Detské hniezdo do postieľky. Ako vybrať ochranné hniezdo?

Detské hniezdo predstavuje mäkučký vankúšik, v ktorom spinká Vaše bábätko. Je podobný mantinelu do postieľky, avšak líši sa niekoľkými vlastnosťami. Detské hniezdo je typické tým, že sa využíva najmä pri malých novorodencoch. Ide zväčša o deti do 8 mesiacov. Detské hniezdo prinesie Vašej malej ratolesti pokojný a bezpečný spánok. Je navrhnutý najmä na podporu dieťaťa a vytvára mu mäkký a bezpečný pelíšek. Toto hniezdo slúži aj na cestovanie. Kedy pri návšteve svojej rodiny nebudete musieť nosiť so sebou cestovnú postieľku. Umiestnenie na gauč alebo posteľ Vám zabezpečí, že  sa vaše novorodeniatko pri menšom otočení alebo pohybe neocitne na zemi. Typickou vlastnosťou detského hniezda je mäkký matrac, resp. podložka, ktorá sa vo väčšine prípadov dá vybrať následne obrať, ak dôjde k pretečeniu plienky.

DOOMOO – Cocoon hniezdočko, col.CO02DOOMOO - Cocoon hniezdočko, col.CO02


T-TOMI Hniezdočko pre bábätko MINKY, white/grey stars

 

Candide Hniezdočko Air +, 86×52 cm


T-tomi Hniezdočko pre bábätko Minky, white / pink clouds

T-tomi Hniezdočko pre bábätko Minky, white / pink clouds

VOKSI – Hniezdočko Baby Nest dark grey

VOKSI - Hniezdočko Baby Nest dark grey

Ochranné hniezdo do postieľky

Základnou a asi najdôležitejšou funkciou detských hniezd do postieľky je ochrana vášho dieťatka. Na trhu existuje veľa typov hniezd, ktoré sa líšia svojimi charakteristickými vlastnosťami. Na základe týchto vlastností je dôležité sa rozhodnúť pre daný typ. Niektoré hniezda majú vekové ohraničenie, iné sú vhodné pre takmer všetky bábätka. Dôležité je sledovať aj veľkosť, resp. dĺžku hniezda. Pre novorodencov odporúčame najmä tie menšie hniezda. Pre väčšie bábätká sú vhodnejšie hniezda 360, ktoré kopírujú rozmery postieľky.

 Detské hniezdo do postieľky 120×60

Štandardným rozmerom detského hniezda do postieľky je 120×60 cm. Tieto hniezda zabezpečujú plynulý prechod z pohodlia matkinho bruška do vonkajšieho prostredia. Spodná časť hniezda je tvorená futrovanou podložkou, resp. matracom, ktorý pozitívne pôsobí na zdravý vývoj chrbtice Vášho bábätka a tiež mu zabezpečuje ničím nerušený spánok.

hniezdo

Hniezdo do postieľky s baldachýnom

V súčasnosti prešli  aj detské hniezda inováciami. Jednou z nich je určite kombinácia detského hniezda s cestovnou postieľkou, ktorú možno obohatiť o rôzne prvky. Medzi tie najhlavnejšie môžeme určite zaradiť baldachýn, hracie kolotoče nad postieľku a tiež rôzne hrazdy s hračkami, ktoré podporia tvorivosť a kreativitu vašich detí pri hraní. Hniezdo do postieľky s baldachýnom možno efektívne využiť na dovolenke alebo pri pobyte v prírode. Baldachýn v takomto prípade nemá len estetickú hodnotu. Predstavuje aj efektívny spôsob ochrany vášho dieťaťa pred otravným hmyzom alebo priamym slnečným žiarením (závisí od typu použitého materiálu).

hniezdo s baldachýnom

Detské hniezdo do postieľky 360

Hniezdo do postieľky 360 je charakteristické svojou veľkosťou. Tento typ hniezda kopíruje rozmery postieľky. Jeho inštalácia je jednoduchá, väčšinou uskutočňovaná šnúrkami, ktoré sa viažu o hrany postieľky. Je veľmi podobný mantinelu, avšak jeho výhodou je matrac, resp. podložka, ktorá je jeho súčasťou. Väčšina predávaných produktov je vyrobená z čistej bavlny, čo dieťatku napomáha k priedušnosti a k zníženej potivosti.

hniezdo 360

Biele detské hniezdo?

Biele hniezdo do postieľky je veľmi populárne u dnešných mamičiek. Biela farba symbolizuje nevinnosť a čistotu a práve tieto asociácie priťahujú mamičky pri nákupe bieleho hniezda. Biela farba je krásna, vzbudzuje len tie najkrajšie pocity. Lenže tie sa hneď rozplynú pri prvej pretečenej plienočke. V súčasnosti na trhu existujú rôzne farebné prevedenia. Ide najmä o kombináciu bielej s jemnými kvietkami, prípadne rozprávkovými  postavičkami. Niektoré mamičky zas preferujú rôzne abstraktné vzory plné farieb. Hitom už niekoľko rokov však je ladiť všetko so všetkým a to prostredníctvom rôznych súprav alebo sad do postieľky.

biele hniezdo

Strih na hniezdo do postieľky

Pre mamičky, ktoré nezaujala dostupná ponuka detských hniezd na trhu, si môžu svoje vysnené hniezda v pohodlí svojho domova ušiť. Stačí trocha kreativity, šikovnosti, schopnosti obsluhovať šijací stroj, krásnej látky a v neposlednom rade nepotrebných vankúšov, ktoré budú slúžiť ako mäkká výplň pre detské hniezdo. Jednoduchý návod si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Odporúčame nakupovať v overených eshopoch

dr max logo
bambino
market24-sk
feedo
5/5 - (23 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.