Barbie nestarne: Obľúbená bábika je stále hit!

Je symbolom krásy a inšpiruje mladé dievčatá po celom svete už viac ako 60 rokov. Je stále rovnaká. O kom je reč? No predsa o svetoznámej bábike Barbie.

Najznámejšiu bábiku na svete od Mattela pozná každý, tak ako jej priateľa Kena. Ich romantický vzťah trvá už od roku 1961 dodnes.

Barbie aj dnes inšpiruje dievčatá po celom svete, aby si stanovili svoje ciele a priority a budovali kariéru ako emancipované ženy. Je vzorom pre budúce vedkyne, hasičky, policajtky, vojačky a iné silné ženy v líderských pozíciách.  Predstavuje ideu, že každá žena má možnosť voľby.

Barbie si vyskúšala už cez 200 rôznych povolaní od roztomilej princeznej až po astronautku. Neexistuje povolanie v ktorom by sa Barbie nevyrovnala mužom. Chce vyvrátiť predsudky v povolaniach kde pracuje len malé percento žien. A zároveň pozdvihnúť hrdinky, na ktoré by sa nemalo nikdy zabudnúť.

S bábikou Barbie môže byť Vaša dcéra kým si len zaumieni. Inšpiruje dievčatá k cieľavedomosti a dodáva im motiváciu pracovať na sebe. Zároveň je ideálom krásy a pôvabu.

Na svete sa predalo viac 1 miliadra bábik od jej uvedenia je trh. Aj to ukazuje aká populárna je Barbie. Má dokonca aj svoju vlastnú reštauráciu zariadenú v jej sebe vlastnom štýle na Taiwane.

Bábika je vhodná pre dievčatá od 3 rokov. Telo na vyrobené z ABS plastu, zatiaľ čo hlavička je vyrobená z mäkkého PVC. Viete si vyskladať svoju vlastnú Barbie rodinu a priateľov, kuchynku, vlastný Barbie dom, štýlové doplnky, zvieratká, vybrať si Barbie z viac ako 200 rôznych povolaní a mnoho ďalších kombinácií od výmyslu sveta. Bez obmedzení. Záleží len na tom, čím chce Vaša dcéra byť.

Odhaduje sa, že na svete je približne 100 000 zberateľov populárnej bábiky. 90 percent sú ženy do 40 rokov. Tie si neváhajú každý rok rozšíriť svoju zbierku aj o 20 nových bábik.

Vedeli ste:

  • že Barbie má 3 sestry? Ich mená sú Skipper, Stacie a Chelsea?
  • Barbie má množstvo priateľov a najstarším je Midge?
  • Barbie a Ken sa po dlhoročnom vztahu rozišli v roku 2004?
  • v roku 2006 sa však opäť dali dokopy a sú spolu dodnes

Pripojte sa k milovníkom bábik Barbie s užite si množstvo spoločne strávených chvíľ plných zábavy. Barbie je tu pre Vás vždy.

Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.