31. týždeň tehotenstva je tu a vaše bruško rastie stále viac.

Verili by ste tomu, že u dieťatka sa už vyvinuli všetky zmysly? Áno, aj s tým sa spája 31. týždeň tehotenstva. Dieťatko sa taktiež stáva múdrejším. U vás to môže byť presne naopak. Mnoho mamičiek si myslí, že počas tretieho trimestra konajú veľmi nesústredene. Niektorí hovoria, že niečo ako „tehotenský mozog“ neexistuje, no skoro každá mamička by s týmto tvrdením nesúhlasila. Myslíte na veľmi veľa vecí, a preto sa môže stať, že sem-tam na niečo zabudnete. Nerobte si z toho ťažkú hlavu.31. týždeň tehotenstva

Moje dieťatko je počas 31. týždňa tehotenstva veľké ako…

Špargľa. Dieťatko váži približne 1,5 kg a meria asi 41,1 cm. Dieťatko je skoro tak veľké, že sa tlačí vo vašich pľúcach. Preto môžete mať problémy s dychom aj počas úkonov, ktoré by boli pre vás inokedy hračka.

Náš tip: Široký výber podprseniek, vysokú kvalitu a spoľahlivosť nájdete v eshope Astratex za najvýhodnejšie ceny. Skúsenosti zákazníkov sú vysoko pozitívneAstratex.sk recenzie Heureka.sk

Pozrieť viac spodnej bielizne

Ak som tehotná 31 týždňov, ktorý je to vlastne mesiac?

31. týždeň tehotenstva znamená, že ste tehotná už 6 mesiacov a 3 týždne. Na konci tohto týždňa prechádzate do 7. mesiaca.

Symptómy 31. týždňa tehotenstva

31. týždeň tehotenstva

Od 31. týždňa tehotenstva až po pôrod budete určite pociťovať veľa príznakov, ktoré ste už zažili. Niektoré budú ešte horšie, iné naopak viac znesiteľné. Medzi najbežnejšie symptómy 31. týždňa tehotenstva patria:

Problémy chytiť dych

Ako postupne priberáte, môžete pocítiť problémy s dychom. Pamätajte, že sa nemôžete veľmi namáhať. Pre vás aj vaše dieťatko je však dobré pravidelné cvičenie. Nezabudnite si robiť prestávky vždy, kedy to potrebujete.

Suché a krehké nechty

Vaše nechty síce rastú rýchlejšie, no to isté platí aj o ich lámaní. Niektorým mamičkám pomáha zvlhčovací olej. Tento príznak môže byť aj skvelým dôvodom zakúpenia manikúry.

Braxton- Hicksove kontrakcie

Na zmiernenie kontrakcií pite veľa vody a často meňte polohy. Predídete tak týmto cvičným kontrakciám, ktoré niekedy končia predčasným pôrodom. Ak máte nejaké tehotenské komplikácie alebo čakáte dvojičky, máte vyššie riziko predčasného pôrodu.

Nafúknuté prsia

žltá tekutina je to prvé, čo vaše dieťatko na tomto svete ochutná a nazýva sa kolostrum.

kolostrum

Prečítate si článok ako si vybrať detský kočík, o chvíľu ho budete potrebovať!

Časté močenie

Váš močový mechúr je na tom podobne ako vaše pľúca- preplnený. Nemôžete s tým urobiť nič iné, ako častejšie navštevovať WC.

Bolesti chrbta

Nezabúdajte na strečingové cvičenia, aby ste tieto bolesti zmiernili. Mnohým mamičkám pomôže prenatálna jóga.

Náš tip na schudnutie a vrátenie do formy po pôrode: Therma Cuts

Therma cuts - pre boj s nadváhou
thermacuts

 • spáli tuk vo vašich bunkách a uzatvorí ich
 • bráni tak opätovnému ukladaniu tuku
 • klinicky overené chudnutie  10kg za mesiac
 • recenzie zákazníkov

Problémy so spánkom

Niet divu, že nemôžete zaspať, keď vás bolí chrbát, bruško sa vám samovoľne sťahuje a vy sa v posteli len prehadzujete zo strany na stranu. Oh, skoro som zabudla. Medzitým musíte stále chodiť na záchod.

Náš tip AVENT Manuálna odsávačka mlieka Natural

 

Prednosti produktu:

 • vhodná na doma i na cesty
 • napodobňuje sací rytmus bábätka
 • flexibilná prenosná

 

 

 

 

Viac Informácii

Bruško počas 31. týždňa tehotenstva

31. týždeň tehotenstva znamená, že by ste mali vážiť približne o 9,5 až 12,2 kg viac. Ak čakáte dvojičky, optimálne hodnoty sa pohybujú v rozmedzí od 12,2 do 19 kíl.

Počas týchto 31 týždňov ste sa s bruškom určite zžili. Ovplyvňuje nespočetné množstvo vecí vo vašom živote.

Ultrazvuk počas  a video 31. týždeň tehotenstva

Mozog vášho dieťatka prechádza rapídnym vývojom. To isté platí o jeho očiach. Jeho dúhovky dokonca reagujú na svetlo a bábätko má vyvinuté všetky zmysly.

Dieťatko je počas 31. týždňa tehotenstva pravdepodobne prevrátené hlavou dole. Váš lekár to skontroluje počas vašej nasledujúcej prehliadky.

Mamičky, ktoré majú tehotenské komplikácie ako napríklad tehotenská cukrovka, alebo čakajú dvojčatá môžu mať počas tohto týždňa ultrazvuk. V inom prípade máte voľno.

Je mi jasné, že umierate túžbou zistiť, ako vyzerá vaše dieťatko. Niektorí rodičia si dokonca zvolia 3D/4D ultazvuk. Táto metóda vám ukáže celú tváričku vášho dieťatka na jednej fotke. A áno, fotka je 3D. Štvrtou dimenziou je čas, uvidíte pohyby vášho dieťatka v 3D. Môžete teda vidieť, ako váš drobček žmurká, cmúľa si palec, smeje sa či chmúri. Video si dokonca budete môcť zobrať domov. V niektorých prípadoch je tento ultazvuk nutný, no väčšinou sa jedná o voľbu rodičov. Nie je to síce najlacnejší špás, no podľa mňa to stojí za to!

Určite nezabudnite:

 1. Zistiť si informácie o známkach predčasného pôrodu
 2. Pripraviť všetkých členov rodiny na príchod vášho drobčeka
 3. Pravidelne piť a cvičiť
 4. Pozrieť si 32. týždeň tehotenstva

Pripravte sa na príchod bábätka, dojčenské podprsenky, tehotenské oblečenie a doplnky do domácnosti  Vám radíme nakúpiť v spoľahlivých e-shopoch

Astratex logo
Amiatex.sk
dr max logo
5/5 - (32 votes)

One Comment

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.