Čakáte dvojčatá? Vybavte sa vhodným kočíkom, ale tiež pevnými nervami!

Dostali ste od svojho lekára správu, že čakáte dvojčatá? Potom verte, že nie ste jedinou nastávajúcou mamičkou dvoch nezbedníkov. Dvojčatá začínajú byť omnoho častejším prekvapením , než tomu bolo skôr. Iste ale tušíte, že okrem dvojitej dávky šťastia na vás čakajú aj dvojité starosti a výdaje. Ako si prípravu a následnú starostlivosť o dve malé deti uľahčiť? Na vašom zozname by nemal chýbať praktický kočík pre dvojčatá, ale tiež pevné nervy.

Spoločné rituály
Každá zaslúžilá mamička vám povie, že prvý rok materstva je ten najnáročnejší. Zžívate sa s novým členom domácnosti a snažíte sa nájsť taký režim, ktorý bude vyhovovať celej rodine. S dvojčatami je potom táto úloha ešte o poznanie zložitejšia. Ak sa vám ale podarí denné rituály oboch detí synchronizovať, poznateľne sa vám uľaví. Pri čom je to len trochu možné, robte to s oboma deťmi súčasne. Prebaľujte v rovnaký čas, kúpte ich spoločne a tiež ich spoločne ukladajte do postieľky. Šancu dajte aj spoločnému kojeniu, aj keď to bude na začiatku vyžadovať veľkú dávku trpezlivosti.

Venujte sa občas každému zvlášť
Pred svojím narodením sú dvojčatá doslova neoddeliteľné a aj po pôrode je pre nich prirodzené tráviť väčšinu dňa spoločne. Napriek tomu sa ich od seba čas od času nebojte oddeliť, jedno zverte partnerovi a druhému sa venujte vy sama. Deti si vďaka tomu lepšie zvyknú na občasné odluky od svojho súrodenca, vy s partnerom sa budete môcť venovať každému zvlášť a vytvoríte si s ním unikátne citové puto.

Neutrálne oblečenie
Pri starostlivosti o dvojčatá sa každá ušetrená minúta počíta. Pri nákupe oblečenia preto myslite na to, že nie je nutné, aby ste deti obliekali do rovnakých body a dupačiek. Radšej sa uistite, že oblečenia máte dostatok a skladujete ho na jednom mieste. Ak čakáte dievčatko a chlapčeka, mnoho starostí si ušetríte kúpením oblečenia v neutrálnych farbách. Vďaka tomu budete mať všetko potrebné ihneď po ruke aj keď sa budete ponáhľať a čokoľvek zo skrine vytiahnete, bude sedieť obom deťom.

Kočík pre dvojčatá
Nákup výbavy je kapitola sama o sebe, ale v prípade prípravy na dvojčatá patrí medzi najdôležitejšiu položku špeciálny kočík. Dopredu sa zmierte s tým, že na rozdiel od klasického kočíka, bude kočík pre dvojčatá buď širší, alebo dlhší. Pred tým, než sa finálne rozhodnete pre jeho kúpu, vybavte sa metrom a skontrolujte, či s kočíkom prejdete vašimi vchodovými dverami, do výťahu alebo napríklad do autobusu. Myslieť dopredu sa v tejto situácii skutočne vyplatí. Pri výbere kočíka pre dvojčatá sa tiež zamerajte na to, či je vybavený oddelenými sedačkami. Tie sa postarajú o to, aby sa deti navzájom nebudili alebo nepostrkovali. Zvoliť si môžete korbičky posadené klasicky vedľa seba, oproti sebe (otočené k sebe o 180°, takže na seba deti navzájom vidia) alebo za sebou.

S výberom toho pravého kočíka pre dvojčatá vám pomôže rebríček top produktov na Heureke. Všetky kočíky môžete vyberať na Heureka.sk, alebo pre českých zákazníkov aj na Heureka.cz. Zistite si o jednotlivých modeloch čo najviac podrobností, prečítajte si recenzie používateľov a nakoniec porovnajte ceny kočíkov, ktoré vás najviac zaujali.

Spoločná postieľka
Pri kúpe výbavičky pre dvojčatá je nutné niektoré veci zohnať v dvoch kópiách. Čo sa týka postieľky, pre začiatok si vystačíte s jednou spoločnou. Až vo chvíli, keď sa deti začnú samé pretáčať na brucho a zase naspäť, je ten pravý čas na kúpu druhej postieľky. Zabránite tak situáciám, pri ktorých by sa deti navzájom budili alebo si napríklad nechcene ublížili.

Tehotenstvo si užijete
Do tej doby, než svoje dvojčatá po prvý krát uvidíte, si čakanie na nich čo najviac spríjemnite. Nebojte sa povedať si o pomoc, keď sa budete cítiť vyčerpaná a vyčleňte si dostatok času sama pre seba. Pohodlnejší spánok v priebehu tehotenstva vám dopraje kvalitný kojaci vankúš, ktorý využijete aj po narodení detí. Ak sa obávate samotného pôrodu, zverte sa so svojimi obavami partnerovi, kamarátke alebo svojej rodine a pre väčší pokoj sa zúčastnite niektorého z predpôrodných kurzov.

Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.