Ako si vybrať dobrú kabelku na bežné nosenie?

 

Medzi najobľúbenejšie doplnky žien patria okrem šperkov aj dámske kabelky. Každá žena ich túži mať čo najviac. Ak hľadáte dobrú dámsku kabelku na bežné denné nosenie, poradíme vám, ako si z ponuky kabeliek vybrať kvalitnú kabelku.

 

Materiál? Jednoznačne pravá koža!

 

V prvom rade si všímajte, z akého materiálu je vyrobená dámska kabelka. Najčastejšie sú predávané kabelky zo syntetického materiálu. V tejto kategórii nájdete aj kvalitné kabelky, no väčšina z týchto kabeliek nezvládne dennodenné nosenie a už po roku býva opotrebovaná. Kabelky zo syntetických materiálov zvyčajne na povrchu pod vplyvom vonkajších podmienok praskajú a stávajú sa tak nepoužiteľnými.

Kvalitné dámske kabelky nájdete v ponuke kožených dámskych kabeliek. Koža pri správnej starostlivosti vydrží aj niekoľko desaťročí a bude slúžiť aj generáciám po vás. Cena týchto kabeliek je síce vyššia, no kvalitou sa kožené dámske kabelky nemôžu porovnávať s kabelkami vyrobenými zo syntetického materiálu.

 

Aby vám kožená dámska kabelka vydržala čo najdlhšie, odporúčame vám pravidelné čistenie kabelky, jej impregnáciu a používanie protiprachového vrecúška, ktoré kožu ochráni pred prachovými čiastočkami a čiastočne aj pred mechanickým poškodením.

Impregnáciu môžete praktizovať aj pri kožených dámskych peňaženkách. Dávajte však pozor, aby impregnačný sprej nepoškodil obsah peňaženky.

 

Veľkosť dámskej kabelky a jej členenie

 

Dámske kabelky na bežné nosenie musia byť dostatočne veľké, aby sa do nich zmestili tieto veci – peňaženka, mobil, diár (zápisník), pero, šminky, puzdro na doklady a karty, kľúče od domu a auta, ale aj malá fľaštička s vodou.

 

Pri výbere kabelky na bežné denné nosenie odporúčame predovšetkým obdĺžnikové kabelky, do ktorých sa zmestí formát A4.  Musia byť dostatočne členené, aby sme do nich mohli umiestniť aj menšie predmety, ako rúž, púder, pero, kľúče. Vo vnútri musia mať minimálne dve uzatvárateľné vrecká a pár otvorených, do ktorých dáte napríklad fľašku s vodou.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *