Blíži sa sviatok a vám dochádzajú nápady na darček pre muža? Nechajte sa inšpirovať jeho znamením

Aj napriek tomu, alebo práve preto, že svojho partnera dobre poznáte, vymyslieť preň vhodný darček môže byť náročné. Skúste sa na výber darčeka zamerať z pohľadu astrológa. Prezradíme vám, po čom túžia jednotlivé znamenia zverokruhu, a aký darček by im mohol spraviť najväčšiu radosť.

Pre Kozorožca, Býka a Pannu vyberajte darčeky, ktoré sú praktické

Kozorožec (22.12 – 20.1) je prvé z troch znamení, ktoré stoja nohami pevne na zemi. Má rád kvalitu, ale zároveň je šetrný a pracovitý. Medzi Kozorožcami nájdeme mnoho domácich kutilov, ktorí nemajú problém pustiť sa svojpomocne aj do náročnejšej prerábky či rekonštrukcie obydlia. Samozrejme, väčšinu stavebných prác si najradšej urobia sami, pretože je to spoľahlivejšie a lacnejšie. Menej komfortne sa cítia jedine vo výškach. A to je aj dôvod, prečo by pri oprave strechy či výmene odkvapových rúr ocenili stabilné, no zároveň na montáž a presun jednoduché pojazdné lešenie. Takže, pri najbližšom sviatku muža Kozorožca pouvažujte nad kufríkom s pracovným náradím alebo nad bezpečným lešením.

Býk (21.4 – 21.5) má s Kozorožcom spoločnú pracovitosť, praktickosť, šetrnosť a konzervatívnosť. No okrem toho je majetnícky a pôžitkársky. V praxi to znamená, že kým Kozorožcovi stačí lešenie prenajať, Býk ho musí vlastniť. Viac mu vyhovuje bývať v dome ako v byte, pretože k jeho najväčším záľubám patrí záhradkárčenie a zvieratá. Z toho vyplýva, že radosť mu spraví kultivátor pôdy, kosačka na trávu alebo domáce zvieratko. Na druhej strane, v čase voľna si s pôžitkom vychutná obsah darčekového koša, v ktorom sa bude nachádzať fľaša kvalitného alkoholu, káva, mix chutnej čokolády alebo rôzne druhy údenín. A vlastne, takýto kôš je vhodný darček pre muža bez ohľadu na znamenie. Keďže čokoláda a víno sú v primeranom množstve zdravé, darčekovému košu by sa iste potešil i muž v znamení Panny.

 

Panna (24.8 – 23.9) si potrpí na zdravý životný štýl. Pred stravovaním v reštauráciách a jedálňach uprednostňuje domácu stravu, ktorú navarí pre seba i celú rodinu. Ale ak vám muž Panna pripraví večeru, romantiku za tým nehľadajte, ide mu čisto len o to, aby ste sa zdravo najedli. Vyznačuje sa totiž absenciou romantizmu a sentimentality, zato je nadmieru pragmatický. A nemá rád prekvapenia. Využil by sadu nožov, parný hrniec, panvicu Wok, športové oblečenie… Alebo viete čo, radšej sa ho rovno opýtajte, čo by si prial.

Vodnári, Raky, Ryby a Váhy – najradšej oddychujú v prírode, fascinuje ich umenie a krása

Naopak, pred Vodnárom (21.1 – 19.2) utajte darčeky do poslednej chvíle, pretože prekvapenia zbožňuje. Zámerne hovoríme o darčekoch v množnom čísle, pretože pred jedným veľkým darom uprednostňuje viacero malých. Patrí ku kreatívnym, často nadaným znameniam v niektorom druhu umenia. Taktiež si cení svoju slobodu, kamarátov a zaujímajú ho nové technológie. Voľný čas trávi rád na horách s úchvatným výhľadom, kde sa cíti najslobodnejšie. Od radosti vyskočí z kože, ak mu darujete dron alebo niečo originálne z turistickej výbavy, zabalené do pekného baliaceho papiera.

Rak (22.6 – 22.7) má takisto predispozíciu byť úspešným umelcom, pretože je citlivý a vidí aj to, čo ostatní nie. Často sa necháva inšpirovať prírodou a obdivuje veci spojené s minulosťou. Darčekom podporte jeho hudobné, spevácke, maliarske alebo spisovateľské ambície. No je dosť možné, že sa vo voľnom čase venuje renovácii starožitného nábytku. Podľa konkrétneho umeleckého zamerania mu darujte hudobný nástroj, diktafón, mikrofón, farby na nábytok, maliarske štetce. Alebo ho zoberte do múzea, obchodu so starožitnosťami či na koncert.

Ďalším citlivým znamením, ktoré sa najlepšie zrelaxuje v prírode, sú Ryby (20.2 – 20.3). Prírodu pokladajú za najdokonalejšiu krásu, no na rozdiel od Vodnára, čas trávia radšej pri vode. Nekonečné hodiny môžu pozorovať vodnú hladinu pri rybárčení. Ak teda chcete, aby bol váš muž šťastný a spokojný, investujte do rybárskych potrieb. Udicu už pravdepodobne má, tak v rybárskom obchode pozerajte signalizátory nash, navijaky okuma, prípadne rybársku stoličku a bivak. A ozaj, muži v tomto znamení sú rodinne založení, takže pri chytaní rýb mu môžete spolu s deťmi robiť spoločnosť. No úplne najviac ho prekvapíte vstupenkami na Labutie jazero (ruský balet).

Za zážitok z ruského baletu, tanečného, operného či divadelného predstavenia vám bude vďačný aj muž v znamení Váh (24.9 – 23.10). Prírodu má rád, ale viac ako hory navštevuje parky a záhrady. Lovenie rýb nie je celkom v súlade s jeho estetickým cítením a oproti Vodnárom, Rakom a Rybám sa radšej zdržuje medzi ľuďmi. Venovať mu môžete umelecký zážitok alebo umelecký predmet – dobrú knihu, sochu, obraz,… V obľube má najmä moderné a úžitkové umenie.

Baran, Strelec, Blíženec, Škorpión – darček by mal súvisieť so športom, dobrodružsvom a napätím

Baran (21.3 – 20.4) je z týchto štyroch znamení najviac súťaživý, energický a prebytočnú energiu si vybíja športovaním. Najviac mu vyhovujú akčné športy, ako sú futbal, hokej, bojové umenia, box, a pod. Logicky, potešia ho najmä kvalitné kopačky, športové oblečenie alebo lístky na športový zápas. Môžete to skúsiť aj opačne, a zaobstarať pre neho knihu s meditačnými technikami, pomocou ktorých dokáže svoju energiu tlmiť a lepšie zvládať svoju povahu.

Obdarovať Strelca (23.11 – 21.12) nebude ťažké, ak viete, že sa rád pohybuje z miesta na miesto. Na presun mu výborne poslúži bicyklel alebo elektrická kolobežka. Pre tohto muža nie je dôležitý samotný cieľ, ale predovšetkým cesta k nemu. Rád si zafilozofuje, má rád ľudí, hľadá pravdu, dobrodružstvo, a túži po slobode. Okrem dopravného prostriedku určite budete mať úspech aj s knihou. Zaujať by ho mohol cestopis, prípadne knihy s náročnejšou tematikou v oblasti filozofie, etiky, vzdelávania, výchovy detí, sebarozvoja, psychológie a pod.

Naopak, veľmi spoločenský, sčítaný a prelietavý Blíženec (22.5 – 21.6) namiesto kníh radšej číta časopisy a noviny. Problému sa nesnaží prísť na koreň, na rozdiel od Strelca a Škorpióna sa ním nezaoberá tak do hĺbky. Okruh jeho záujmov môže byť poriadne široký, prípadne oblasť záujmu často mení. Ťažko povedať, čo práve baví toho vášho Blíženca, ale prispôsobte tomu aj darček. Zaručene ho uspokojíte dovolenkou, kde môže stretnúť zaujímavých ľudí a spoznať nové miesta. Alebo lyžiarskym výstrojom, pretože lyžovanie je sezónny šport, a teda je menšia pravdepodobnosť, že sa ho tak skoro presýti. Pri športe si dokonale vyčistí hlavu a utriedi rozlietané myšlienky.

Škorpión 24.10 – 22.11 je individualista, rád sa hrá i v dospelom veku, miluje výzvy a záhady. V porovnaní s Baranom obľubuje viac individuálne športy – tie, pri ktorých sa nevyžaduje tímová spolupráca, no musí sa pri nich rozmýšľať. Sú nimi napr. šach, biliard alebo golf. Takže ako darček mu podarujte šachovnicu s figúrkami, tágo na biliard, golfovú palicu… A tiež mu môžete darovať najnovšiu počítačovú hru, knihu s kriminálnou zápletkou, pozvať ho do escape room či do kina na psychothriller, krimi alebo sci-fi film. Má rád aj komédie, ale nie sladké romantické, mali by obsahovať štipku čierneho humor, irónie až sarkazmu.

Špeciálny darček pre Leva – luxusné darčeky a darčeky na mieru

Na posledné čestné miesto sme zaradili Leva (23.7 – 23.8), pretože je rád stredobodom pozornosti a páči sa mu, keď sa s nim zaobchádza extra ?. Charakterizuje ho množstvo energie, egocentrizmus, hravosť, spontánnosť, zhovievavosť a najmä večný úsmev na tvári. Darček nech je luxusný, no hlavne nech má luxusné balenie. Okrem luxusnosti hodnotí Lev aj originalitu darčeka, ktorý by mal byť minimálne tak jedinečný ako on sám. Poteší ho značkové oblečenie, exotická dovolenka, luxusný mobil či hodinky, personalizovaný darček, hand made výrobok, darčekový kôš s jeho obľúbenými pochutinami, kozmetika namiešaná konkrétne pre jeho pleť, a pod. Ak však zbadá dostatočne veľkú krabicu v trblietavom papieri, je dosť možné, že ho obsah už prestane zaujímať.

Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.