Efektívne aj rýchle: Ako dosiahnuť výsledky v cvičení

Žijeme v dobe, kedy chcú všetci všetko hneď. Trpezlivosť ruže prináša, tak hovorí staré zaužívané príslovie. Veľmi dobre vieme, že musíme byť trpezliví, aby sme dosiahli, čo potrebujeme a chceme. Preto buďme trpezliví, aj keď to nie je ľahké, oplatí sa to. Dnes budeme písať o tom, ako efektívne cvičiť spôsobom, ktorý vám prinesie výsledky v pomerne rýchlom časovom intervale. Ale ako píšeme v úvode, trpezlivosť je nevyhnutná.

Každý by chcel mať krásnu postavu a byť fit a najlepšie by bolo, keby ste na to nemuseli minúť veľa energie. Sklameme vás, tak to samozrejme nefunguje. Úplne najdôležitejšie je, aby ste si na začiatku celého procesu stanovili cieľ. Či už to bude schudnutie niekoľkých kilogramov, nabratie svalovej hmoty, zlepšenie kondície alebo lepšie stravovacie návyky, to je samozrejme na vás. Ale potrebujete cieľ. Respektíve, stanovte si dlhodobý cieľ, ktorý bude zložený z menších cieľov, tie budú dosiahnuteľné aj v menšom časovom intervale. Pôjde to totiž postupne a vieme už teraz, že budete potrebovať vytrvalosť, disciplínu a konzistenciu.

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/ibwhQ5qWQwk” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

Dôležité je aj odhodlanie. Takže, máme cieľ a sme odhodlaní, čo teraz? Ako začať? Na úvod by bolo dobré, aby ste si vyčlenili aspoň tri dni do týždňa, počas ktorých budete cvičiť. Pokojne aj s vlastnou váhou. Dva z tých dní vyčleňte silovému tréningu, a teda cvikom, kde budete cvičiť svoje brucho, nohy, chrbát, biceps alebo triceps. Posledný tretí deň bude patriť kardiu, pričom bude na vás, akú formu si zvolíte. Môže to byť vytrvalostný beh, môže to byť beh zameraný na intervaly, môže to byť chôdza, môže to byť individuálny šport alebo aj skupinový šport. Podstatou kardia je spáliť kalórie, spotiť sa a zlepšiť kondíciu.

K tomu pridajme zdravšie stravovanie. Samozrejme, zmeniť svoje stravovacie návyky a je možné, že nezačnete konzumovať zdravo na 100 percent hneď. Avšak, časom sa to podarí. Aby bol tento proces hladší, je dobré si nájsť nejaké vzory a motiváciu. Ako napríklad futbalistka Alex Morgan, ktorá hrá za anglický klub Tottenham Hotspur. Americká hráčka si získala pozornosť za jej prístup k diéte, ktorý prispieva k jej forme na ihrisku. Nečudo, že po tom, čo prišla do Spurs, stal sa jej tím favoritom v rôznych službách, ktoré poskytujú ponuky pre futbal. Tottenham Hotspur je medzi najlepšími. Okrem toho, aj mužský tím Tottenhamu patrí s kurzom 1,5-1,7 vo väčšine zápasov k favoritom svojich zápasov. Tam sú vzormi, čo sa stravy týka, hlavne Harry Winks, Heung-Min Son či napríklad Harry Kane. Či už Morgan, Winks alebo Son, všetky tieto osoby si dávajú pozor na to, čo zjedia.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa zdravastravarecepty@gmail.com (@zdravastrava)


A to robte aj vy. Samozrejme, postupne, aby vaše telo nedostalo šok. Preto odporúčame rôzne aplikácie na zapisovanie stravy, kde pekne vidieť, čo ste zjedli, koľko kalórií ste spálili a ako na tom celkovo ste. Nie je totiž tajomstvom, že takmer 80% vášho úspechu v cvičení a získavaní formy, robí strava. Tak to skrátka je. Máme teda 3 tréningové dni a k tomu dodržiavanie stravy. Po 2 mesiacoch môžete pridať na 4 dni tréningu, pričom 3 dni venujete silovému tréningu a 1 kardiu.

Po ďaľších 2 mesiacoch môžete pridať ďalší tréningový deň, pričom odporúčame 2 dni kardia a 3 dni silového kardia. Dôležité je, aby to pre vás bolo pestré, aby ste cviky postupne obmieňali, pričom počas tréningového dňa odporúčame cvičiť 2 partie, na každú skúste 3-4 cviky. Kombinácie sú na vás, najviac sa kombinuje biceps s tricepsom a napríklad brucho s chrbtom. Je to samozrejme na individuálnom rozhodnutí. Držíme palce!

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *