Dámsky župan

Dámsky župan existuje už niekoľko storočí. Súčasná ponuka županov sa s tou z dávnejších dôb nedá ani porovnať. Existuje veľa typov, strihov a tiež materiálov. V súčasnosti sú najobľúbenejšími materiálmi satén a froté. Výber dámskeho županu závisí od množstva faktorov. Medzi tie základné zaradujeme najmä vek a postavu ženy a tiež aj účel, resp. použitie na danú príležitosť.

Saténový župan Paris

Saténový župan Paris

 • zdobený čipkou
 • luxusný vzhľad
 • možnosť skombinovať s košielkou
 • dlhšie rukávy
 • zaväzovanie na opasok

DÁMSKY ŽUPAN MAYA PINK

DÁMSKY ŽUPAN MAYA PINK

 • jednoduchý vzhľad
 • možnosť kombinovania s bielizňou
 • jemný materiál
Selmark Dámsky krátky župan

Selmark Dámsky krátky župan

 • jemný kvalitný materiál
 • pohodlný
 • polyester
Elegantný župan Beatrice

Elegantný župan Beatrice

 • hebké mikrovlákno
 • zaväzovanie na šnurovačku pod prsiami
 • súčasťou sú čipkované nohavičky- tangá
DÁMSKY ŽUPAN 1078

DÁMSKY ŽUPAN 1078

 • dĺžka až po lýtka
 • s vreckami
 • zaväzovanie na opasok
 • materiál 60% bavlna

Saténový župan

Saténový župan je charakteristický svojim lesklým vzhľadom, ktorý často krát vytvára dojem luxusu. Preto sú saténové župany využívané najmä mladšími ženami, ktoré ich využívajú okrem klasického účelu aj na vyvolanie túžby u svojho partnera. Saténové župany možno kupovať ako sady so sexy košieľkami alebo spodným prádlom. Saténový župan nie je len na sexuálne hrátky so svojim partnerom, ale slúži aj na normálne použitie. V kombinácií s pyžamom vyvoláva mladistvý vzhľad plný energie, kedy sa ráno nehanbíme otvoriť dvere nečakanému hosťovi. Saténové župany nemajú hrejivú schopnosť, ale sú vynikajúce pri udržiavaní vašej vnútornej teploty. Ich použitie je najmä v teplejšom období a to od jari do jesene. Nevýhodou saténových županov je ich minimálna, resp. takmer žiadnu sacia schopnosť, čiže neodporúčame ich obliekať pri odchode zo sprchy. Saténové dámske župany plnia skôr estetickú funkciu.

Dámsky saténový župan Maverick

Dámsky saténový župan Maverick

 Froté župan

Froté župan je ten typ župana, ktorý okrem estetickej funkcií prináša svojej nositeľka aj funkciu praktickú, resp. saciu. Je vysoko hrejivý a preto sa odporúča ho nosiť najmä v chladnejšom ročnom období alebo v chladnejšom priestore ako je napríklad horská chata. Keďže je vyrobený z froté materiálu, ktorý je súčasťou aj uterákov, tak ho môžete využívať aj po sprchovaní. Po použitých ho jednoducho zavesíte do priestoru a necháte ho uschnúť. Voda na tomto materiály nezanecháva žiadne nežiadúce škvrny a jeho čistenie nevyžaduje nič viac ako obyčajne pranie. Čo sa týka jeho estetickej stránky, tak v súčasnosti existuje množstvo prevedení, vzorov lebo strihov. Froté župany sa predávajú v jednofarebnom prevedení alebo v prevedení s nejakými postavičkami, kvetmi, ornamentmi. Tak ako saténový župan, tak aj froté župan sa dá nakombinovať s nočnou košieľkou alebo pyžamom. V súčasnosti si môžeme vyberať z rôznych súprav, ktoré sa dajú navzájom kombinovať.

DÁMSKY ŽUPAN 34563 PEACH

DÁMSKY ŽUPAN 34563 PEACH

Dámsky župan krátky

Tak ako existujú rôzne materiály županov, tak máme k dispozícií aj rôzne dĺžky alebo strihy. Dámsky župan krátky je využívaní najmä mladými ženami, ktoré si nechcú obliecť niečo, čo by ich úplne zahalilo, resp. nechcú pôsobiť babkovským dojmom. Krátky župan je v dvoch prevedeniach. Prvým je župan do pásu, ktorý je charakteristický najmä ako doplnok k pyžamu a má skôr hrejivú funkciu ako zahaľovaciu. Druhým typom je župan pod zadok, ktorý plní už všetky spomínané funkcie. Je vyhľadávaní najmä mladšími ženami, ktoré chcú ukázať aj svoje nohy. Krátky dámsky župan nie je len pre mladšie ženy, ale aj pre babičky. Kombinácia s vkusným pyžamkom, korzetom dodá šmrnc každému.

Dámsky luxusný župan Charlize

Dámsky luxusný župan Charlize

Dlhý dámsky župan

Je určený najmä prechod z kúpeľne do izby, resp. jeho hlavnou funkciou je zahalí všetko čo sa dá. Uplatňuje sa najmä v cudzom prostredí, kedy nie sú sprchy v rámci izby a je potrebné sa k ním dostať. Takýmito priestormi sú najmä nemocnice, ubytovne, internáty a iné. Ich výhodou je, že nemusíme mať pod nimi nič oblečené. Väčšinou sú vyrobené z froté materiálu, čiže majú vysokú saciu schopnosť.

Najlacnejšie dámske župany

Najlacnejšie dámske župany sa pohybujú v niekoľkých desiatkach eur. Cena župana závisí najmä od materiálu. Voľba materiálu je už na výbere každej ženy. Dôležité je však dbať o to, aby ste sa v ňom pohodlne cítili, pretože istú časť dňa je pre vás župan vašou druhou pokožkou.

Astratex logo
Amiatex.sk

 

cellbes
maxana
5/5 - (12 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.