Aké oblečenie zvoliť pri športovaní?    

Pravidelné zapájanie sa do akejkoľvek športovej činnosti ovplyvňuje dĺžku a kvalitu ľudského života. Vzťah medzi pohybom a zdravím je preto stredobodom pozornosti väčšiny z nás. Aké však zvoliť oblečenie, aby športovanie prinieslo dieťaťu ešte väčší efekt a radosť z pohybu?

Medzi najobľúbenejšie zimné športy patria okrem sánkovania a korčuľovania aj lyžovanie, snoubording a turistika. Dobrý pocit zo športu však nielen dospelým, ale aj deťom umocní kvalitný výstroj a oblečenie. Vhodné športové oblečenie je základ pohodlia pri každom športovaní. Súčasný odevný priemysel ponúka široké spektrum zimných funkčných odevov s dokonalými strihmi, ktoré pri pohybe poskytujú maximálnu voľnosť a tiež ochranu.

 

Športové oblečenie

Aké zvoliť oblečenie, aby športovanie prinieslo dieťaťu ešte väčší efekt a radosť z pohybu? Dnešná móda dokáže vyhovieť aj tým najnáročnejším športovým a módnym zanietenom. Aj v zasneženej zimnej prírode sa deti pri športovaní majú cítiť komfortne. Moderné detské zimné bundy a detské otepľovačky sú nepremokavé a súčasné materiály poskytujú dostatočnú hrejivosť aj v nulových teplotách. Kvalitné bundy a otepľovačky obvykle nebývajú ani príliš tesné a nebránia dieťaťu v prirodzenom pohybe. V tomto smere sa oplatí uprednostniť značkové oblečenie. Under Armour mikiny patria do kategórie špičkového oblečenia, ktoré pri zimných športoch dodajú dostatok tepla aj pohodlia. Tento druh mikín uznáva najmä dospievajúca mládež, ktorá dbá nielen na funkčné, ale najmä na estetické vlastnosti svojho oblečenia. Športové oblečenie a odevné doplnky na zimné športy deťom vyberajte z priedušných materiálov, no zároveň dbajte na to, aby boli tepelne izolované, aby vaše ratolesti boli chránené pred snehom, mrazom, vetrom a pred ostatnými nepriazňami počasia.

 

Ozdravné procesy

Viesť deti k športovaniu nikdy nie je krok vedľa. Slnko dožičí príjemný dotyk s teplom aj v zimnom období a čistý vzduch regeneruje organizmus. Horský vzduch obsahuje oveľa menej škodlivých látok, než vzduch v mestách, preto významnou mierou posilňuje zdravie. Naučte svoje dieťa, aby si pred akýmkoľvek športovaním telo najprv precvičilo nenáročným cvičením. Ideálny je strečing, ktorý vhodne pripraví svaly na intenzívnejší pohyb. Šport a horské prostredie pôsobí na deti ozdravne, len je potrebné pri športovaní dbať na ich bezpečnosť a vyberať im vhodné športové oblečenie. Nepremokavé detské zimné bundy a otepľovačky, teplé čiapky a rukavice by mali byť v chladnom a v sychravom počasí povinnou výbavou každého dieťaťa.

Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.