8. týždeň tehotenstva – Aká by mala byť veľkosť plodu podľa ultrazvuku?

8. týždeň tehotenstvaZvykli ste si už na to, že ste tehotná? 8. týždeň tehotenstva je ten čas, kedy sa pomaly končí druhý mesiac vášho tehotenstva. Hoci možno nevyzeráte ako tehotná, určite to pociťujete a tak ako väčšina žien budete mať okolo ôsmeho týždňa vašu prvú prenatálnu prehliadku u lekára. Váš prvý ultrazvuk ukáže, v akom stave sa dieťatko nachádza. Možno dokonca uvidíte alebo započujete tlkot jeho srdca. Neznie to skvelo?

Náš tip: Široký výber  tehotenských podprseniek, vysokú kvalitu a spoľahlivosť nájdete v eshopoch: Astratex a Amiatex za najvýhodnejšie ceny.Astratex.sk recenzie Heureka.sk

Viac Informácii

Moje dieťatko je počas 8. týždňa tehotenstva veľké ako…

Malina. Vaše dieťatko počas tohto týždňa váži asi 1g a meria asi 1.6cm. Váš drobec sa pritom zväčšuje asi o milimeter každý deň.

Ak som tehotná osem týždňov, koľko mesiacov som vlastne tehotná?

8. týždeň tehotenstva znamená, že ste tehotná skoro už dva mesiace.

Symptómy 8. týždňa tehotenstva

Zdá sa vám, že vždy cítite nejaké čudné vône? Vaše hormóny počas ôsmeho týždňa neuveriteľne zlepšujú váš čuch, ale taktiež spôsobujú rôzne problémy spojené s vaším bruškom. V tomto týždni pocítite veľké množstvo symptómov. V nasledujúcom zozname uvádzam tie najčastejšie:

 

Boľavé prsníky

8. týždeň tehotenstva

Môže sa vám zdať, že vaše prsia sú väčšie a ťažšie a bohužiaľ aj boľavé. Je to kvôli tomu, že lalôčiky vo vašich prsiach sa zväčšujú. Majú na to dobrý dôvod: pripravujú sa na kojenie.

Únava

8. týždeň tehotenstva sa spája predovšetkým s únavou. Hladina hormónov vo vašom tele kolíše, vaše telo produkuje viac krvi pre dieťa, a preto je váš krvný tlak a hladina cukru nižšia ako v období pred tehotenstvom. Najlepším liekom je samozrejme spánok. Viem, že sa to ľahko hovorí, ale spánok by mal byť vašou prioritou, a preto by ste mali chodiť do postele skôr.

Náš tip: Každá mamička potrebuje počas tehotenstva prijímať prenatálne vitamíny. Ich široký výber nájdete na DR. MAX , Lieky24 a Lekárentriveze.sk  za najvýhodnejšie ceny.Dr.Max lekáreň recenzie Heureka.sk

Viac Informácii

Ranná nevoľnosť

8. týždeň tehotenstva

Nevoľnosť počas tohto týždňa tehotenstva je naozaj veľmi silná a znova je spôsobená hormónmi. Zostaňte hydratovaná a jedzte počas celého dňa zdravú stravu. Ak počas ôsmeho týždňa pociťujete veľmi silnú nevoľnosť, môžete mať taktiež problémy s vracaním. Niektorým mamičkám pomohol zázvor, iným vitamín B6 či akupunktúra. Všetky tieto metódy stoja za vyskúšanie.

Zlepšený čuch

Spolu s rannou nevoľnosťou prichádza aj ďalší príznak. 8. týždeň tehotenstva je ten čas, kedy si budete pripadať ako superhrdina, keďže váš čuch bude oveľa lepší ako zvyčajne. Často zachytíte vôňu, ktorá sa vám zdá nepríjemná- no pred tehotenstvom bola úplne prirodzená a nikdy vás neobťažovala. Všetky tieto vône môžu byť spúšťačmi nevoľnosti, a tak by ste sa mali vyhnúť tým zápachom, na ktoré ste citlivá.

Tehotenské kŕče

Kŕče počas ôsmeho týždňa sú úplne normálne. Je to preto, lebo väzy vo vašom brušku sa naťahujú v dôsledku zväčšovania maternice. Ak sú ale kŕče veľmi silné, je lepšie navštíviť lekára.

Zápcha

Ak máte problémy s návštevou záchoda, nie ste jediná. Zápchou počas tehotenstva trpí asi polovica žien. Prevenciou môže byť pitie veľkého množstva vody, jedlo bohaté na vlákninu a dostatok pohybu. Ak nič z toho nepomáha, požiadajte lekára o iné lieky.

Čudné sny

8. týždeň tehotenstva

Ak máte príliš živé a čudné sny, tak je to taktiež úplne normálne. Nie je nám zatiaľ jasné, čo ich spôsobuje, ale niektorí odborníci sa prikláňajú k tomu, že je to kvôli úzkosti a novým myšlienkam, ktoré so sebou tehotenstvo prináša. Určite máte počas týchto dní na mysli mnoho rôznych vecí.

Dámska podprsenka Mehendi push up blackdamska-podprsenka-mehendi-push-up-black-i60966

 • košíčky v telovej farbe s čipkovanými detailmi
 • zapínanie na háčiky
 • všité kostice košíčkov

Krvácanie

Môže to síce vyzerať hrozivo, pretože krvácanie je niekedy spojené s potratom, ale počas prvého trimestra vášho tehotenstva je aj veľa ďalších prípadov, kedy môžete krvácať (pohlavný styk). Určite o tom povedzte vášmu lekárovi, aby s istotou vylúčil všetky možné problémy.

8. týždeň tehotenstva sa môže spájať s ešte silnejšou únavou a nevoľnosťou, ak čakáte dvojičky. Spôsobuje to väčšie množstvo hormónov, aby sa vytvorili dve dieťatká.

Pamätajte si, že ak sa cítite veľmi unavená alebo hladná, je to všetko kvôli rastu vášho dieťatka a aj kvôli tomu ,že vaše telo si postupne zvyká na všetky možné hormonálne zmeny. Vždy pritom pamätajte na vaše dieťatko a snažte sa tieto nepríjemné stavy vydržať, nebudú už trvať veľmi dlho, lebo počas druhého trimestra sa situácia podstatne zmení.

Taktiež vedzte, že je bežne nepociťovať počas ôsmeho týždňa žiadne príznaky tehotenstva. Nemusíte sa teda báť len kvôli tomu, že sa cítite dobre.

Náš tip: Buďte krásna počas celého tehotenstva. Širokú ponuku líčidiel, voňaviek, hydratačných krémov a mnoho iného nájdete v overenom eshope Elnino.sk

Parfémy ELNINO.sk recenzie Heureka.sk

Viac Informácii

Bruško počas 8. týždňa tehotenstva

Rozmýšľate nad tým, či je vaše bruško dostatočne veľké na 8. týždeň tehotenstva? V tomto čase je ešte väčšinou ťažké rozoznať tehotenské bruško. Všetko je ale individuálne.Vo vnútri vášho bruška sa vám zväčšuje maternica, no u niektorých žien trvá dlhšie, kým sa to dá pozorovať aj z vonkajšej strany. Ak by ste ale čakali dvojičky, malo by byť vaše bruško o niečo väčšie.

Od začiatku druhého trimestra vám váš pôrodník pravdepodobne zmeria vaše bruško, ale na teraz na veľkosti zatiaľ nezáleží. Je zdravé, ak počas prvého trimestra vášho tehotenstva priberiete asi pol kg až 1kg, číže počas ôsmeho týždňa by ste mali pribrať asi 4 až 8 kg. Ak ale máte vždy problémy s rannou nevoľnosťou, môže sa stať, že nepriberiete skoro nič. To je taktiež v poriadku. Ak však máte nejaké obavy ohľadom vášho prírastku váhy, kontaktujte vášho lekára.

Náš tip na schudnutie a vrátenie do formy po pôrode: Therma Cuts

Therma cuts - pre boj s nadváhou
thermacuts

 • spáli tuk vo vašich bunkách a uzatvorí ich
 • bráni tak opätovnému ukladaniu tuku
 • klinicky overené chudnutie  10kg za mesiac
 • recenzie zákazníkov

V tomto období môžete očakávať vašu prvú prenatálnu prehliadku. Ak sa tak stane, tak možno na monitore zahliadnete vášho drobca. Budete asi prekvapená, keď uvidíte ako hýbe rúčkami a nôžkami. Zatiaľ to síce nemôžete cítiť, ale skutočne to tak je. Dieťatko má ešte prsty na rukách a nohách trocha spojené a jeho/jej chvost je už preč.

8. týždeň tehotenstva

Počas vašej prvej prenatálnej prehliadky vám bude doktor pravdepodobne brať krv. Potrebuje zistiť vašu krvnú skupiny a či ste Rh pozitívna alebo negatívna (pretože ak ste Rh negatívna a dieťatko pozitívne, budete potrebovať špeciálne lieky, aby sa predišlo komplikáciám). Taktiež vám skontrolujú hladinu hormónov, červených a bielych krviniek. Lekári nezabúdajú ani na testovanie odolnosti voči chorobám ako žltačka typu B, HIV, či iným pohlavne prenosným chorobám.

Pripravte sa na to, že budete musieť cikať do skúmavky, kvôli močovým testom. Lekári takto dokážu kontrolovať hladinu glukózy a bielkovín v krvi a vylúčiť tak tehotenskú cukrovku či tzv. preeclampsiu.

Určite nezabudnite:

 1. Objednať sa na vašu ďalšiu prenatálnu prehliadku
 2. Kontrolovať vaše príznaky
 3. Oznámiť vaše tehotenstvo svojmu okoliu

Náš seriál pokračuje: 9. týždeň tehotenstva.

Najpredávanejšie prenatálne vitamíny:

GS Mamavit s horčíkom

GS-MAMAVIT-100+10-cerven2014-SK

Prečo si vybrať GS Mamavit s horčíkom?

 • je určený pre tehotné a dojčiace ženy a ženy, ktoré otehotnenie plánujú
 • neobsahuje cukor, konzervačné látky ani farbivá
 • kompletné a vyvážené zloženie vitamínov a minerálov

(zdroj: www.gsklub.sk)

Viac Informácii

 

GS MimiStar FORTE

GS MimiStar FORTE

Prečo si vybrať GS MimiStar FORTE?

 

 • je určený všetkým ženám, ktoré sa snažia o bábätko
 • priaznivo ovplyvňuje psychickú činnosť
 • vyvinu­tý so špecialistami na pomoc pri otehot­není

(zdroj: www.gsklub.sk)

 

 

 

Viac Informácii

 

INOFOLIC

Prečo si vybrať INOFOLIC ?

INOFOLIC

 • prispieva k správnej funkcii psychiky,
 • prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy,
 • zohráva úlohu v procese delenia buniek a prispieva k rastu zárodočných tkanív počas tehotenstva

(zdroj : www.drmax.sk)

 

Viac Informácii

Rate this post

One Comment

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.