Deka do autosedačky – áno či nie? Letná i zimná deka pre teplo vášho bábätka

deka do autosedačky

Deka do autosedačky je jednou z tých súčastí výbavičky pre bábätko, nad ktorou mamičky dlho rozmýšľajú. Je pravda, že má svoje výhody aj nevýhody, a že mnohé mamičky ju pri svojich bábätkách využijú málo.  Pre tie ostatné, je však deka do autosedačky dosť potrebná. Hlavne v týchto mesiacoch, keď zima ešte rozhodne nepovedala posledné slovo.

Deku do autosedačky ocenia hlavne aktívne maminy. Také, ktoré viackrát za deň sadnú za volant auta a svoje bábätko berú zo sebou. Do obchodu, k lekárovi alebo na návštevu k starým rodičom.

Maminy, ktoré majú aj počas materskej dovolenky „plný diár“ určite vedia aké to je, neustále svoje bábätko nakladať a vykladať z autosedačky, prenášať ho z auta do domu, a to všetko s obavou, že počas studených dní bábätko nachladne a ochorie.

Náš tip: Vybrali sme pre Vás krásne a funkčné deky z overených obchodov, určite si ich všetky pozrite

Pletená deka T-TOMI feedo
Deka SUMMER INFANT SwaddleM feedo

EKO – Deka bambusová šedá fuksia s potlačou

market 24
Deka JOOLZ ESSENTIALS feedo

KAISER – Deka do detského kočíka

market 24

Cestovný set SnooziHedz – Levík Leeroy

market 24

PETITE&MARS – Deka pletená Freya tm hnedá

market 24

Práve na ochranu bábätka pred zimou a pred následnou chorobou slúži fusak alebo deka do autosedačky, ktoré bábätko zahrejú a ochránia pred „teplotným skokom pri prenášaní z auta do domu.

Aké sú teda výhody deky do autosedačky? V čom je lepšia ako fusak?

Veľkou výhodou deky do autosedačky je to, že je flexibilná a bábätku sa dokáže prispôsobiť. Mamičky nemusia merať fusaky a porovnávať, do ktorého z nich sa bábätko ešte zmestí, resp. nemusia sa obávať, že o pár mesiacov budú musieť hľadať fusak väčší, keďže dieťa narastie alebo priberie.

Ďalšou výhodou je to, že bábätko, ktoré zakryjete v autosedačke dekou sa cíti pohodlnejšie. Nie je stiahnuté, určite ho nič netlačí. V zaväzovacom fusaku to môže byť práve naopak.

Ľahšia je aj manipulácia. Fusak musia mamičky zapínať a odopínať, pričom pri deke do autosedačky stačí, keď ju jednoduchdeka do autosedačkyo mamičky odložia a poskladajú. To zvládnu aj jednou v rukou, v tej druhej môžu pokojne držať tašky s nákupom.

Veľa mamičiek sa bojí, že budú musieť neustále deku po bábätku zdvíhať zo zeme. Áno, môže sa stať. Bábätko však môže práve týmto gestom dať najavo, že mu je dostatočné teplo a viac už prikryté nemusí byť.

deka do autosedačka T-TOMI

 

 

 

 

Mamičky, ktoré deku do autosedačky kúpili vedia, že ju môžu využiť aj pri inde. Pokojne si ju môžu vziať do domu, do postieľky , do ohrádky, alebo aj do kočíka. Môžu ju rozostrieť na koberci a spoločne s bábätkom si užiť príjemné chvíle pokoja.

 

Aj údržba deky do autosedačky je ľahká. Jednoducho ju vložíte do pračky a operiete. Mamičky sa nemusia báť, že na ošetrenie tejto deky budú potrebovať špeciálne prostriedky.

Aká je vhodná deka do autosedačky?

V ponuke eshopov je množstvo diek do autosedačiek, pri jej výbere však treba dbať na to, z akého materiálu je deka vyrobená. Dôležitým faktorom je aj antialergickosť vybraného produktu.

deka do autosedačky Joolz Essentials

Pletená deka T-TOMI s vrkočovým vzorom je vyrobená z kvalitnej mäkkej priadze. Veľkou výhodou je jej vhodnosť pre alergické alebo citlivé bábätka. Deka do autosedačky T-TOMI ma všestranné využitie a poteší aj široký výber farebných prevedení.

Deka SUMMER INFANT SwaddleMe je vyrobená z mušelínovej bavlny. Mušelín je ľahký, preto sa bábätku pod touto prikrývkou dobre spí, telíčko nie je zaťažené. Deka je dostatočne veľká a elastická, dá sa teda použiť aj ako zavinovačka, clona do kočíka, ale aj ako deka na odgrgnutie bábätka.

 

 

 

 

Náročnejšie maminy môžu siahnuť po deke JOOLZ ESSENTIALS. Táto deka má pletený rebrovaný vzor  a je vyrobená zo 100% organickej bavlny, ktorá absorbuje vlhkosť a reguluje telesnú teplotu. Je vhodná pre dieťatko do hlbokého alebo športového kočíka a hlavne do autosedačky.

deka do autosedačky

Tak čo, milé mamičky? Pomohli sme vám pri rozhodovaní, či si deku do autosedačky zaobstarať alebo nie? Ak ste sa rozhodli, že sa najbližšie po deke poobzeráte, držíme vám palce, aby ste vybrali tú správnu. Určite ju využijete. A keď ju už budete mať, pokojne sa môžete so svojím malým uzlíčkom šťastia vybrať aj na výlet do hôr. Také Tatry sú v tomto období krásne… A bábätko? Tomu zima rozhodne nebude.

Náš tip: Prezriete si širokú ponuku diek na Market24.sk.

Mamičky tam nakupujú pravidelne a sú spokojné

Viac Informácii

5/5 - (31 votes)

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.