Kočíky, ktoré sú najvhodnejšie pre vaše dieťatko – Test kočíkov – Kombinované kočíky – Lacné kočíky – Golfové kočíky

Kočíky, ach tie kočíky. Je ich veľa, však? Výber kočíka je však veľmi dôležitý. Vaše dieťatko tam strávi najbližšie roky svojho života. Ak budete mať kvalitný a funkčný kočiar, môžete ho použiť pri ďalšom a ďalšom dieťati. Ak ďalšie deti neplánujete, môžete ho predať. Každopádne by kočík mál stať za peniaze, ktoré doňho investujete. Čas strávený výberom tiež nemôžeme ponímať ako nehodnotný. Preto si nami nechajte poradiť, zhodnotiť a preskúmať tento neodmysliteľný detsky dopravný prostriedok! Pozrite na recenziu detských kočiarov, z pohľadu štatistík i mamičiek. Veď maminy to aj to aj tak vedia najlepšie.

Výber detského kočíka je rovnako dôležitý ako výber auta!

Kočík

Ak si to nemyslíte vy, vaše deti určite. Dieťatko sa má v kočíku cítiť pohodlne, bezpečne, šťastne, nestiesnene, komfortne. Vaše náručie to síce nebude nikdy, ale malo by sa k nemu čo najviac približovať. Samozrejme, že kočíky musia spĺňať štandardy a normy, ktoré ustanovuje ÚNMS SR, teda Ústav pre normalizáciu, metrológiu a  skúšobníctvo Slovenskej republiky. Ale vaše bábätko má predsa len náročnejšie normy. Môžete sa riadiť aj  (menej technickými) prirovnaniami súvisiacimi s kúpou auta (pri takomto systéme výberu to možno bude baviť aj vášho partnera):

 • Pre koho ho kupujem?

Prvá a najdôležitejšia otázka. Od tejto sa odvíjajú ostatné. Dievčatko, či chlapček? Dieťa je novorodenec, dojča alebo už batoľa? Máte doma súrodencov s malým vekovým rozdielom a ešte sa obaja potrebujú voziť? Alebo dvojičky?

 • Cena

  Detský kočík cena

   

Nemusí znamenať nutne kvalitu. Nájdete kočíky aj za 100 € aj za 1000 €. Záleží, na čo ho potrebujete. Určite sa nerozhodujte iba podľa ceny, mohli by ste prerobiť. Ak si poriadne prejdete “kočíkový” trh (aj s našou pomocou), je veľmi pravdepodobné, že si vyberiete ten správny pre vaše dieťatko. Spravidla síce platí, že čo je drahé, je aj kvalitné, no nemusí to byť pravda. A hlavne: nemusí to spĺňať parametre a potreby vašej ratolesti.

 • Veľkosť vozidla i úložného priestoru

Ak si pripomenieme, že v zime je do kočiara potrebný fusak (a ideálne, aby sa doň zmestilo aj bábätko). Stáva sa, že niekedy to môže byť naozaj obtiažne. Pomyslite, ako by ste sa cítili vy, keby ste mali tráviť hodiny umiestnení v priestore, kde sa neviete ani pomrviť. A čo úložný priestor, ak chodievate na nákupy pešo? Zmestí sa tam všetko, čo potrebujete? Je kočíkový “kufor” dostatočne veľký? Keď si predstavíte, že budete vláčiť plienky v rukách, tak sa vám to nebude páčiť. Ideálny je hlboký košík, do ktorého kladiete a kladiete a stále je tam miesto. Môžete sa poradiť aj s vašimi kamarátkami, ktoré už majú detičky (ak si nebudete celkom istá).

 • Typ a značka

V tomto bode riešite účel, vzhľad vozidla (my, ženy, si potrpíme na farbe)a recenzie typov a značiek. Napr. športový, “kabriolet”, rodinný, kombinovaný (dvoj alebo troj kombinácia), kombi, nad rozmerný,…

Náš tip: Nakupujte v overených e-shopoch DrMAX.sk, Feedo.sk a Market24.sk kde ponúkajú detské kočíky za  najvýhodnejšie ceny.

Viac ponúk kočíkov

 • Vlastnosti

Tých je viac. A sú veľmi dôležité:

1. Rozmery

Zmestí sa do výťahu? Neviete? V tom prípade radšej premerajte výťah. To isté platí o kufri auta. Ak sa tam kočiar nezmestí, sú to hrozné patálie s trvaním niekoľko rokov, alebo zmeny kočiara. Premeraním tomu môžete jednoducho predísť.

2. Skladnosť

Ak máme doma veľkú opachu (napriek poskladaniu), tiež to nie je med lízať. Hlavne pre rodičov, ktorí žijú v bytoch a ich pivničné priestory sú veľké asi ako mikrovlnka. Okrem toho, žeby nemal zaberať veľa priestoru v jeho prípadnom “zagarážovaní” v období nepoužívania, mal by sa skladať ľahko. Aby ste nemuseli pri tom používať návod. Predstavte si, že máte dieťa na rukách a potrebujete rozložiť, či zložiť kočiar.  Určite odporúčame, aby ste si to vyskúšali. Ideálne je aby sa to dalo urobiť jednou rukou. Ale keď nie, bábätko necháte zatiaľ napr. v aute.

3. Ľahkosť

Ťaháte ho hore schodmi? S 12-kilovým dieťaťom a 6-kilovým nákupom? Ľahkosť oceníte, najmä ak nemáte alebo nefunguje výťah. Pozor však! Ľahký, ale neodfúknuteľný. Vyvážená stabilita nadovšetko.

4. Servis a pohodlnosť pre rodičov

Nikto nechce drahý servis, či náhradné diely. Je namieste opäť siahnuť po recenziách. Prelustrovať kazivosť. Ideálne, aby ste servis nikdy nepotrebovali. Tiež celkovú funkčnosť a praktickosť, korešpondujúce časti, ktoré sa dajú odopínať a v prípade potreby oprať.  Nastaviteľnosť “volantu”, aby vám “padol do ruky” a dobre sa držal.

5. Príslušenstvo

Čo všetko požadujete? Kryt, sieťku, teplé rukavice v zime, slnečník v lete,…?

Externé faktory:

 • Miesto využitia kočíka

  Detský kočík

Kde plánujete využívať kočiar? Kočíky sa dajú využiť  na vychádzky po námestí, alebo budete chodievať aj na výlety do prírody? Do úvahy musíte vziať dĺžku trate a predpokladané najazdené kilometre. Ale nie, to bol žart. Až takí detailní nebudeme. Ale nerovnosť terénu je potrebné brať do úvahy, takisto aj ročné obdobie. Viete prečo? Kvôli kolesám. Pri snehu, alebo hrboľatom teréne musia byť kolesá na to uspôsobené, spravidla sú väčšie, hrubšie a dajú sa zaistiť aby sa netočili, a tak zaisťujú pevnosť. Aby vaše dieťatko neostalo vytrasené ako breza bez lístkov.

 • Čas strávený vo vozidle

Ak sa chystáte vašu ratolesť voziť alebo nechať spinkať denne aj niekoľko hodín, tak priestor kočiara musí byť naozaj pohodlný. Presne ako s autom. Ak viete, že budete chodiť na krátke trate, nemusíte klásť na komfort taký dôraz ako keď viete, že v tom aute strávite denne dlhé hodiny. Jednoduché polohovanie (ktoré sa používaním nekazí!), by malo byť samozrejmosťou. Určitá komfortná úroveň “čalúnenia” a materiálu tiež. Pohodlným priestorom sa vám vaše dieťatko odvďačí pokojným spánkom. Snáď.

A celkom dôležitá otázka:

Plánujem ho predať, po najazdení určitého množstva kilometrov? Vtedy si môžte dovoliť väčšiu investíciu.

Tieto kritéria by vám mali pomôcť pri výbere kočiara. Určite nájdete aj nejaké ďalšie. Môžete si tiež pomôcť rodinou a priateľmi, ktorí už deti majú a kočíky naplno využívajú. Ich odporúčania, či varovania sú asi najúprimnejšie a najdetailnejšie.

Test kočíkov 2017

Hlboké kočíky a kombinácie

Test č. 1 uvádza ako topku na trhu pre rok 2017 produkt:

 Peg-Pérego SET Modular

Talianska značka, ktorá sa predáva. SET Modular obsahuje hlbokú vaničku,  autosedačku, tašku s prebaľovacou podložkou. Ceny  sa pohybujú približne od 293 € – 355 €.  Cena sa však pohybuje bez podvozku. Ten si musíte dokúpiť samostatne. Aj s podvozkom váži 8 kg (hlboká vanička 5,3 kg, autosedačka 3,8 kg) a jeho rozmery sú:

 • v rozloženom stave:94/51/106 cm.
 • v zloženom stave:85/51/32 cm.
 • priemer kolies: predne: 18 cm,  zadné: 26 cm

K SET Modular sa neskôr dá dokúpiť športová nástavba. Napríklad v tejto krásne žiarivej červenej, vhodnej pre chlapčeka i dievčatko ho môžete dostať v e-shope market24.sk.

Kočík

Recenzie mamičiek na tento konkrétny typ zatiaľ ešte nie sú, ale s podobnými, o niečo staršími typmi (napr.Peg-Pérego Pop Up) sa stretnete na stránke modrykonik.sk, kde mamičky diskutujú o funkčnosti a použiteľnosti toho i iných kočiarov s menšou foto prehliadkou.

Obľúbený medzi mamičkami je už spomenutý Peg-Perégo Pop Up Book Plus. V tomto video si môžete pozrieť ľahkosť manipulácie a používania. Možno sa vám zapáči práve z toho dôvodu.

 

 

Pri kúpe detského kočíka milé mamičky, Vám odporúčame si pozrieť ponuku týchto eshopov:

dr max logo
market 24
andreashop
hej.sk

CASUALPLAY Set LOOP

Kočík

V teste č. 2 mal výborné hodnotenie tento produkt.  Set je kompletný a za relatívne dobrú cenu.  Viete ho kúpiť za 626 €. Obsahuje podvozok, hlbokú vaničku, autosedačku a prebaľovaciu tašku. Váži o trochu viac – hlboká vanička s konštrukciou dokopy 10 kg, so športovou časťou je ťažší len o 400 g.  Autosedačka váži 4, 3 kg. Rozmery:

 • rozložený (so športovou časťou): šírka: 59 cm x hĺbka 84 cm x výška 80-109 cm
 • zložený (so športovou časťou): šírka: 59 cm x hĺbka 28 cm x výška 82 cm
 • vanička (zložená):dĺžka 87 cm x výška 19 cm
 • vanička (rozložená): dĺžka 87 cm x výška 55 cm šírka 44 cm

Tento kočiar spĺňa väčšinu kritérií, ktoré sme spomínali v predchádzajúcej kapitole. Rozsiahly opis s možnosťou nákupu CASUALPLAY LOOP vám určite pomôže rozhodnúť sa správne. Či už pre, alebo proti. Záleží len na vašich potrebách. HankaB na stránke predaja píše: “Tento set používame už skoro 2 roky a všetko bez problémov, Kočík praktický do auta.”

Youtube vám ponúka (síce po španielsky) ukážku, ako kočiar funguje. To podstatné vidíte po tej vizuálnej stránke, aj keď po španielsky nerozumiete. Funkčnosť určite rozpoznáte na prvý pohľad.

 

ABC DESIGN Set VIPER

Aby sme ukázali aj test z domácnosti, tak maminka Heňuš odporúča práve tento kočík. Kombinácia obsahuje korbičku (vaničku), športovú časť, autosedačku. Výrobca tvrdí, že je stvorený pre prírodu.

kociky-test-recenzie2

A čo rozmery a hmotnosť?

Kočík

 • rozmery po zostavení (D x Š): 77,5 x 62 cm
 • výška rukoväte: 93,5 – 111 cm
 • rozmery po zložení (D x Š x V): 82,5 x 62 x 50 cm
 • rozmery korby (D x Š): 78,7 x 37,7 cm
 • rozmery pripevnené sedačky kočíka (D x Š): 24 x 33 cm
 • rozmery pripevnenie opierky chrbta kočíka (Š x V): 33 x 50 cm
 • celková hmotnosť sa športové nadstavbou: 16,2 kg
 • celková hmotnosť s hlbokou korbou: 16,4 kg

542 € je cena, za ktorú môžete tohto krásavca kúpiť. A takto vyzerá (konkrétne tento produkt má nádhernú farbu – grafitovú šedú):

Balenie obsahuje aj nánožník a adaptér, ktorý sa používa pri zmene vaničky na sedačku, či športovú časť.

 

Športové kočiare

Britax

Značka Britax je medzi mamičkami veľmi obľúbená. Hodnotenie s piatimi hviezdičkami získal konkrétne produkt Britax B-AGILE 4.  Ako najlepšiu vlastnosť uvádza, to že je vyrobený z nepremokavých materiálov. Dá sa skladať jednou rukou. Jeho cena je primeraná. 185 €  je najnižšia cena, ktorú v online e-shope dáte za toto šikovné vozidlo. Modrý koník vás možno poteší opisom a zároveň recenziami mamičiek.

Jeho rozmery a hmotnosť:

 • hmotnosť: 7,8 kg
 • rozmery – zložený: 58 x 30 x 71 cm
 • rozmery – rozložený: 58 x 100 x 90 cm

Mamička nám po anglicky vysvetlí vlastnosti tohto produktu. Video je rozsiahle a detailné.

Od značky Britax sa umiestnili výborne aj produktové rady: BRITAX B-AGILE 3 2017, BRITAX B-Motion 4, BRITAX B-MOTION 3Britax Römer B-Agile 4 PLUS. 

Casualplay S4

KočíkŠportový kočiar od značky CASUALPLAY vás poteší skvelým umiestnením v rebríčku. Ako z pohľadu testov, tak z pohľadu zákazníkov. Mamička Karin hovorí: “Tuto S4 máme doma. OK aj po dvoch deťoch. Vhodná aj na prechádzky v prírode.” V teste č.3 uvádzame ako jeho prednosti najmä: bezpečnosť, kvalitu a materiály. Ako jeho nevýhody vidíme: cenu. O dizajne by sa dalo polemizovať, podľa nášho názoru vyzerá esteticky. S cenou je to už horšie. Spomedzi kočíkov je to tá drahšia voľba. Na e-shope market24.sk zaň zaplatíte 349 €.  Avšak, ako uvádza výrobca, je vhodný pre aktívnych rodičov aj do náročnejšieho terénu. Nafukovacie kolesá tlmia nárazy a v cene máte aj pumpičku. Súčasťou je zadná aj ručná brzda.

 

 

Rozmery a hmotnosť:

 • rozložený: výška 104-109 cm x hĺbka 82 cm x šírka 63 cm
 • zložený: Výška 80,5 cm x šírka 40 cm
 • konštrukcia: 9,5 kg
 • sedacia časť: 1,5 kg

Niekto miluje trojkolesové kočíky, niekto práve naopak. Ideálne je, aby ste si ho mohli pred objednaním vyskúšať v teréne.

 

Valco SNAP 4 SPORT

Kočík

Test č. 4 tento  austrálsky produkt umiestnil ako jedničku. Prečo? Pomer cena:kvalita. Ako plusy výrobca uvádza najmä nízku hmotnosť, praktické skladanie, nafukovacie kolesá.

Na portály heureka má výborné recenzie od používateľov. Cena sa pohybuje okolo 267 €. E-shop hej.sk vám poskytne detailné informácie. V prípade záujmu ho doručí do dvoch dní a umožní kúpiť na splátky.

 • rozmery rozloženého kočíka (vxšxd): 103x52x77 cm
 • rozmery pri zložení (vxšxd): 36 x 52 x 77 cm
 • hmotnosť: 6,6 kg
 • maximálna nosnosť: do 20 kg

A čo na to zákazník?

kociky-test-recenzie_3

Stačí si len vybrať. Doba internetu nám umožňuje získať mnoho komplexných informácií.

 

Predaj a zhrnutie kočíkov, ktoré vyšli v testoch najlepšie

KombináciaCASUALPLAY Set LOOP626 €
KombináciaPeg-Pérego SET Modular293 € - 355 €
KombináciaABC DESIGN Set VIPER
542 €
ŠportovýBritax B-AGILE 4 
185 €
ŠportovýCasualplay S4
349 €
ŠportovýValco SNAP 4 SPORT267 €

Kočíky a ich recenzie alebo Mamičky radia

V téme ” Aký máte názor na váš kočík” na Modrom Koníku si mamičky vymieňajú svoje rady a zrady kočíkov.

Maminka bobocka vyzdvihuje dva typy kočíkov: Graco quattro tour deluxe a Espiro magic 4. Pochvaľuje si oba. “Graco je super. kolieska nie sú nafukovacie,no ja som nemala nikdy problém s kočíkovaním(sú oveľa pevnejšie a nikdy som nepoznala čo je to defekt :wink: ).nie som fanúšikom 3kolesových kočíkov,nie je to pre mňa dostatočne stabilné…na kočíku sú pri rúčke aj hodiny a merač teploty :wink: (v lete som stále kontrolovala že ako je teplo a v zime som zas sledovala aké sú mrazy-výborná je to vecička).”…”je však asi 2x menší ako ten na gracu,tak som si musela riadne zvykať a na veľké nákupy som proste musela zabudnúť”…”takže aj keď ma espiro nejaké mini nedostatky,tak v konečnom dôsledku ho hodnotím ako veľmi dobrý kočík a cena je viac než prijateľná. iste, že keby som mala viac peniažkov,tak by som si dovolila nejaký kočík -žihadlo :grinning:

Mamka Sampo spomína iné značky: “18 mesiacov nám úplne stačil jeden – teda trojkombinácia Bebeconfort high trek, je to trojkolka, ale na ten kočík fakt nedám dopustiť, nemali sme ani jeden defekt a to teda terén tu mame dosť náročný, má veľké kolesá, s kt. som nemala problém ani v hlbokom snehu, mala sa v ňom doteraz vyspí, ovládanie ľahké a jednoduché a ručná brzda na rúčke na nezaplatenie, športová časť sa dá otočiť do oboch smerov, čo som dosť využívala, keď veľmi fúkalo alebo prudko svietilo slnko. Košík je oooobrovský, odviezla som tam v pohode celé balenia (6 fliaš) minerálky plus ďalší drobný nákup.”…”teraz už mame aj Chicco multiway…Je polohovateľný až do ľahu (to bola podmienka, lebo cez deň mi mala spi len v kočíku) a za dobru cenu mal aj slušnú výbavu, akurát si neviem zvyknúť na ten malý košík… už nemôžem vláčiť toľko veci v ňom :grinning: ”

Iron píše: “ja som mala viacero kočíkov….Jednoznačne vedie Cam Cortina X3 Evolution. Je to najgeniálnejší kočík s akým som sa stretla. Čo sa týka golfiek sú najlepšie na svete Chicco Liteway. Na ne nedám dopustiť.”

Bezpečnosť nadovšetko

Kočíky musia spĺňať určité bezpečnostné kritéria. Na Slovensku sa týmto prísnym kritériám venuje spomínaný Ústav pre normalizáciu, metrológiu a  skúšobníctvo. Testovaniu sa venuje Technický skúšobný ústav  Piešťany. Samozrejme aj testovaniu detských kočiarov. Ak chcete vedieť ako to prebieha, môžete si prejsť prezentáciu o testovaní kočíkov. Aspoň budete vedieť, akými kritériami prešli tie, ktoré sa predávajú u nás na Slovensku.

Zároveň si pozrite kočíky a značky, ktoré normami bezpečnosti neprešli. U nás, u českých susedov, či v Nemecku (zdroj: prerodicov.sk, 2009).

 

SLOVENSKO:

Detský kombinovaný kočík Adbor Vivaro, 

Detský kočík PRENATAL, pôvod Čína

Športový kočík TechRider S; pôvod Čína

Kočík „Platon 3 AIR“; pôvod Nemecko

Športový kočík „Kendy“; pôvod Čína

Kočík „Cosing“; pôvod Poľsko

Kočík Stojan exklusive; pôvod: Poľsko

Detský kočík „KOELSTRA“, pôvod: Holandsko

ČESKO:

Sojan exclusive    (Poľsko)

 Tako City Voyager    (Poľsko)

Platon 3 AIR    (Nemecko)

Style AT + set 665 M BéBéCar    (Portugalsko)

Scout Classic    (Slovensko)

Golfové palice KENDY   (Čína)

Hlboký Cosing    (Poľsko)

Športový Tech Rider    (Čína)

Športové golfové palice Neonato typ N 755    (Taliansko)

Deltim X Lander AA    (Poľsko)

Pred kúpou určite skontrolujte či sa práve ten váš vybratý nenachádza na blackliste.

Náš tip: Nakupujte v overených e-shopoch DrMAX.sk,  Eshop Hej.sk a Market24.SK kde ponúkajú detské kočíky za  najvýhodnejšie ceny.

Viac ponúk kočíkov

 

5/5 - (11 votes)

Komentáre

 1. Avatar

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.