7. týždeň tehotenstva – Ultrazvuk a bolesti v podbrušku

Vaše tehotenstvo možno počas tohto týždňa ešte ľahko udržať v tajnosti. Ste síce tehotná, ale navonok to nie je zatiaľ vidno. Skvelý pocit, však? Možno už rozmýšľate nad tým, aké to bude, keď to poviete vášmu okoliu. Na teraz si to ale môžete nechať pre seba, lebo je to ešte len 7. týždeň tehotenstva.7. týždeň tehotenstva

Moje dieťatko je počas 7. týždňa tehotenstva veľké ako…

Čučoriedka. Vaše embryo meria približne 1.3 cm, čo znamená, že sa dvojnásobne zväčšilo počas posledného týždňa. Síce je váš drobec veľmi malý, jeho orgány sa vyvíjajú neskutočne rýchlo.

7. týždeň tehotenstva – ako dlho som tehotná?

Počas 7.  týždňa ste tehotná približne mesiac a dva týždne.

Náš tip: Každá mamička potrebuje počas tehotenstva prijímať prenatálne vitamíny. Ich široký výber nájdete na DR. MAX , Lieky24 a Lekárentriveze.sk  za najvýhodnejšie ceny.Dr.Max lekáreň recenzie Heureka.sk

Viac Informácii

 

Symptómy 7. týždňa tehotenstva

V tomto týždni sa môže vyskytnúť hneď niekoľko symptómov tehotenstva. Niektoré sú silnejšie, iné možno ani nebudete cítiť. Medzi najčastejšie syndrómy 7. týždňa tehotenstva patria:

 1. Nevoľnosť– počas tohto týždňa sa môže vyskytnúť silná nevoľnosť. Snažte sa preto nájsť spôsob, ako sa si s ňou dať rady. Niektorým mamičkám pomáha zázvor či vitamín B6, iným akupunktúra. Nevoľnosť je najhoršia počas prvého trimestra tehotenstva, potom sa vaše hormóny upokoja. Mamičky čakajúce dvojičky často zažívajú silnejšiu nevoľnosť, často vracajú, pretože u nich je hladina hormónov ešte vyššia.
  Ergo nosič Boba

  •  ergonomický dizajn

  •  integrovaná vložka pre bábätká

  •  elastické pásy udržujú prebytočnú dĺžku popruhu

   

 2. Čudné chute- často budete mať nutkanie jesť konkrétne potraviny alebo nebudú vám vôbec chutiť jedlá, ktoré ste pred tým milovali. Je to prírodná cesta, ktorá vás má chrániť od nebezpečných potravín a väčšinou ide ruka v ruke s nevoľnosťou. Je správne si sem-tam dopriať to jedlo, po ktorom túžite. Nezabúdajte pri tom ale na zdravú stravu!
 3. Časté močenie- ak sa vám zdá, že vždy chodíte na WCko, tak to nie je len vašou fantáziou. Aj keď zatiaľ nevyzeráte tehotná, vaša maternica už zdvojnásobila svoju veľkosť.
 4. Akné- vyskytuje sa kvôli hormonálnym zmenám vo vašom tele. Predtým, ako ale použijete nejaký prostriedok proti akné, mali by ste sa poradiť s vaším lekárom.
 5. Sliny- počas tohto týždňa tehotenstva môžete u seba badať aj zvýšenú tvorbu slín. Tento syndróm je takisto spôsobený hormónmi a často sa spája s nevoľnosťou.
 6. Zmeny nálad- počas tohto obdobia vás úplne ovládajú hormóny, čo spôsobuje rôzne nálady a najmä ich častú zmenu
 7. Kŕče a krvácanie- kŕče počas ranného tehotenstva nie sú ničím výnimočným. Vo vašej maternici sa deje množstvo vecí a aj keď si ešte počkáte pár týždňov na to, že ucítite pohyby vášho dieťatka, už teraz cítite kŕče. Krvácanie sa objavuje najmä po pohlavnom styku. Pri týchto dvoch syndrómoch by ste určite mali spozornieť, aj keď väčšinou neznamenajú potrat a ani nijako negatívne neovplyvňujú vývin dieťatka. Ak však cítite veľmi silné kŕče alebo krvácanie, určite čo najskôr kontaktujte vášho lekára.
Náš tip: Buďte krásna počas celého tehotenstva. Širokú ponuku líčidiel, voňaviek a mnoho iného nájdete v overenom eshope Elnino.sk

Parfémy ELNINO.sk recenzie Heureka.sk

Viac Informácii

 

Počas 7. týždňa taktiež nemusíte mať žiadne príznaky tehotenstva. Ak je tomu tak, tak ste jednou z mála šťastlivých. Niektoré mamičky, ktoré nemajú žiadne príznaky si myslia, že to znamená niečo zlé, v skutočnosti tomu tak ale vôbec nie je. Majte na pamäti, že každá žena prežíva tehotenstvo trochu inak. Ak máte hoci len najmenšie obavy, určite ich prediskutujte so svojím lekárom.

Bruško počas 7. týždňa tehotenstva

Možno ste čakali, že počas tohto týždňa už budete schopná cítiť pohyby vášho dieťatka. U každej matky je to iné, ale väčšina matiek pociťuje kopanie dieťatka až v polovici druhého trimestra, keď vaša maternica prerastie panvu. Matky, ktoré čakajú dvojičky to pravdepodobne zažijú skôr, ale počas 7. týždňa všetky mamičky čaká len nadúvanie.

7. týždeň tehotenstva ultrazvuk

7. týždeň tehotenstva

Vaše embryo vytvára asi 100 nových buniek každú minútu. Zlepšuje sa nielen jeho mozog, ale aj srdce. Vyvíjajú sa taktiež dôležité orgány ako napríklad obličky a taktiež zárodky kĺbov rúk a nôh.

Počas tohto týždňa sa pomaly pripravujete na vašu prvú prenatálnu návštevu lekára a neviete sa dočkať, že uvidíte vášho drobca. Lekár vás pravdepodobne podrobí mnohým testom(močový, krvný), spraví vám ultrazvuk, aby potvrdil stav vášho dieťatka a určí približný dátum pôrodu(áno, už počas 7. týždňa! Nezabúdajte na to, že lekár ho môže počas tehotenstva zmeniť podľa toho, čo na ultrazvuku uvidí).

Náš tip na schudnutie a vrátenie do formy po pôrode: Therma Cuts

Therma cuts - pre boj s nadváhou
thermacuts

 • spáli tuk vo vašich bunkách a uzatvorí ich
 • bráni tak opätovnému ukladaniu tuku
 • klinicky overené chudnutie  10kg za mesiac
 • recenzie zákazníkov

Ultrazvuk počas tohto týždňa tehotenstva ale nie je veľmi bežnou vecou, keďže to pri mamičkách, ktoré nemajú rizikové tehotenstvo, nie je potrebné. Prvú návštevu si potom môžete naplánovať na ôsmy až desiaty týždeň. Všetko sa samozrejme odvíja od vašej zdravotnej karty.

Určite ste plná očakávaní a možno už rozmýšľate aj nad tým, či by to nemohli byť dvojičky. Existujú symptómy, ktoré potvrdia, že čakáte viac ako jedno dieťatko. Lekár môže napríklad počas vášho krvného testu zistiť vyššiu hladinu určitých hormónov v krvi; môžete trpieť silnejšou nevoľnosťou.

Určite nezabudnite:

 1. Prečítať si o tom, čo môžete očakávať počas vašej prvej prenatálnej návštevy lekára
 2. Používať líčidlá, ktoré sú bezpečné aj počas tehotenstva
 3. Nájsť si spôsob, ktorým budete bojovať proti nevoľnosti

Najpredávanejšie prenatálne vitamíny:

GS Mamavit s horčíkom

GS-MAMAVIT-100+10-cerven2014-SK

Prečo si vybrať GS Mamavit s horčíkom?

 • je určený pre tehotné a dojčiace ženy a ženy, ktoré otehotnenie plánujú
 • neobsahuje cukor, konzervačné látky ani farbivá
 • kompletné a vyvážené zloženie vitamínov a minerálov

(zdroj: www.gsklub.sk)

Viac Informácii

 

GS MimiStar FORTE

GS MimiStar FORTE

Prečo si vybrať GS MimiStar FORTE?

 

 • je určený všetkým ženám, ktoré sa snažia o bábätko
 • priaznivo ovplyvňuje psychickú činnosť
 • vyvinu­tý so špecialistami na pomoc pri otehot­není

(zdroj: www.gsklub.sk)

 

 

 

Viac Informácii

 

INOFOLIC

Prečo si vybrať INOFOLIC ?

INOFOLIC

 • prispieva k správnej funkcii psychiky,
 • prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy,
 • zohráva úlohu v procese delenia buniek a prispieva k rastu zárodočných tkanív počas tehotenstva

(zdroj : www.drmax.sk)

 

Viac Informácii

5/5 - (22 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.