Ako sa pripraviť na dovolenku s malým dieťatkom?

Po príchode nového člena do rodiny sa nezmenia len vaše priority, ale aj celkové fungovanie domácnosti. Samotné zariadenie, konkrétne spálňu budete musieť prispôsobiť vášmu malému drobcovi. Ak si však potrebujete oddýchnuť od všetkých domácich povinností, a to určite budete potrebovať, doprajte si dovolenku ďaleko od domova. Ako sa ale pripraviť na dovolenku s malým dieťatkom a užiť si plávanie s deťmi?

Plávanie s deťmi – zvážte výber miesta a plánujte vopred

Ešte predtým, ako vôbec vyrazíte, respektíve ako si zajednáte miesto pobytu, zvážte, či je naozaj dobré ísť na toto miesto aj s malým bábätkom. Je dôležité vopred si zistiť, či vám daný hotel poskytne hotelovú izbu v kľudnejšej časti hotela a najmä či vám zapožičia aj detskú postieľku a nočník. Sú to síce maličkosti, ktoré si môžete vziať so sebou. Musíte však vedieť, či daný hotel je vhodný aj pre rodiny s deťmi. Dieťatko potrebuje pokoj a nie príliš hlučné prostredie, kde sa na každom rohu budú konať diskotéky do skorých ranných hodín. Dovolenku s malými deťmi si plánujte v dostatočnom predstihu. Môže sa stať aj taká situácia, že vám zdravotný stav vášho drobčeka jednoducho neumožní vycestovať. S tým však musíte počítať.

Plávanie s deťmi

Neodporúčame Vám cestovať na príliš vzdialené miesta, najmä ak dieťatko nemá ešte ani rok. Síce môže väčšinu cesty prespať v autosedačke, môže sa stať, že spať nebude a viete si predstaviť niekoľko hodín cestovať a zároveň utišovať vášho drobčeka, ktorý bude mať záchvaty plaču?

Spíšte si zoznam vecí

Aby ste naozaj nič nezabudli, spíšte si zoznam vecí, čo budete brať vášmu drobcovi, na papier. Následne ako budete baliť do cestovných tašiek jednotlivé veci postupne vyškrtávajte. Nezabúdajte na obľúbené hračky vášho dieťatka, dostatok plienok, dostatok sezónneho oblečenia, dostatok vlhčených utierok, detskej kozmetiky, ale aj na cestovnú postieľku a skladací detský kočík. Ak plánujete plávať s deťmi, a to nielen s tým najmenšími, nezabúdajte aj na kvalitné osušky a plavky.

 

5/5 - (15 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.