Femibion je nápomocný pri plánovaní tehotenstva i pri dojčení

Femibion je výživový doplnok pre tehotné ženy, ktorý zabezpečí prísun folátov, čo je vlastne Kyselina Listová a Metafolin a zabezpečí prísun aj ďalších látok, ktoré sú nevyhnutné pre zdravie ešte nenarodeného dieťaťa. Tento doplnok je vhodný aj pre kojace matky.

Kyselina listová zohráva významnú úlohu pri delení buniek a krvotvorbe a je nápomocná pri raste zárodočných tkanív a to i vrátane placenty. A k plodu dieťaťa následne placenta sprostredkuje živiny.

Každá žena, najmä v období tehotenstva, ale aj v období plánovania tehotenstva by mala dbať na dostatočný príjem kyseliny listovej.  Lenže nie každý ženský organizmus dokáže metabolizovať kyselinu listovú a práve preto je vhodné užívať výživový doplnok Femibion, ktorý zabezpečí prísun kyseliny listovej a Metafolinu.

Alternatívny produkt:

Inofolic

Doplnok výživy vhodný pri problémoch s otehotnením. Obsahuje kyselinu listovú a inozitol. Priaznivo pôsobí na činnosť vaječníkov. Bez lepku, laktózy a sacharózy.

Femibion 1 pre plánovanie tehotenstva

Výživový doplnok Femibion 1 je s vitamínom D3, ktorý je navyše obohatený o kyselinu listovú, Metafolin a jód. Je vhodný pre ženy, ktoré plánujú tehotenstvo, ale i pre tehotné ženy do 12. týždňa tehotenstva. Starší názov tohto prípravku je Femibion 800, pretože obsahuje až 800 mikrogramov folátov.

Femibion 1 s vitamín0m D3 30 tbl.

Femibion 1 s vitamínom D3

Prípravok Femibion 1 s vitamínom D3, ktorý je obohatený o kyselinu listovú, Metafolin a jód, je určený pre ženy plánujúce tehotenstvo a pre tehotné ženy do 12. týždňa tehotenstva.

Zloženie výživového doplnku Femibion 800

Zloženie výživového doplnku je veľmi pestré. V 1 tablete sa nachádzajú nasledovné zložky:

 • 110 mg vitamínu C (kyselina L-askorbová, askorbát sodný) –prispieva k zníženiu vyčerpania, udržiava normálnu funkciu imunitného systému, nervovej sústavy, energetickému metabolizmu, podieľa sa na tvorbe kolagénu
 • 15 mg vitamínu B3 (niacín) – i tento vitamín je nápomocný k zníženiu vyčerpanosti a únavy, podporuje normálnu funkciu nervovej sústavy a energetickému metabolizmu
 • 13 mg vitamínu E (D-alfa-tokoferol) – napomáha k zrážanlivosti krvi a pomáha chrániť bunky pred oxidatívnym stresom
 • 6 mg kyseliny pantoténovej (vitamín B5, D-pantothenát vápenatý) – taktiež ako predošlé obsiahnuté vitamíny i táto kyselina prispieva k zníženiu únavy a vyčerpanosti, k energetickému metabolizmu a syntéze
 • 1,9 mg vitamínu B6 (pyridoxín hydrochlorid) – napomáha tvoriť cysteín, pomáha normálnej funkcii imunitného systému, psychickej činnosti i činnosti nervovej sústavy
 • 1,6 mg vitamínu B2 (riboflavín) – nápomocný k normálnej činnosti nervovej sústavy, udržuje zdravý zrak a pokožku, chráni bunky pred oxidatívnym stresom
 • 1,2 mg vitamínu B1 (tiamín) – napomáha k normálnej činnosti srdca, energetickému metabolizmu a taktiež k psychickej činnosti a činnosti nervovej sústavy

Látky s obsahom menej ako 1 mg

 • 0,4 mg Kyseliny listovej (vitamín B9, Folát) – prispieva k rastu zárodočných tkanív počas gravidity, znižuje únavu a vyčerpanie, podporuje správnu látkovú premenu homocysteínu a syntézu aminokyselín, je nápomocný k normálnej psychickej činnosti a funkcii imunitného systému. Hrá významnú úlohu pri procese delenia buniek a napomáha i k normálnej krvotvorbe
 • 0,15 mg Jódu (jodid draselný) – dôležitý pri raste detí, napomáha k normálnej činnosti nervovej sústavy, energetickému metabolizmu, tvorí hormóny štítnej žľazy a je nápomocný pre zdravú pokožku
 • 0,06 mg biotínu (vitamín B7) – ,napomáha k energetickému metabolizmu, k činnosti nervovej sústavy, k normálnej psychickej činnosti, k metabolizmu mikroživín, zachováva i zdravé sliznice, udržiava zdravú pokožku a zdravé vlasy
 • 0,02 mg vitamínu D3 (cholekalciferol) – napomáha k normálnej funkcii imunitného systému, je súčasťou procesu delenia buniek, je potrebný pre rast kostí u detí a navyše prispieva k vstrebávaniu fosforu a vápnika
 • 0,0035 mg vitamínu B12 (kyanokobalamín) – napomáha k správnej látkovej premene homocysteínu, k energetickému metabolizmu, k činnosti nervovej sústavy a k normálnej psychickej činnosti, k funkcii imunitného systému, znižuje únavu a vyčerpanosť, hrá dôležitú úlohu pri delení buniek a napomáha k tvorbe červených krviniek

Ďalšie prídavné látky, ktoré sú obsiahnuté vo výživovom doplnku Femobion sú mikrokryštalická celulóza, maltodextrín, modifikovaný kukuričný škrob (plnidlá), hydroxypropylcelulóza, hyproxypropylmethylcelulóza (leštiace látky), glycerol (zvlhčovadlo) a farbivá oxid železitý, oxid titaničitý a magnéziumstearát.

Femibion 2 pre ženy od 13. týždňa tehotenstva až do ukončenia dojčenia

Výživový doplnok Femibion 2 je vhodný pre tehotné ženy od 13. týždňa tehotenstva až po ukončenie dojčenia. Čo sa týka zloženia, tak v obsiahnutom množstve vitamínov je takmer rovnaké ako u Femibion 1. Avšak v tomto prípravku je menej folátov, celkovo 400 mikrogramov.

Súčasťou výživového doplnku Femibion 2 sú kapsuly, v ktorých je obsiahnutých 200 mg omega-3 mastných kyselín – kyselina dokozahexaénová (DHA). DHA je dôležitou zložkou v bunkových membránach v ľudskom tele, pričom najviac koncentrovaná je v mozgu a v očnej sietnici.

Dôležité je zabezpečiť pravidelný prísun DHA najmä pre tehotné ženy, pretože má veľký vplyv na vývoj mozgu a očí nenarodeného dieťatka.

Femibion 2 Kyselina listová a Metafolin+DHA+Vitamín D3

Femibion 2 Kyselina listová a METAFOLIN

Prípravok Femibion 1 s vitamínom D3, ktorý je obohatený o kyselinu listovú, Metafolin a jód.Doplnok pre ženy plánujúce tehotenstvo a pre tehotné ženy do 12. týždňa tehotenstva.

 

Dávkovanie a dôležité upozornenie výživového doplnku Femibion

Odporúčané dávkovanie oboch prípravkov je 1 tableta denne, ktorú treba užiť s hlavným jedlom alebo po jedle a zapiť dostatočným množstvom tekutiny, najlepšie čistej vody. V balení sa nachádza 30 tabliet, čo vydrží jeden mesiac.

Tak ako mnohé, i tento výživový doplnok Femibion je doplnkom stravy, čiže treba dbať na pestrú a vyváženú stravu. Doporučené dávkovanie sa nesmie prekračovať. Doplnok skladujte na suchom mieste pri maximálnej teplote 25°C a mimo dosah detí.

Skúsenosti s užívaním prípravkov Femibion 1 a Femibion 2

Na internete je mnoho recenzií na spomínané dva prípravky. Niektoré sú kladné, iné sú horšie. No po preštudovaní viacerých diskusií môžem potvrdiť, že prevládajú tie lepšie.

Napríklad na Modrom koníkovi je diskusia, kde sa mamičky dopytujú na skúsenosti s prípravkom Femibion.

Diskusia na prípravok Femibion

I na portáli emimino.cz je množstvo recenzií na prípravok Femibion 1.Používatelia uvádzajú pozitívne účinky ako potrebný obsah kyseliny listovej, dokonca nedráždi žalúdok. Jediná nevýhoda je spomenutá vyššia cena, i keď účinky sa jej vyrovnajú.

Recenzia na Femibion 1 na emimino.cz

 

Na trhu existuje viacero výživových doplnkov na podporu plodnosti podobných Femibionu, ktoré sú zobrazené v nasledujúcej tabuľke .

 

NosiFol Forte DuoActive

NosiFol® Forte DuoActive je výživový doplnok určený na podporu plodnosti. Obsahuje myo-inozitol a d-chiro-inozitol v prirodzenom pomere 40:1 a biologicky aktívny folát najnovšej generácie Quatrefolic®.

Inofolic

Doplnok výživy vhodný pri problémoch s otehotnením. Obsahuje kyselinu listovú a inozitol. Priaznivo pôsobí na činnosť vaječníkov. Bez lepku, laktózy a sacharózy.

Výživové doplnky odporúčame nakupovať v odborných internetových lekárňach

dr max logo
logo prezdravie
najlekaren
lekáreň tri veže
5/5 - (16 votes)

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.