Ako sa psychicky pripraviť na príchod bábätka?

Ak očakávate svojho prvého potomka, pochopiteľne ešte neviete do čoho idete. V hlave pociťujete zmätok, obavy a strach o zdravie bábätka. Ak však máte vo svojej blízkosti kamarátku, sestru, švagrinú, ktorá má už pôrod za sebou, určite vám dá užitočné rady. Ako však býva zvykom, mnohé mamičky po pôrode svojho bábätka zbytočne preháňajú, preto sa riaďte svojim inštinktom a netrávte celé hodiny pri rôznych príručkách zameraných na to, ako sa pripraviť na príchod bábätka.

Použite pri pôrode pôrodnícky gél

Ešte predtým, ako si povieme, ako sa psychicky pripraviť na príchod bábätka, vám skúsime odporučiť jeden fantastický a mnohými mamičkami obdivovaný pôrodnícky mukoadhezívny gél. Pôrodnícky gél pomáha mamičkám uľahčiť samotný príchod bábätka na svet. Tento gél pomáha znižovať fyzickú záťaž matky, čiže šetrí jej energiu a výrazne skracuje čas pôrodu. Nemusíte sa ničoho obávať, tento gél žiadnym spôsobom neublíži vášmu bábätku.

Postieľka cestovná Koot hnedá so sovou Petite&Mars

 

 

Postieľka cestovná Koot hnedá so sovou Petite&Mars

  • kolieska
  • bočný výlez
  • cestovný matac
  • taška na zloženú postieľku

 

 

 

 

Viac Informácii o produkte

Vyhýbajte sa stresovým situáciám

Aby pôrod prebehol bez najmenších komplikácii, už na začiatku tehotenstva musíte zvoľniť tempo. Vyhýbajte sa stresovým situáciám. Keď budete vy ako mamička v psychickej pohode, bábätko to bude cítiť. Určite veľmi dobre viete, že to, ako sa cítite, akú máte náladu, určitým spôsobom vníma aj dieťatko v brušku. Odbúrajte preto stres, vyhýbajte sa stresujúcim situáciám a hlavne, nebojte sa ničoho. Dieťatko na svet jednoducho musí prísť. Zaťažovať sa nejakými informáciami o tom, že vaša suseda mala ťažký pôrod, sa vám rozhodne neoplatí. Každá žena zvláda pôrod inak. Vplývajú naň rôzne faktory. Stres je jedným z nich. Ak budete myslieť pozitívne, budete sa tešiť a zároveň sa budete počas celého tehotenstva riadiť radami gynekológa, všetko dobre dopadne.

Hracia deka by vo Vašej výbave pre bábätko nemala chýbať

O prvých chvíľach s bábätkom po pôrode si môžete prečítať v predchádzajúm článku, na ktorý sa dostanete prekliknutím cez nasledujúci odkaz: Po pôrode – Váš prvý deň a noc.

 

Pripravte sa na príchod bábätka, dojčenské podprsenky, tehotenské oblečenie a doplnky do domácnosti  Vám radíme nakúpiť v spoľahlivých e-shopoch

Astratex logo
Amiatex.sk
dr max logo
5/5 - (1 vote)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.