Ako sa obliecť na firemný vianočný večierok

Posledný mesiac roka je typický početnými vianočnými večierkami. Ak ide o firemný vianočný večierok, prvé čo riešite, je vaše oblečenie. Pochopiteľne, že nechcete spôsobiť faux pas nevhodným oblečením, a keďže tento druh akcie môže mať rôzny charakter, my sa vás pokúsime pripraviť na každý prípad.

Ak je táto udalosť poňatá formálne

Tento fakt určite neprehliadnete, pretože sa vianočný večierok bude konať v luxusnom podniku a okrem nadriadených a kolegov sa ho zvyknú zúčastniť aj významní klienti. Čo sa týka oblečenia, nemusíte mať obavy! Takmer s istotou nájdete na pozvánke predpísaný dress code. Samozrejme, existuje aj malá možnosť, že tam nič stáť nebude. Vtedy vám odporúčame, aby ste sa na večierok obliekli v rovnakom štandarde ako chodíte do práce, akurát jeden kus oblečenia by mal byť výrazný. Skúste sa od ostatných dám odlíšiť, a namiesto lesklých nohavíc alebo klasických malých čiernych, vsaďte na nápaditú sukňu. Na večer sú vhodné tmavšie farby (nemusí byť vyslovene čierna), a preto upriamte pozornosť na dámske sukne v tmavších odtieňoch modrej, zelenej alebo bordovej. Puzdrová sukňa po kolená je výbornou voľbou do práce, ale na vianočnom večierku urobíte väčší dojem jednofarebnou širokou midi až dlhou sukňou v kombinácii s nekomplikovaným topom. Naopak, vrchná časť oblečenia, napr. blúzka, môže byť výrazná v prípade, ak sa neviete vzdať puzdrovej sukne. Výhodou sukní je, že ponúkajú väčšiu variabilitu pri obliekaní.

Ak firma zorganizuje vianočný večierok na chate

Prostredie naznačuje, že ide skôr o akciu, na ktorej sa kolegovia majú lepšie spoznať a cieľom je upevniť medziľudské vzťahy na pracovisku. Stierajú sa rozdiely medzi pozíciami a atmosféra je uvoľnená. Tomu zodpovedá aj oblečenie. Kabát môžu nahradiť dámske zimné bundy s kožušinou. Kožušinka dodá inak športovej bunde šmrnc elegancie, a ak je chata spojená s lyžovačkou, bundu využijete aj na svahu. Moderné lyžiarske bundy majú strihy zvýrazňujúce postavu a niekedy môžu byť predĺžené až do polky stehien. Vtedy pripomínajú skôr kabát, avšak funkčné vlastnosti kvalitnej lyžiarskej bundy mu ostávajú. Na chate sa môžete blysnúť voľnočasovým oblečením niektorej zo známych športových značiek. Takýto typ vianočných večierkov usporadúvajú pre svojich zamestnancov skôr malé firmy.

Ak sú prizvaní partneri a deti

Medzi family friendly organizáciami je čoraz populárnejšie prizvať na vianočný večierok okrem zamestnancov aj ich členov rodiny. Zväčša ide tiež o menej formálnu udalosť, na ktorú je vhodný ležérnejší, ale stále slušný štýl oblečenia. Držte sa smart casual dress codu a nič nepokazíte. U detí je dôležitá najmä obuv. Ak ste zástankyňou barefoot obuvi, to je presne ten typ topánok, v ktorom vaša ratolesť bez problémov absolvuje diskotéku a celkovo náročný deň plný zábavy. Topánky nebudú dieťa nijako obmedzovať a bude mať pocit, že chodí naboso. Čím sa barefoot obuv vyznačuje? Je vyrobená z kvalitných materiálov, najčastejšie z kože. Rovná a mäkká podrážka sa dá ohýbať do všetkých smerov. V barefoot topánkach by ste márne hľadali podporu klenby nohy a takisto nemá ani žiadny podpätok. Dôležitý je nadmerok vpredu minimálne 1 až 1,5 cm, ale topánka musí mať dostatok priestoru aj po bokoch a v oblasti priehlavku. Svojim tvarom kopíruje tvar nohy. Barefoot obuv je vhodná nielen na tancovačku, ale aj na bežné nosenie. U detí podporuje zdravý vývoj nohy a správne držanie tela. Elegantné barefoot topánky si na vianočný večierok môžu dovoliť aj mamičky, pretože lodičky na vysokom podpätku pri smart casual dress code nie sú povinné.

Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.