Elektrická trojkolka i kolobežka – pre malých, pre seniorov a aj pre tých lenivejších

Elektrická trojkolka je v dnešnej dobe obľúbená vo všetkých vekových kategóriách. Obľubujú ju rodičia, ktorí chcú svojím deťom dopriať dobrú zábavu a obľubujú ju aj starší ľudia, ktorí sa vďaka nej opätovne vracajú do života. Pohyb ešte nikdy nebol taký jednoduchý! Ak vám teda vek alebo choroba bráni v používaní klasickej trojkolky alebo kolobežky, určite siahnite po tej elektrickej.

Elektrická kolobežka je zase pre tých pohodlnejších, ktorí sa nechcú vzdať pobytu na čerstvom vzduchu napriek tomu, že sa im nechce šliapať na obyčajnej kolobežke alebo na bicykli.

 Najlepšie elektrické kolobežky v pomere cena/výkon podľa nás

Elektrická kolobežka inSPORTline Skootie

elektrokolobežka

Elektrická kolobežka Joyor X1

Elektrická kolobežka inSPORTline FortorElektrická kolobežka inSPORTline Fortor

Elektrokolobežka CityBug 2S

Elektrokolobežka CityBug 2S

Elektrická kolobežka Joyor A1 ružováElektrická kolobežka Joyor A1 ružová

E-scooter elektrická kolobežka

-SCOOTER ELEKTRICKA KOLOBEZKA

Elektrická trojkolka pre deti

Elektrická trojkolka pre deti, poteší paradoxne hlavne rodičov, ktorí za dieťaťom nebudú musieť neustále behať a tlačiť ho. Ušetria si tak boľavý chrbát aj ruky s garanciou, že dieťa sa omnoho viacej zabaví. Veď samostatnosť poteší vždy a v každom veku.

Hoci sú na trhu aj elektrické trojkolky, tie sa všeobecne odporúčajú pre staršie deti, ktoré naozaj nemajú problém udržať si rovnováhu.

Elektrická trojkolka, ktorá  je  vhodná pre deti od pätnástich mesiacov, je bezpečnejšia, takže sa o svoje dieťa naozaj nemusia rodičia obávať. Rýchlosť na nej dieťa nedosiahne vôbec vysokú – len okolo 6 km/h. Batéria sa dá rýchlo nabiť pomocou sieťového adaptéra so signalizáciou.

Elektrická trojkolka je jednoducho správnou voľbou na kratšie či dlhšie prechádzky, ktoré si dieťa, ale aj rodič dobre vychutná.

Elektrická trojkolka pre invalidov/ seniorov

Elektrická trojkolka nepoteší v rodine len deti. V súčasnosti sa vyrábajú elektrické trojkolky pre invalidov respektíve seniorov, ktorým veľmi uľahčia prepravu z miesta na miesta, po meste, či obci. Starší človek sa  stane sebestačnejším a mobilnejším práve vďaka elektrickej trojkolke, babka  zabehne do mesta na nákup, dedko zas k jazeru na ryby. A bezpečne.elektrická trojkolka

Elektrické trojkolky sú malé alebo veľké, na vonkajšie alebo vnútorné použitie, do rôzneho terénu a to celoročne. Na jej používanie nemusia vlastniť starší alebo imobilnejší ľudia žiadne vodičské oprávnenie.

Elektrická trojkolka je stabilná– dve kolesá vzadu spôsobujú, že sa starší človek nebude báť na ňu sadnúť, lebo sa v žiadnom prípade neprevrhne. Pohon zabezpečuje batéria pod sedadlom, ktorá sa po vybití dá opäť jednoducho nabiť.

Elektrická kolobežkaelektrická kolobežka JD Bug

Najnovším trendom v odvetí kolobežiek je elektrická kolobežka. Tvarom je elektrická kolobežka podobná tej klasickej, výkonom sa však podstatne líši.  Podstatným rozdielom je to, že elektrické kolobežky poháňa elektromotor a akumulátor.

Elektrická kolobežka je určená na kratšie vzdialenosti, najmä po rovných terénoch v uliciach mesta.  Veľmi jednoducho sa ovláda, ľahko sa dá poskladať, a teda aj preniesť dopravným prostriedkom alebo uskladniť, hoci aj v malom byte.

Pri výbere elektrickej kolobežky treba okrem dizajnu, ktorý síce poteší oko, dbať aj na iné parametre, ktoré ovplyvnia pohyb na elektrickej kolobežke. Ide o nosnosť, dojazd, kapacitu batérie, motor, riadenie, brzdný systém a kolesá.

Všetky elektrické kolobežky majú vo svojich parametroch určené do koľko kilogramov sú vhodné. Väčšinou sa toto rozpätie pohybuje od 100 do 120 kg, čo zaručuje, že elektrické kolobežky sú naozaj vhodné aj pre celú rodinu. Rozhodne sa na nej odvezie aj otecko.

Keď hovoríme o dojazde elektrickej kolobežky, máme na mysli to, koľko kilometrov elektrická kolobežka na jedno nabitie prejde, respektíve koľko minút sa môžeme na elektrickej kolobežke odviezť.  Veľkosť dojazdu je priamo úmerná batérií, respektíve  cene, za ktorú elektrickú kolobežku kúpime.

Elektrická kolobežka inSPORTline Fortor

Kapacitu batérie môžete pohodlne sledovať na displeji umiestnenom na kolobežke. Väčšinou sa kapacita batérie pohybuje od štyridsiatich minút do niekoľko hodín. To, že je kolobežka na batérie, poteší najmä ochrancov životného prostredia – elektrická kolobežka je absolútne ekologická a  neznečisťuje životné prostredie.

S batériou je prepojený motor. Čím má motor vyšší výkon tým lepšie sa na elektrokolobežke jazdí. Zvyčajne sa výkon motora elektrických kolobežiek pohybuje od 250 do 500 W.

Riadenie kolobežky zabezpečujú páčky, ktorými nastavujete rýchlosti. To, že je pri elektrických kolobežkách aj takáto možnosť je výhodou hlavne vtedy, ak v rodine bude na kolobežke jazdiť aj dieťa. Rýchlosť sa dá teda prispôsobiť tak, aby v žiadnom prípade nebola ohrozená bezpečnosť dieťaťa.

Brzdenie elektrickej kolobežky zabezpečuje buď nášľapná brzda v zadnom blatníku, brzda elektrická alebo klasická zadná brzda. Brzdiť sa taktiež dá aj potiahnutím riadidiel.

Pri elektrických kolobežkách sa stretávame s kolesami nafukovacími alebo bezdušovými.  Bezdušové kolesá sú pevnejšie a pri ceste po hrošom teréne nehrozí, že by sme ich prepichli. Nafukovacie kolesá sa však dokážu lepšie prispôsobiť terénu a sú menej hlučné.

Pred tým ako však elektrickú kolobežku pre seba alebo svoje dieťa vyberiete, ujasnite si, ako často plánujete elektrickú kolobežku používať. Podľa toho môžete rozhodnúť v akom cenovom rozpätí budete elektrickú kolobežku hľadať. Ak jazdou na elektrickej kolobežke plánujete tráviť viacej času, odporúčame kúpiť kolobežku drahšiu a kvalitnejšiu.

elektrická kolobežkaElektrické trojkolky, resp. elektrické kolobežky sú vhodnou alternatívou pre všetkých ľudí, od tých najmladších až po tých najstarších. Určite si nájdu svoje miesto v každej rodine, v ktorej sa vyskytuje malé dieťatko, starý rodič alebo lenivý teenager.

 Najlepšie elektrické kolobežky v pomere cena/výkon podľa nás

Elektrická kolobežka inSPORTline Skootie

elektrokolobežka

Elektrická kolobežka Joyor X1

Elektrická kolobežka inSPORTline FortorElektrická kolobežka inSPORTline Fortor

Elektrokolobežka CityBug 2S

Elektrokolobežka CityBug 2S

Elektrická kolobežka Joyor A1 ružováElektrická kolobežka Joyor A1 ružová

E-scooter elektrická kolobežka

-SCOOTER ELEKTRICKA KOLOBEZKA

 

5/5 - (22 votes)

Komentáre

  1. Avatar

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.