Ako vybrať kvalitné tričko

Obyčajné tričká patria k najobľúbenejším častiam pánskeho oblečenia. Sú pohodlné, dobre sa nosia a vyrábajú sa v toľkých prevedeniach, že občas je problém si vybrať. Farba, nápis, či potlač sú pri výbere dôležité, ale nemali by ste sa zameriavať len na ne. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ako vybrať kvalitné tričko, aby ste v ňom vyzerali naozaj neodolateľne.

 

Kde si nové tričko oblečiete?

Pred kúpou nového trička si ujasnite, kde ho budete nosiť. Na každodenné nosenie si vyberiete iné tričko ako na šport. Väčšina pánov uprednostňuje tričká s krátkym rukávom, či je leto alebo zima. Napriek tomu nikdy nie je na škodu mať v šatníku jedno čierne a jedno biele tričko s dlhým rukávom. Oblečiete si ich k slušným nohaviciam, aj k rifliam a vždy budete vyzerať dobre.

Gramáž pri výbere trička nepodceňujte

Nad gramážou ste sa pri kúpe trička nikdy nezamýšľali. Mali by ste s tým začať. Gramáž je hmotnosť textilu prepočítaná na m². Keď uvidíte informáciu 150 g / m² znamená to, že štvorec dlhý meter z každej strany váži 150 g. Pri nízkej gramáži je tričko ľahšie, pri vyššej je pevnejšie a lepšie drží tvar. Neznamená to, že tričko pri vyššej gramáži je automaticky kvalitnejšie. Použité materiály a celkové prevedenie má k tomu tiež čo povedať.

Každý má výhody aj nevýhody

Kvalitné tričká sa vyrábajú z prírodných alebo syntetických materiálov. Medzi prírodné patrí bavlna a BIO bavlna. Tričká vyrobené zo 100 % bavlny sú odolné a príjemné na dotyk, ale nedržia tvar a rýchlo sa krčia. Keď sa v bavlne spotíte, tričko ostane mokré a bude vás chladiť. Do práce si ho pokojne oblečte. Nič pohodlnejšie v šatníku nenájdete.

 

K najpoužívanejším umelým vláknam patrí polyester, elastan a viskóza. Polyester nesaje vlhkosť a rýchlo schne. Najčastejšie sa používa na výrobu športových tričiek. Elastan pomáha oblečeniu držať tvar a lepšie sa prispôsobiť telu. Viskózu môžete poznať aj pod názvom „umelý hodváb“. Vznikla priemyselnou výrobou. Je príjemná na dotyk, pevná a príjemne chladí. Spojením spomenutých materiálov vytvoríte tričko, ktoré splní všetky vaše očakávania. Bude príjemné na dotyk, ľahké, rýchlo vyschne a nebude sa tak krčiť.

Vyberte si také akurát

Keď sa v tričku chcete cítiť naozaj dobre, nesmie vás obmedzovať v pohybe a musí vám sadnúť ako uliate. Dôležité je zvoliť dobrú veľkosť. Vtesnať sa do menšieho čísla za každú cenu nestojí za to. Deformuje to postavu a nakoniec sa v ňom aj tak nebudete cítiť dobre a prestanete ho nosiť. Príliš voľné tričko tiež nie je najlepším riešením. Nedokonalosti postavy nezakryje. Práve naopak. Budete pôsobiť ešte mohutnejšie. Zvoľte si lichotivý strih, ktorý prednosti postavy zvýrazní a nedostatky zakryje.

 

Keď pri kúpe nemôžete tričko vyskúšať, zmerajte si šírku hrudníka a dĺžku trička. Centimetre porovnajte s tabuľkou veľkosti. Vyberte veľkosť, ktorá je k vami nameraným centimetrom najbližšie. Pri tričkách s dlhým rukávom zmerajte aj dĺžku rukáva.

Farba, ktorá vám pristane

Vyberte si svoju najobľúbenejšiu alebo ju prispôsobte oblečeniu, ktoré už doma máte. Aby ste ho mali s čím kombinovať. Tričká v tmavých farbách patria medzi najobľúbenejšie. Biele a čierne tričko by sa malo nachádzať v každom dobrom pánskom šatníku. Je to klasika, ktorá nikdy nevyjde z módy. Jednofarebné tričká môžete osviežiť štýlovým nápisom alebo potlačou. Tričká s potlačou už dávno nie sú určené len na voľnočasové nosenie a športové aktivity. Našli si cestu aj na menej formálne stretnutia. Obliecť si ho môžete aj pod sako. Nápis či potlač vzbudí ešte väčšiu pozornosť.

Okrúhly, či v tvare písmena V?

Väčšina pánov uprednostňuje tričká s klasickým okrúhlym výstrihom. Tričko s výstrihom do písmena V opticky predĺži krk. Sako si takýto výstrih priam žiada. Keď k jeho milovníkom nepatríte, nevadí. Tričkom s okrúhlym výstrihom ku krku nikdy nič nepokazíte.

Foto: Budchlap.sk

Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.