Autosedačka RÖMER – splní značka Britax očakávania? Prečítajte si o vlajkových lodiach Römer Kidfix a Römer King

autosedačka romer minulosťVybrať vhodnú autosedačku sa môže zdať niekedy veta. Ak počujete od kamarátok a známych: “Kúp si tú a tú”, môže byť vaše rozhodovanie jednoduchšie. Nikdy však neponechajte vaše rozhodovanie len na odporúčaniach. Dôležitá je bezpečnosť. Preto je vhodné preštudovať si, o produkte, ktorý sa vám pozdáva, čo najviac. Na testovacích portáloch i v recenziách. My sme sa rozhodli detailnejšie posvietiť a zhromaždiť informácie o produkte – autosedačka RÖMER King II. Značka Britax má stabilné miesto  na trhu v predaji kočíkov i autosedačiek a jej produkty majú väčšinou veľmi dobré hodnotenie. Bude tak i v tomto prípade?

Autosedačka Römer King II

autosedačka romer kingProdukt je určený pre deti od 9-18 kg, čiže vaše dieťatko si v nej bude hovieť aj pekných pár rôčkov (ak nemáte doma veľkého papkáča). Römer King má viacero variácií s vylepšeniami podľa rôznych potrieb rodičov. Produkt je zaujímavý aj veľmi bohatými farebnými prevedeniami. K dispozícií máte pri každom type dve farebné prevedenia základne : šedú a čiernu (tá zvykne byť trošku drahšia). 3 typy:

 1. Römer King II
 2. Römer King II LS
 3. Römer King II ATS

Autosedačka Römer King II (základný model) nájdete za skvelú cenu 179 €. Teraz v AKCII. S možnosťou dokúpenia letných poťahov. Vlastnosti:

 • otočenie v (po) smere jazdyautosedacka romer
 • 5-bodový bezpečnostný pás
 • pás nastavíte jednou rukou
 • 4 naklápacie polohy (dobrý spánok)
 • mäkko polstrovaný poťah i bočnice (zaisťujú aj ochranu)
 • nastaviteľná hlavová opierka
 • ramenné opierky obmedzujú energiu nárazu
 • patentovaný systém upínania pásov
 • rozmery a ďalšie informácie nájdete napr. na market24.sk

Römer King II LS

autosedačka romer lsTento typ je veľmi podobný “obyčajnej” King II. Parametre sú podobné, no nachádzame tu isté vylepšenie. Sedačka je teraz tiež v akcii za cenu 189 €. Na fotke pre porovnanie vidíte čiernu základňu. Doplnenie vlastností:

 • nevyžaduje si isofix
 • sedačka sa naklápa dopredu – ľahšie vkladanie a vykladanie dieťatka
 • jednoduchá a bezpečná manipulácia
 • svetelný a akustický indikátor – upozorní na správne pripútanie dieťaťa

autosedačka romer king

Pri kúpe autosedačky odporúčame navštíviť spoľahlivé eshopy:

dr max logo
market 24
hej.sk
andreashop

 

Römer King II ATS

autosedačka romer ats

Variant ATS je ešte pokročilejší ako LS. Označujú ju ako “Autosedačku, ktorá nikdy nespí.” Okrem týchto úžasných vlastností obsahuje aj inovatívny bezpečnostný prvok. Čiže ATS znamená: Active Tensioning System – automaticky kontroluje, monitoruje a tiež upravuje stav pásu počas cesty (či a ako je napnutý). Robí tak prostredníctvom svetelného a zvukového znamenia (aj napr. upozorní vás, ak by vaša ratolesť bola šikovná a rozopla si pás sama). Baterky sú dodávané s autosedačkou a mali by vydržať až 7 rokov. Jeho cena je opäť o niečo vyššia: 239 €.

Výrobca dal testovať sedačky s 5-bodovým zapínaním. Výsledok testu potvrdil, že tieto sedačky vyhovujú novým požiadavkám (nariadenie R44/04) testu prevrátenia vozidla, a teda spĺňa sprísnené požiadavky zamerané na riziko vymrštenia dieťatka. V konečnom dôsledku aby autosedačky chránili pri každom možnom scenári autonehody, pretože to sa predvídať nedá.

 

Porovnanie King II: LS – ATS

Stále sa neviete vysomáriť z toho, ktorá je tá pravá pre vás i vaše dieťatko? Vo videu sa dozviete rýchlo, jasne, stručne a názorne. Ako sa vraví, lepšie raz vidieť ako stokrát počuť (alebo čítať):

Však v tom máte teraz už jasno? No ako to je z hľadiska bezpečnosti? Samozrejme môžeme povedať že typy LS a ATS sú bezpečnejšie aj pri vnútornom dianí vo vozidle, či našou manipuláciou alebo “hrou” nášho dieťatka. Veľa nešťastí vznikne aj v dôsledku nesprávneho pripevnenia, či odpútania. Ako je to však pri variantoch LS a ATS? Ktorý z nich je lepší? Magazín d-test testoval oba: LS , ATS . V tabuľke nájdete porovnanie, ktoré vám istotne pomôže pri výbere:

King LSKing ATS
celkové hodnotenie 65 %celkové hodnotenie 61 %
ochrana dieťaťa 55 %ochrana dieťaťa 51 %
obsluha 78 %obsluha 76 %
ergonómia 73 %ergonómia 74 %
nežiadúce látky 90 %nežiadúce látky 90 %

Viete ako sú tieto kategórie testované?

 • čelný náraz v 74 km/H, bočný náraz v 27 km/h
 • ochrana 50 %, obsluha 40 %, komfort 10 %
 • bezpečnosť: pri náraze posun hlavy, pôsobiace sily (aj na krk, hrudník a bruško), riziko poranenia hlavičky
 • stabilita sedačky a vedenia pásov v troch rôznych vozidlách
 • jednoduchosť pútania a prispôsobenie rastu testujú deti (nielen figuríny)

autosedačka romer upínanieOba produkty majú veľmi pozitívne hodnotenia v podkategóriách: dobrá ochrana pri bočnom náraze, veľmi dobrá stabilita, výborná kvalita spracovania, pohodlná a priestorovo nenáročná, jednoduché nastavenie sedačky podľa veľkosti dieťaťa a tiež ľahká inštalácia a pútanie, poťahy prateľné v práčke. Vytknuté im bolo: priemerná ochrana pri čelnom náraze, obmedzený výhľad a váha (vyše 10 kg). Nikde na stránke sme však nenašli testovanie, resp. možnosť, upozornenia na nesprávne upnutie dieťatka alebo možnosť, že sa počas jazdy odpúta (kvôli čomu môže dôjsť k tragédií). Tím d-testu však lepšie hodnotenie dáva typu Römer King II LS.

Autosedačka Römer KIDFIX

Mali by ste záujem o  KIDFIX II XP SICT 2016. Je pre deti od 15-36 kg (II/III). Alebo 4-12 rokov. Viac o nej informujeme vo veľkom článku o autosedačkách. Je výborne hodnotená rodičmi i testovaniami. Prečítajte si o nej.

 

Römer King II
 Römer King II LS    
 Römer King II ATS    
 Römer Kidfix    
5/5 - (22 votes)

Komentáre

 1. Avatar

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.