Autosedačka Kiddy – veľmi dobré výsledky modelov Evoluna, Evolution a Guardianfix v testovaní bezpečnosti si zaslúžia pozornosť

Nemecký výrobca autosedačiek Kiddy už od svojich prvých výrobkov dbal na bezpečnosť, ktorá však podľa neho mala ísť vždy ruka s rukou s inováciami. Autosedačka  Kiddy je neustále testovaná, zlepšovaná, ale čo je najdôležitejšie, radí sa medzi tie, ktoré v spotrebiteľských testoch pravidelne získavajú najlepšie hodnotenia. Prečo? Čítajte dozviete sa viac! Autosedačky Kiddy si totiž zaslúžia pozornosť všetkých, ktorí rozmýšľajú nad kúpou bezpečnej autosedačky.

autosedačka kiddy

Autosedačka Kiddy Evoluna

autosedačky kiddyAk patríte medzi mamičky, ktoré sa v blízkej dobe chystajú prikúpiť do svojej výbavičky pre bábätko autosedačku a ešte stále ste sa napriek našim článkom o autosedačke nerozhodli, určite by ste mali porozmýšľať nad autosedačkou Kiddy Evoluna. Od ostatných autosedačiek sa odlišuje viacerými faktormi, ktoré výrazne vplývajú na bezpečnosť dieťatka a jeho pohodlie počas cestovania. Poďme ale poporiadku.
Kiddy Evoluna je autosedačka typu 0+ ( o rozdelení autosedačiek podľa hmotností, si môžete prečítať tu) , je teda určená pre najmenšie bábätka, prakticky od ich narodenia.

Všetky bezpečnostné prvky výrobcovia zdokonalili práve v tomto modeli Kiddy Evoluna čo ocenili nielen používatelia ale aj kontrolóri, ktorí túto autosedačku ocenili najvyššie za všetkých v roku 2016. Kiddy Evoluna sa stala absolútnou víťazkou celoeurópskych testov bezpečnosti a my musíme zhodnotiť, že celkom oprávnene.
Výrobcovia sa sústredili hlavne na bezpečnosť bábätka v polohe ležmo. Áno, prečítali ste si dobre. Táto autosedačka je jednou z mála autosedačiek na trhu, ktorá umožňuje polohu ležmo. Určite to poznáte, alebo máte známych, ktorí deti príliš často nechávajú v autosedačke, pretože jazdia na dlhé trasy. Lekári však upozorňujú na riziká! Dlhšia preprava v autosedačke, kde sú deti skrčené, obmedzujú ich dýchanie a pohyb, kriví sa chrbtica. Výrobcovia sa zamerali na výsledky lekárskych štúdií a zapracovali na tom, aby sa autosedačka dala nastaviť aj do polohy ležmo. Áno, presne tak! Autosedačku Kiddy Evoluna môžete nastaviť do polohy ležmo a nebáť sa pri tom o bezpečnosť. Rodičia pripevnia autosedačku Isofix základňou. Okrem toho má autosedačka aj zdvojený bočný chránič, ktorý ochráni bábätko pri bočnom náraze a tiež flexibilný materiál v oblasti hlavičky.

Skúsenosti rodičov

Rodičia sa nemusia obávať toho, že by sa autosedačka Kiddy Evolu ťažko ovládala. Práve naopak. Autosedačka sa ovláda veľmi jednoducho – pomocou madla sa nastaví sklon chrbtice, nastaviteľná je aj oporná noha pre lepšiu stabilitu. Autosedačka je priestranná a tak rastie v podstate s bábätkom, vložka pre novorodencov, vyrobený z extraautosedačka kiddy mäkkého materiálu, je odnímateľná.

 

Autosedačka Kiddy Evoluna sa tiež dodáva s množstvom doplnkov, ktoré sa mamičkám zídu. Sieťka proti hmyzu ochráni bábätka proti nepríjemným muchám alebo nebezpečným včelám. Adaptér poslúži pri upevnení na kočíky. Špeciálna vložka zaistí teplo počas chladných mesiacov malým bábätkám. Nánožníček zateplí autosedačku v chladnom počasí.
Pri kúpe autosedačky Kiddy Evoluna si však dopredu treba zistiť, či má vaše vozidlo ISOFIX konektory, resp. najlepšie je autosedačku v aute odskúšať.

 

A čo tak alternatíva: Nania Cosmo SP lux

autosedačka nania cosmo market24Autosedačka Nania vhodná od 0-18 kg.  Teda pre skupinu 0+/I. Výrobca udáva, že dieťatko s hmotnosťou 0-13 kg (10 kg) má byť s autosedačkou otočené v protismere jazdy a vaša strašia a väčšia ratolesť približne od tých 10-13 kg otočená už v smere jazdy. Cena je iba 51, 61 (teraz v AKCII). O čosi drahšie ju môže kúpiť pre vášho fešáka ako Ferrari. Vyzerá naozaj pohodlne. Vlastnosti:

  • 5-bodový bezpečnostný pás
  • poistka na bezpečnostné pásy
  • vložka pre bábätko
  • polstrovaná hlavová opierka (pre pohodlný spánok), ramenné polstrovanie
  • ľahká inštalácia, mäkší poťah, ľahká – 6,58 kg

 

Autosedačka Kiddy Evolution

 

autosedačka kiddy

Ďalším modelom autosedačky vhodnej pre najmenšie deti je autosedačka Kiddy Evolution. Aj túto autosedačku môžu rodičia v prípade potreby nastaviť na polohu, pri ktorej dieťatko leží. Veľa rodičov autosedačky využíva aj na uspávanie . Položiť a pohojdať.  Pomocou madla ju rodičia behom pár sekúnd zmenia a umožnia svojmu dieťatku pospať si, žiaľ iba mimo auta alebo v kočíku. Ak plánujete cestu lietadlom, autosedačka Kiddy Evolution je tá správna voľba. Je ľahká a dobre sa prenáša. Pokiaľ je však autosedačka v pozícií na ležanie, autosedačku nie je možné upevniť do vozidla.

Vo vozidle sa dá autosedačka pripevniť nastaviteľnými bezpečnostnými pásmi. Bezpečnosť zaisťujú aj zmenšovacie vložky, ktoré sú súčasťou balenia. Zmenšovacou vložkou sa zmenší priestor autosedačky, čím sa zaistí opora a rodičia sa nemusia obávať, že by sa dieťa z autoseačky vyšmyklo. Okrem toho je k dispozícií aj voliteľná vložka, ktorá poskytuje pohodlie predčasne narodeným deťom, ktoré sú ešte o niečo menšie a krehkejšie ako iné deti.
Ak by rodičom vo vbave ešte niečo chýbalo, k autosedačke sa dá dokúpiť aj pláštenka s integrovanou sieťkou proti hmyzu, slnečník, adaptér a Isofix báza.
Autosedačka je vyrobená vo viacerých pestrých farebných prevedeniach, materiál je prijemný a mäkký, poťah sa dá ľahko stiahnuť a vyprať.

Autosedačka Kiddy Guardianfix

Bezpečnosť bola dôležitá aj pri vyrábaní autosedačky Kiddy Guardianfix. Táto autosedačka sa od ostatných odlišuje už na prvý pohľad. Je k nej totiž pridaný bezpečnostný putík, ktorý spôsobí, že pri náraze sa telíčko dieťatka prirodzene cez pultík prevalí, pričom sa nezaťaží chrbtica alebo hlavička dieťatka. Tento pultík pomáha predovšetkým menším deťom. Deti, ktoré vážia viac ako 18 kg sú chránené špeciálny trojbodovým

autosedačka kiddy

bezpečnostným pásom. Bočné plochy autosedačky sú taktiež zdokonalené a doplnené o absorbér nárazu, ktorý pohlcuje energiu.

Autosedačka Kiddy Guardianfix je však nie len bezpečnejšia, ale aj pohodlnejšia. Výška a šírka opierky chrbátika či nôh sa dá jednoducho nastaviť a prispôsobiť výške a šírke dieťatka. Okrem toho obsahuje autosedačka aj výsuvnú vložku, ktorá zabezpečí oporu pohodlný pocit pri sedení.
Autosedačka Kiddy Guardianfix sa dá nastaviť aj do polohy na spanie. Dieťatko si tak počas dlhšej cesty môže v pokoji zdriemnuť.
Autosedačka Kiddy Guardianfix poteší aj rodičov. Manipulácia je totiž ľahká a rýchla, s manipuláciou pridaného pultíka nie sú žiadne zbytočné starosti.

 

Náš tip: Pri kúpe autosedačky odporúčame navštíviť spoľahlivé eshopy:

dr max logo
market 24
hej.sk
andreashop

 

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *