Blogujúca mamička Nina

Na úvod sa nám prosím predstav, napíš niečo o sebe, svojej rodinke a o svojom blogu.
detinapalube.com je blog o tom ako žiť s deťmi, nezblázniť sa z toho, ale naopak – byť v pohode. Alebo aj o tom, že život s ich príchodom nekončí, len naberá iný smer a rýchlosť. Volám sa Nina a spolu s mojimi dvomi synmi a mužom žijem v Prahe. Radi si odskočíme niekam inam a ak nie žiť, tak minimálne cestovať, čo je našim najväčším koníčkom a deti pri tom nesmú chýbať. Zo svojho okolia vnímam, že práve o tejto oblasti sú ľudia často presvedčení, že sa s deťmi nedá alebo dá no radšej veľmi opatrne. Verím, že tých čo ešte pochybujú sa mi podarí fotkami a článkami aspoň nalomiť k tomu chcieť si to vyskúšať na vlastnej koži – deti a cestovanie totiž fakt idú dokopy. Na blogu nájdete info k výletom, ale aj tipy na každodenné detské vychytávky – recepty, hračky, knižky, aktivity či diy nápady.
Kedy a prečo si začala blogovať? 
Začiatkom roku 2016 po narodení druhého syna a návrate zo zahraničia (Švédsko) “domov”, do Česka. Zrazu som mala znovu veľa času (znie to paradoxne, s dvoma deťmi, viem) a písanie mi prišlo ako skvelá psychohygiena.
Akým témam na blogu venuješ. O čom píšeš rada a o čom by si určite nepísala? 
Mojou hlavnou témou je cestovanie a výletovanie s deťmi, no popri tom rada objavujem aj nové veci – kidsfriendly miesta, kaviarne, aktivity, knižky pre deti či originálne hračky. Mám rada Montessori pedagogiku, v mnohom ma inšpiruje a preto občas venujem článok aj tejto oblasti. Nepísala by som pravdepodobne o detskej či “mamičkovskej” móde – na to, aby som nakupovala a vyberala ladiace outfity nemám tie správne bunky 🙂
Ako vyzerá tvoj bežný deň?
Bežný deň nepoznám, závisí od mnohých faktorov. Starší syn chodí zvyčajne tri dni z týždna do školky, no keď máme iné spoločné plány, uprednostníme ich. Keď nie je školka, rána máme pomalé a dlhé, cez deň chodíme veľa do prírody ale aj do múzeí či galérií. V dni, keď školka je, chodím s mladším synom na plávanie či iné krúžky a počas jeho obedného spánku pracujem. Poobedia trávime spolu, stretávame sa s priateľmi, podľa počasia chodíme von alebo tvoríme niečo doma. Vlastne jedinou pravidelnou rutinou sú večery, kedy rada prenechávam deti manželovi – od večere cez kúpanie až po čítanie knižiek na dobrú noc a uspávanie – je to taký ich hlavný spoločný čas.
Čomu sa popri deťoch venuješ. Ako to dokážeš stíhať?
Najviac aktivitám sa venujem s deťmi, či je to cestovanie alebo napríklad návšteva výstav – umenie je mojim koníčkom a snažím sa vzťah k nemu vypestovať aj u nich. Inak pracujem part-time z domu v reklamnej agentúre a keď mám (hlavne večer) čas, venujem sa blogu. Stíhanie je u mňa vecou priorít, ktorou je momentálne čas venovaný rodine. Nemusím mať tip-top domácnosť ani každý deň navarené – preto napríklad občas jeme s deťmi vonku a ani na upratovanie mi nevadí využiť externú výpomoc.

Aké sú tvoje plány do budúcnosti? 
Do budúcna chcem byť šťastná, zdravá a mať čas na to na čo teraz. Nechcem odovzdať svoje deti od nevidím do nevidím inštitúciam, zavrieť sa na 8h denne do kanclu a tešiť sa len na víkendy. Takže v tomto vidím svoje hlavné plány – prispôsobiť si okolnosti (prácu, školu, cestovanie) tak, aby sme mohli byť čo najviac spolu.
Ako vyzerá tvoj šatník? Čo podľa teba každá mamina musí mať v šatníku? 
Na túto otázku asi nedokážem relevantne odpovedať, pretože oblečenie riešim minimálne. Obliekam sa hlavne pohodlne, jednoducho, zároveň mám rada vo svojom šatníku farby a nielen “nadčasové” kúsky. Každá mamina preto nech má vo svojom šatníku to, v čom sa cíti dobre, svojsky, žensky.
Kde naberáš energiu a ako oddychuješ? 
Cestovaním, čítaním kníh, písaním blogu, saunovaním, spánkom.
Severské a iné detektívky / Talianska kuchyňa / Amadeus
Ďakujeme veľmi pekne Ninka za tvoj čas a prajeme všetko dobré do budúcna. 🙂
5/5 - (3 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.