Autosedačka vajíčko – najlepšie riešenie pre vaše dieťa pri ceste autom

Vajíčko pre novorodenca

Chvíle pred narodením bábätka prežíva každý rodič intenzívne.  Radostné pocity z očakávania však niekedy zatienia iné starosti. Rodičia bezradne stoja nad zoznamom výbavičky a neustále tam pridávajú nové a nové veci, ktoré budú „určite“ potrebovať.  Jednou z vecí , ktorú však využijete okamžite po príchode domov z nemocnice, resp. ktorú využijete práve na cestu domov z nemocnice je autosedačka. A tu sa rodičom natískajú otázky: Aká autosedačka je pre moje bábätko najlepšia? Nestratím sa v ponuke autosedačiek? Budem vedieť odhadnúť všetky parametre? Je lepšia klasická autosedačka alebo autosedačka vajíčko?

Ani vy neviete odpovedať?  Tak čítajte ďalej a dozviete sa.

 

autosedačka vajíčko

Naše odporúčanie: Široký výber detských autosedačiek , kočíkov a mnoho ďalšieho nájdete v overenom eshope Market24.sk

Market24.sk recenzie Heureka.sk

 

Chcem pozrieť autosedačky v overenom eshope

Vajíčko do auta

Autosedačky sa rozdeľujú do viacerých skupín, podľa hmotnosti dieťaťa. Pre novorodenca je určená autosedačka skupiny 0. Táto autosedačka povoľuje vkladať doň dieťa od narodenia po približne 18 kg. A čo autosedačka vajíčko? Autosedačka vajíčko je vlastne tiež autosedačka len je viac obmedzená hmotnosťou. Do autosedačky vajíčko môžete dať dieťatko do približne 13 kg s tým, že sa dá dať nielen do auta, ale aj do kočíka. Kočiar však musí byť jednej značky ako autosedačka.  Jednoduchým zacvaknutím sa dá vajičko pripevniť k športovému kočíku. Ak teda potrebujete len na chvíľu odbehnúť do obchodu, dieťa vyberiete spolu s

vajíčkom, pripevníte k športovému kočiaru a môžete ísť. Žiadne  zložité vybranie dieťaťa z autosedačky, žiadne rozkladanie kočiara.  Autosedačka vajíčko je flexibilnejšie a dá sa prenášať.  Mamičky tak nemusia dieťa budiť, keď ho vyberajú z auta alebo do auta. Pokojne ho s vajíčkom vyberú a zoberú do domu – rovno do postieľky.

Vajíčko pre dieťa

autosedačka vajíčko

Veľa mamičiek dokonca dieťa necháva v autosedačke aj doma. Dieťa v nej pokojne spí, mamička ho sem tam pohojdá. Cestovanie a prenášanie nebolo nikdy jednoduchšie a ľahšie.  Autosedačka vajíčko je tiež ľahká, väčšina z nich váži maximálne 3 až 4  kg.  Preto sa mamičky nebudú zbytočne namáhať, nebudú ich bolieť ruky a chrbát. Behom dňa môžete s bábätkom obehnú, obchod, lekára ale aj starých rodičov a dieťatko? Dieťatko môže stále pokojne spať.

Taktiež vieme ako to v domácnosti chodí. Jedno auto má mamička, druhé otecko. Inštalovanie sedačky raz do jedného a raz do druhého auta, môže zabrať veľa času a spôsobiť veľa nervozity a stresu. Vajíčko jednoducho vyberiete z jedného auta a nasadíte do auta druhého. Otecko sa už takto nebude môcť vyhovárať a svojho drobca si užije tiež.

Naše odporúčanie: Široký výber detských autosedačiek , kočíkov liečiv nájdete v eshope DRmax.sk

Dr.Max lekáreň recenzie Heureka.sk

 

Chcem vedieť viac

Autosedačka vajíčko

Čo je pre bábätká ale bezpečnejšie? Bezpečnejšia je určite autosedačka vajíčko, hlavne preto, že je primárne pre bábätká určená. Hoci dnes sa vyrábajú  autosedačky, do ktorých môžete dať dieťa praktický od narodenia až do 12 rokov, na vložky, ktoré majú zabezpečiť vyplnenie by som si dala pozor. Nie všetky výplne totiž dobre sadnú, resp. sa samé nevyberajú alebo bábätku neprekážajú.  Pri vložkách, ktoré majú autosedačku vyplniť sa stáva, že dieťa v autosedačke skoro sedí. Je to nepohodlné a nepraktické. Autosedačka je pre takéto malé dieťa príliš robustná a zbytočne zaberá veľa miesta.

Ďalším rozdielom je to, že väčšina autosedačiek sa používa v smere jazdy a to len na zadnou sedadle. Autosedačka vajíčko sa ale umiestňuje proti smeru jazdy a na prednom sedadle.  Mamičky tak majú bábätko pod kontrolou a neustále na očiach, čo je veľkou výhodou.

 

Vajíčko Chicco

Jednou z najpredávanejších autosedačiek vajíčko sú autosedačky značky Chicco.  Aké má výhody?

autosedačka vajíčko

  • je vhodná od narodenia do hmotnosti 13kg
  • dá sa použiť so základňou aj bez základne – to teda znamená, že základňu dokupovávať netreba, postačí aj uchytenie pomocou bezpečnostných pásov
  • ergonomický tvar – tvar autosedačky vajíčka zabezpečuje, že sa predchádza syndrómu plochej hlavy u bábätka
  • madlo sa dá dať jednoducho do horizontálnej polohy, preto počas jazdy autom bábätku nezavadzia
  • aplikácia clip – clap zabezpečuje pripevnenie vajíčka ku kočiaru jednoduchým zacvaknutím

 

Výhody autosedačky vajíčko je aj to, že zaberie menej miesta ako klasická autosedačka. Mamičky sa nemusia obávať, že v menšom aute nebudú mať dostatok miesta, že väčšinu priestoru zaberie autosedačka.

 

Náš tip

Autosedačka vajíčko Casualplay je určená pre deti od narodenia do približne trinástich kilogramov. V testoch bezpečnosti záskalo toto vajíčko štyri hviezdičky. Autosedačka vajíčko je pohodlná, najmä vďaka polstrovanej časti autosedačky. Je ergonomická a zabezpečuje dobre spevnenie chrbátika pri jazde. Autosedačka sa prichytáva 3- bodovými bezpečnostnými pásmi s centrálnym zapínaním. Keďže sa predpokladá, že vajíčko budú mamičky často prenášať a zdvíhať, rúčka je vyrobená z kvalitného  hliníkového materiálu, pričom padne presne „ do ruky“.

autosedačka vajíčko

 

Tak ako milé mamičky, rozhodli ste sa? Ak by sme si to mali zhrnúť pre najmenšie bábätká je najvhodnejšia autosedačka vajíčko. Je bezpečnejšia a praktickejšia. Aj mamičkám sa s ňou omnoho ľahšie  manipuluje. Ak si kúpite lacnejší variant, nemusíte sa obávať, žeby ste minuli viac peňazí – keďže je jasné, že potom ako dieťa narastie a priberie budete musieť kúpiť autosedačku väčšej kategórie. Autosedačku vajíčko potom budete môcť posunúť v rodine ďalej, alebo ju predať v bazáre na internete.

O autosedačkách a ich rozdeleniu si môžete prečítať aj v tomto článku.

Kde kúpiť autosedačku?

dr max logo
market 24
hej.sk
andreashop

 

Rate this post

One Comment

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.