AKO BÁBÄTKÁ OBLIEKAŤ NA ZIMU?

Ako bábätká obliekať na zimu?

Zima je zradným obdobím, a to najmä pre ešte tak zraniteľné bábätká. Ich imunita zatiaľ nie je vybudovaná a termoregulácia tiež pracuje podľa vlastných pravidiel. Oblečenie pre bábätká ponúka toľko možností, že je niekedy ťažké odhadnúť čo je ešte akurát a kedy je toho viac, než je potrebné.

Obliekanie v zime – ako na to?

Základným pravidlom, ktorého by ste sa mali v zime držať je tzv. cibuľový princíp, alebo inak povedané vrstvenie. Oblečenie pre bábätká je sortiment, ktorý našťastie v súčasnosti mamičky v žiadnom smere neobmedzuje. Či sú to body, dupačky, pančušky, zimné bundy, čiapočky, rukavice alebo zimné overaly pre bábätká, výber je rôznorodý.  Dôležité je, aby malo bábätko vždy o vrstvu oblečenia viac ako mamička.  Samozrejme, tak ako u dospelých, aj u detí platí, že len ťažko nájdeme dve rovnaké bytosti. Preto aj bábätkám nemusí vyhovovať všetko rovnako. Nájdu sa bábätká, ktoré sa pri hrubšej vrstve oblečenia hneď spotia, iným zas môže byť ešte aj vtedy zima. Či ste svoje bábätko obliekli adekvátne počasiu a či ste zvolili vhodné oblečenie pre bábätká si môžete veľmi ľahko overiť priložením ruky na zátylok dieťatka. Ak je bábätku teplo, aj jeho zátylok bude teplý a suchý. Určite sa nespoliehajte na ručičky, noštek či líčka. Ak je bábätko spotené, ani toto nie je najšťastnejšia situácia. Prepotené oblečenie je potrebné prezliecť, aby náhodou dieťa neprechladlo. V prípade, že sa vám také čosi stane, na najbližšiu prechádzku by ste mali zvoliť menej vrstiev oblečenia. Okrem toho môže časté potenie spôsobiť u bábätiek tvorbu potničiek. Zabránime tomu nielen menším vrstvením, ale zvoliť môžete oblečenie pre bábätká z funkčných materiálov, ktoré odvádzajú pot od tela a koža bábätka zostáva suchá. Takéto materiály však nie sú vhodné pre detičky s citlivou pokožkou či častými alergickými reakciami.

Najlepší kamarát do zimy

Ak máte pocit, že sa vám nedarí bábätko vhodne obliecť alebo máte jednoducho prirodzené obavy či bude vami zvolené oblečenie pre bábätká stačiť, potom sa vašim najlepším kamarátom do zimy stane overal. Je perfektnou bodkou v obliekaní bábätiek. Aj keď by mamička zvolila možno menej oblečenia ako by bolo dobré, zimné overaly pre bábätká to zachránia. Dieťatko má celé telíčko v teple, a to najdôležitejšie je, že sa mu jednotlivé kusy oblečenia nebudú vyťahovať, a tak odhaľovať bruško, chrbátik, kríže. Tie najmenšie bábätká sa cítia bezpečne a spokojne a chodiace batoľatá sa môžu aj stokrát vyváľať v snehu. Zimné overaly pre bábätká sú dnes v rôznych štýlových prevedeniach, takže určite nehrozí žiadna nuda. Dostupné sú overaly s kožušinovými kapucňami a rôznorodými dievčenskými i chlapčenskými vzormi. Pri najmenších detičkách je vhodné zvoliť zimné overaly pre bábätká s dvojradovým zipsom, bude sa vám omnoho lepšie obliekať ako v prípade overalov s jedným zipsom v strede.

Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.