Blogujúca mamička Anežka

Matky na palubu!

Na úvod sa nám prosím predstav, napíš niečo o sebe, svojej rodinke a o vašom blogu 

Zdravím čtenáře Pre mamičky! Jsem mladá maminka tří dětí, pětileté Marušky, čtyřleté Darinky a ročního Viktorka. Pro radost píšu blog www.matkynapalubu.cz, kde zaznamenávám náš život a věci, které máme rádi. Žijeme v Praze, ale rádi cestujeme po Evropě, milujeme hory a přírodu.

Kedy a prečo si začala blogovať? 

Svůj blog jsem založila v srpnu 2014. Holkám tehdy byl jeden a dva roky a já jsem měla pocit, že už nejsem nic jiného než máma. Jsem člověk, který nemá rád stereotyp a pořád se potřebuje učit něco nového, něco nového poznávat. A najednou jsem řešila jenom úklid, vaření, přebalování… Ač svou mateřskou roli miluji, potřebovala jsem rozptýlení. A tak jsem si řekla, že zkusím to, co umím nejlépe, psát, fotit a pomáhat ostatním. A ono to klaplo! Navíc jsem blogem získala i kamarádku Aničku, která se na jeho tvorbě podílela 2,5 roku.

Matky na palubu!

Akým témam na blogu venuješ. O čom píšeš rada a o čom by si určite nepísala? 

Témata na blogu se samozřejmě točí okolo mateřství a mění se s věkem dětí. V začátcích blogování jsem blog hodně směřovala na vlastní pocity z mateřství, psala jsem vážné i humorné texty o strastech mateřství. Teď se nejvíc zaměřuji na dětské knížky a hry, nošení dětí, přírodní kosmetiku a střípky z našeho života. Myslím, že na blogu čtenáři v budoucnu neobjeví kategorii Beauty, móda a líčení není úplně moje parketa, ale… Nikdy neříkej nikdy 🙂

Matky na palubu!

Ako vyzerá tvoj bežný deň? 

Ráno mi třikrát zvoní budík, než zvládnu vylézt z postele a potom je to jeden velký frmol 🙂 Obě holky chodí do školky, takže dny trávím hlavně s Viktorkem. Když má manžel čas, chodíváme snídat do kaváren a miluji procházky s kočárkem v parku, který máme kousek od domova. Než dorazí holky domů, tak dělám, co je třeba, uklízím, vařím, peru… Však to zná každá máma 🙂 Odpoledne se snažím věnovat dětem, čteme si, hrajeme hry, nebo jdeme na hřiště. Teprve až všechny večer uspím, mám čas na blog a na práci. Naštěstí jsem sova a nemám problém fungovat do dvou do rána.

Čomu sa popri deťoch venuješ. Ako to dokážeš stíhať? 

Mám pocit, že s každým dalším dítětem mám paradoxně víc času. Protože vím, že co jednou odložím, už se k tomu znovu nedostanu. A tak se snažím vše dobře plánovat a efektivně nakládat s časem. Nicméně jsem si v sobě ujasnila, že na prvním místě jsou pro mě děti, které tak rychle rostou, že tu chci být především pro ně. Můj seznam proto není nijak dlouhý, po večerech píšu články na blog a pomáhám manželovi s administrativou. Jako koníček mám focení a miluji knihy. Ráda vařím, což je vlastně koníček a každodenní povinnost v jednom.

Matky na palubu!

Aké sú tvoje plány do budúcnosti? 

Já jsem člověk žijící přítomností. Díky manželovi momentálně nemusím myslet dál než abych byla plnohodnotnou mámou, za což jsem ráda. Mým snem je mít fotoateliér, chystáme se na půdní vestavbu, která by byla pro tyto účely ideální, ale uvidíme, co nám život přichystá. Možná je v plánu ještě jeden človíček do party, kdo ví 🙂 Hlavně ať jsme zdraví a šťastní, teď i za sto let 🙂

Ako vyzerá tvoj šatník? Čo podľa teba každá mamina musí mať v šatníku? 

Nejsem člověk, který by sledoval trendy a módu popravdě příliš nemám v oku, takže se snažím mít svůj šatník co nejjednodušší. Nejčastěji mě tak potkáte v triku a džínách, v létě mám ráda dlouhé šaty. Snažím se hlavně chodit upravená a nikdy nezapomínám na úsměv, ten by měl mít ve výbavě každý!
Matky na palubu!

Kde naberáš energiu a ako oddychuješ? 

Miluji večery, kdy jen koukám, jak děti spokojeně spí a cítím jejich teplo a vůni. To mě obrovsky nabíjí. Relaxuji ráda nad knížkou, dobrým jídlem a s manželem si pravidelně děláme společné večery u filmu.

Tvoja obľúbená kniha / jedlo / film 

Tak na tuhle otázku mám jednotnou odpověď! Čokoláda/ čokoláda/ Čokoláda! 🙂
5/5 - (29 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.