Detské bicykle – Ako vybrať detský bicykel – Dievčenské bicykle na predaj

Dnes Vám poradíme ako vybrať detské bicykle. V predchádzajúcom článku o detských bicykloch sme sa zhodli na tom, že deti jazdu na bicykloch milujú. Detské bicykle sú teda jeden z tých darov, na ktorý Vaše dieťa nikdy nezabudne. No a vy ako bonus dostávate deti do kondície, doprajete im čistý vzduch a ponúkate im určitú nezávislosť. No a v neposlednom rade, je to šialená zábava. Skvelou správou je, že deti môžu začať riadne jazdiť už od 2 až 3 rokov. Teraz však musíme zistiť to, aký bicyklík bude krpcovi vyhovovať. Ktorý z nich bude ten správny detský bicykel. 

detské bicykle

Kúpa zlej veľkosti znechutí samotnú jazdu

Deti sa ale často krát odlišujú vo výške či váhe. To je samozrejme veľmi dobre známy fakt a tak Vás teda pravdepodobne ani neprekvapí, že každé z nich bude mať pri kúpe nového správneho detského bicykla trošku iné nároky. No a teraz nehovoríme o farbe, ani o dezéne na pneumatikách. Samozrejme musíme bicykel vyberať aj podľa vkusu malého, no v tejto chvíli sa budeme baviť skôr o tom, aby sa Vaša ratolesť cítila na novom bicykli čo najkomfortnejšie. To veľmi súvisí aj s tým, či si krpec bicykel obľúbi alebo ho bude doslova neznášať.

detské bicykle

Nevytvárajte hlúpo nechuť k bicyklu

Ak totižto vyberiete zle a bicykel nebude sedieť tak ako má, môžete veľmi rýchlo u syna/dcéry vytvoriť akúsi averziu na bicykle. Predsa len, ani vy by ste nejazdili na niečom, čo Vám pri každom zábere spôsobuje bolesť, alebo sa namáhate viac než je zdravé len kvôli tomu, že Vám tatko alebo mamka kúpila väčší alebo menší bicykel, než potrebujete.

 

Ako teda vybrať správny detský bicykel ?

Presne na túto otázku sa v tomto článku pokúsime odpovedať. Pri “dospelákoch“ existuje malá finta. Ak sa posadíte na sedadlo bicykla, spustíte nohy a dotýkate sa špičkami nôh zeme tak, že ste schopný bez väčšieho problému rovnováhy, tak s najväčšou pravdepodobnosťou máte správny bicykel, ktorý Vám dobre padne. Pri drobcoch však takéto niečo absolútne nefunguje, ale nebojte sa. Existuje mnoho pokynov, ktoré vám pomôžu vybrať bicykel, ktorý je ideálny pre vek a veľkosť vášho dieťaťa.

Ako delíme detské bicykle ?

bicykel

Poďme teda na to. Detské bicykle sa označujú v palcoch ako 12” /14″ /16” /20” /24” na to pozor. Toto číslo nevyjadruje veľkosť rámu, ale priemer kolies. Samozrejme sú tieto bicykle vyrábané aj v dievčenskej, aj v chlapčenskej verzii a väčšina z nich má kvôli bezpečnosti a menšej závadovosti skrytú reťaz.

Väčší bicykel vydrží dieťaťu dlhšie ?

Nie, prosím, len to nie! Vyhýbajte sa na míle myšlienke kúpiť dieťaťu väčší bicykel, len kvôli tomu, aby mu dlhšie vydržal. Takýmto spôsobom mu len zbytočne znepríjemňujete šport a zábavu spojenú s bicyklovaním. Ak kúpite bicykel správnej veľkosti, tak dieťaťu vydrží približne dva až štyri roky. Dá sa povedať, že absolútne kľúčový faktor pri nákupe detského bicykla je výška dieťaťa. Taktiež však dávajme pozor aj na dĺžku nôh.

Rozdelenie podľa priemeru kolies

Vyberte správny detský bicykel…

Veľkosť bicykla/ vek/ výška dieťaťa

12″   2-4   85-100 cm

detský-bicykel-puppi

Z ponuky “dvanástkových“ bicyklov vyberáme, ak vek dieťaťa 2-4 roky, výška od 85 do 100cm.

14″   3-5   95-110 cm

dievčensky-bicykel-14

Z ponuky “štrnástkových“ detských bicyklov vyberáme len vtedy, ak sa  vek dieťaťa pohybuje od 3 do 5 rokov a zároveň je výška od 95 110cm. Z tejto kategórie nájdete snáď  ten pravý tu:

16″   4-6   105-125 cm

detsky-bicykel-olpran

Pre bicykel so 16tkami kolesami je najideálnejší vek od 4 do 6 rokov. Odporúčaná výška sa pohybuje niekde v intervale od 105 až po 125cm. Ak máte doma predškoláka, rozhodne sa poobzerajte po tejto veľkosti.

Náš tip: 90% mamičiek nakupuje v  Eshop Hej.sk a Insportline.sk kde ponúkajú detské bicykle za  najvýhodnejšie ceny.

Viac Informácii

 

20″   5-8   120-135 cm

detsky-bicykel-20

Z ponuky “dvadsiatiek“ bicyklov vyberáme, ak vek dieťaťa 2-4 roky, výška od 85 do 100cm. Pekný výber nájde napríklad Insportline.

 

24″    8-11   135-145 cm

Juniorský-bicykel

Po kolesách s priemerom 24cm siahnite vtedy, ak ste už prekročili výšku 134cm, no stále nedosahujete nad 145 cm. Výber môžete skontrolovať  v e-shope.

 

26″ 11+ 145+ cm

juniorsky-bicykel-26

Juniorský bicykel bude ten správny detský bicykel až vtedy, ak ste už vo veku 11+ rokov. Teda samozrejme iba v tom prípade, ak váš synček/dcérka neprerástla svoju vekovú kategóriu. Ak tomu tak je, po 26tke siahnite ak prekročíte výšku 145 cm. Výber je naozaj obrovský. Veď, presvedčte sa sami:

 

Tabuľky nie sú vždy maximálne smerodajné

Ak chcete vybrať správny detský bicykel pre dieťa, je nutné brať do úvahy aj ďalšie faktory: proporcie tela, osobné telesné dispozície vášho dieťaťa, možnosť upraviť výšku sedadla a riadidiel pre potreby vášho dieťaťa, spôsob brzdenia alebo tiež ľahkosť pedálovania. I keď sú tabuľky a rôzne príručky užitočné, najlepšie informácie získate, ak dieťa na bicykel posadíte ešte pred kúpou, aby ste videli nielen či mu je výškovo dobrý, ale tiež či s ním dokáže ľahko manévrovať. Veľkosť bicykla i jeho ovládanie má zodpovedať potrebám dieťaťa a nie naopak.

Najväčší výber bicyklov, spoľahlivosť a kvalitu dodania nájdete v:

insportline logo
market 24
andreashop
hej.sk

Detské bicykle 12, 14, 16

12″, 14″, 16″ – najmenšie detské bicykle. Do ich výbavy patria pomocné balančné kolieska. Nemajú prehadzovačku, deti na nich brzdia spätným záberom pedálov (tzv. Torpédo) Sedlo a riadidlá je možné výškovo nastaviť. Práve preto je pri každej veľkosti mierna výšková odchýlka. Bicykel vyberajte aj podľa toho, či má, alebo nemá zakrytú reťaz plastovým krytom. Omnoho bezpečnejšie, najmä pri tejto vekovej kategórii je to pochopiteľné s plastom.

Detské bicykle 20

20″ – pokročilejšie detské bicykle, väčšinou už aj s prehadzovačkou so šiestimi prevodmi. Rovnako ako bicykle pre dospelých obsahujú 2 pákové brzdy a voľnobežný náboj. Takže už zabudnime na brzdenie šmykom na pedáloch. Môže obsahovať aj odpruženie pre väčší komfort.

Detské bicykle 24, 26

24″,  26″ – najväčšie detské bicykle (juniorské), prakticky totožné s bicyklami pre dospelých. Do ich výbavy patrí prehadzovačka, prešmykovač, 2 ručné brzdy a odpružená vidlica. Dieťa na nich bez problémov zvládne aj dlhší cyklistický výlet.

Dajte aj na vkus dieťaťa

Ak už teda vieme presne to, aký bicykel nám bude stopercentne  sedieť, máme tú najťažšiu časť výberu za sebou. Teraz nás už čaká len výber materiálu, či farby. Pri výbere dbajte aj na predstavy ratolesti. Predsa len, môže byť mierne sklamané aj z toho, ak snívalo o ružovom poníkovskom a vy mu naservírujete napríklad takýto čierny šíp.

destky-bicykel-hejPre zväčšenie klik na obrázok

Ten jediný správny detský bicykel bude ten, ktorý nie len že bude veľkostne sedieť, ale bude sa aj malému páčiť. Proti gustu skutočne žiadna dišputa. Množstvo výrobcov, farieb, rozprávkových motívov, veľkostí ako i rôznych doplnkov vytvára obrovskú ponuku a v tejto pestrej a širokej ponuke sa nachádza aj bicykel pre vaše dieťa. Treba mu rozhodne trošku načúvať, no riadiť sa aj radami pri výbere veľkosti. Samozrejme dávajte pozor aj na bezpečnosť vášho synčeka či dcérky. Ako sa vyhnúť úrazom na bicykli sa dočítate v ďalšom článku.

insportline logo
market 24
andreashop
hej.sk

5/5 - (7 votes)

Komentáre

  1. Avatar
  2. Avatar
  3. Avatar
  4. Avatar

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.