavit s horčíkom

GS-MAMAVIT-100+10-cerven2014-SK

Prečo si vybrať GS Mamavit s horčíkom?

 • je určený pre tehotné a dojčiace ženy a ženy, ktoré otehotnenie plánujú
 • neobsahuje cukor, konzervačné látky ani farbivá
 • kompletné a vyvážené zloženie vitamínov a minerálov

(zdroj: www.gsklub.sk)

Viac Informácii

 

GS MimiStar FORTE

GS MimiStar FORTE

Prečo si vybrať GS MimiStar FORTE?

 

 • je určený všetkým ženám, ktoré sa snažia o bábätko
 • priaznivo ovplyvňuje psychickú činnosť
 • vyvinu­tý so špecialistami na pomoc pri otehot­není

(zdroj: www.gsklub.sk)

 

 

 

Viac Informácii

 

INOFOLIC

Prečo si vybrať INOFOLIC ?

INOFOLIC

 • prispieva k správnej funkcii psychiky,
 • prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy,
 • zohráva úlohu v procese delenia buniek a prispieva k rastu zárodočných tkanív počas tehotenstva

(zdroj : www.drmax.sk)

 

Viac Informácii

Prečítajte si aj článok 4. týždeň tehotenstva

5/5 - (20 votes)

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.