Kolobežky – vyberte si pre seba a pre svoje deti tie najlepšie a najlacnejšie

Kolobežky, jednoduché dopravné prostriedky, na ktoré sa určite pamätáte z detstva, sú v súčasnosti čoraz populárnejšie. Ich čaru však podľahli nielen deti a tínedžeri, ale aj dospelí, pričom  v niektorých predajniach dokonca tromfli aj predaj bicyklov a kolieskových korčúľ.

V súčasnosti to však nie sú už tie klasické drevené detské  kolobežky na ktoré sa pamätajú naši rodičia a na ktorých začínalo s vozením hádam každé dieťa za socializmu.  Neskôr hlavne po nežnej revolúcii sa kolobežka stáva dopravným prostriedkom aj mládeže, ba začínajú sa na nej voziť aj dospelí. Možno si spomínate na dar prezidentovi Havlovi , ktorému aktivisti darovali kolobežku, aby sa rýchlejšie mohol presúvať po hrade. A on ju veru v rámci recesie aj používal. Ktovie, možno aj táto udalosť prispela k populárnosti kolobežiek.

Náš postreh: Široký výber  kolobežiek, športového náčinia, bežeckých pásov a mnoho ďalšieho nájdete v overenom eshope Insportline.

inSPORTline.sk recenzie Heureka.sk

 

Chcem nakupovať v overenom eshope

Prečo práve kolobežky?

Kolobežky majú množstvo výhod, pre ktoré si získali srdcia širokej verejnosti.  Kolobežka   nie je len dopravný prostriedok, z dovtedy obyčajnej prechádzky dokáže jazda na kolobežke vykúzliť adrenalínový, no pritom bezpečný zážitok. Výhodou kolobežiek je ich pomerne vysoká bezpečnosť , a tak aj tí ktorí si netrúfnu napríklad na kolieskové korčule, či už pre nízky alebo naopak vysoký vek, alebo zdravotné ťažkosti, môžu sa na kolobežkách bezpečne športovo vyžiť.

Široká ponuka a moderný dizajn  slúži aj na vyjadrenie vašej vlastnej osobnosti, jazdou na nej okamžite pritiahnete pozornosť.  Neexistuje snáď rýchlejší dopravný prostriedok v prepchatých uliciach mesta ako je kolobežka.  Výhodou kolobežiek aj to, že sa dajú ľahko zložiť, uskladniť alebo preniesť, čo napríklad v prípade bicykla v MHD býva veľký problém. Často ju využívajú žiaci a študenti na cestu do školy. Nemusia sa tlačiť v prepchatých autobusoch a ušetria  minúty spánku v porovnaní s tými čo chodia pešo. Takto v rámci ranne rozcvičky sa rýchle dostanú do školy. V škole kolobežku zložia, zavesia v šatni a idú do triedy. Po skončení vyučovania ich milovaná kolobežka opäť k dispozícii. Veľkou výhodou je aj nenáročná údržba –  už žiadne dofukovanie kolies ako pri bicykloch.

Na trhu je v súčasnosti široká ponuka kolobežiek –  líšia sa tým pre koho sú určené, či pre deti, alebo pre dospelých a líšia sa aj cenou.  Hoci sa to môže zdať problematické, garantujeme vám že si s našou pomocou určite dokážete vybrať tú správnu, pre vás stvorenú.

Široká ponuka kolobežiek. Nepodceňujte ich výber

kolobežky

Pred plánovaným výberom kolobežky je dobré ujasniť si, pre koho bude kolobežka určená. Či ju bude používať dieťa na vozenie po parku, chlapec na športové aktivity v mesta, dcéra s matkou na víkendové  prechádzky do okolia či seniori za účelom pohybu na čerstvom vzduchu. Každý z nich chce využívať kolobežku, no tá musí spĺňať ich špecifické požiadavky. Len správne vybratá kolobežka vám zaručí dokonalý pôžitok z jazdy.   Kolobežky delíme na detské kolobežky a kolobežky pre dospelých .

Pri nákupe kolobežiek odporúčame si vybrať z overených a spoľahlivých eshopov:

insportline logo
efitness
andreashop
market 24

Detské kolobežky sa odporúčajú kupovať deťom už od dvoch rokov. Kolobežky pre tieto najmenšie deti majú pridané pomocné koliesko, vďaka ktorému ja zaručená stabilita a väčšia bezpečnosť.

Kolobežky sa ďalej delia na skladacie, freestylové a turistické. Skladacie sú určené na bežné vozenie po meste, kým freestylové sú pre väčších priaznivcov adrenalínu.

Turistické kolobežky sa odlišujú väčšími kolesami – predné koleso má mať veľkosť najmenej dvadsať  palcov a zadné šestnásť palcov.  Väčšie kolesá zabezpečujú pohyb po horšom – kopcovitom, či zvlnenom teréne. Kolobežky sú vyrobené z ocele alebo z hliníka. Hliníkové rámy sú ľahšie, a teda vhodnejšie pre deti, oceľové sú síce ťažšie, no pevnejšie a odolnejšie.

Kolobežky pre deti do 5 rokov

kolobežky

Pre mnohé deti je detská kolobežka prvým dopravným a športovým prostriedkom.  Je omnoho bezpečnejšia ako bicykel či korčule, a preto prvé športové aktivity detí začínajú práve na kolobežke. Pri kolobežkovaní  nehrozia tak často pády, a keď aj dieťa spadne  je to z malej výšky a nehrozia vážnejšie zranenia.

Pre tie najmenšie deti od dvoch do piatich rokov sú najvhodnejšie, už vyššie spomínané, kolobežky s pomocným kolieskom, ktoré zabezpečuje pre dieťa stabilitu a dieťa sa tak prirodzene naučí jazde na kolobežke. Dôležitým faktorom je výška riadidiel – neprimerane vysoké spôsobuje ťažké ovládanie kolobežky, naopak riadidlá príliš nízke môže spôsobiť bolesť chrbtice. Pre  deti do piatich rokov s výškou približne 114 cm sú vhodné riadidlá s výškou od 50 centimetrov. Nosnosť takýchto kolobežiek je približne do 25 kilogramov.

Detská trojkolobežka Frozen

Kolobežky majú dva typy bŕzd – nášľapné a čeľusťové, pričom čeľusťové sa ovládajú páčkami na riadidlách. Brzdy na kolobežke pre deti do piatich rokov nenájdete, je zrejmé, že dieťa na kolobežke s pomocným kolieskom veľkú rýchlosť nedosiahne.

V prípade že dieťaťu zaobstaráte ochrannú prilbu a chrániče môže sa naozaj bezpečne voziť na kolobežke, byť na čerstvom vzduch užívať si spoločnosť kamarátov, pretekať. Dieťa získa základné pohybové zdatnosti , stane sa zručnejšie, ohybnejšie. Pohybom na čerstvom vzduchu sa  dieťa otužuje, stáva sa samostatnejšie a sebavedomejšie. Rozvíjajú sa aj jeho vôľové vlastnosti, vytrvalosť obratnosť, schopnosť prekonávať prekážky.

A čo tak alternatíva ?Detská trojkolobežka Avengers Tri Scooter

Kolobežky pre deti do 10 rokov

Pri výbere kolobežky pre staršie dieťa sú už pomocné kolieska zbytočné, predpokladá sa, že dieťa je už pohybovo zdatnejšie a má za sebou už nejaké športové aktivity . Pri výške riadidiel je už výber väčší, dieťaťu nad 120 cm a 50 kg už môžeme vyberať aj medzi kolobežkami pre dospelých.   Pre mladšie deti je určite dôležitý dizajn kolobežky, pestré farby či vzory známych rozprávkových postavičiek.

A čo tak alternatíva ?

https://premamicky.eu/detska-kolobezka-s-kufrikom

 

Kolobežky s veľkými kolesami

Kolobežky s veľkými kolesami sú vhodné na jazdu v prírode, po hornatejšom teréne. Sú o niečo ťažšie, čo spôsobuje, že znesú aj vyššiu záťaž a ťažší terén.  Nie je žiadnou novinkou, že prevádzkovatelia turistických služieb zaradili do svojej ponuky aj požičovňu kolobežiek, vďaka ktorým môžete aj takýmto adrenalínovým spôsobom ozvláštniť svoju turistiku a zísť menšie či väčšie kopce.  Takéto kolobežky sa vyznačujú sa  kvalitnými brzdami, ktoré sú väčšinou umiestnené na riadidlách.

A čo tak alternatíva ?

kolobezka-brother-mistral

Kolobežky s veľkými kolesami sa vyrábajú tak pre deti, ako aj pre dospelých. Pre deti sú určené od 5 rokov.

Kolobežky pre dospelých

Pri kolobežkách pre dospelých je už naozaj veľký výber. Môžete si vybrať kolobežku klasickú skladaciu, vhodnú na jazdu po meste napríklad do práce, alebo kolobežku s veľkými kolesami určenú prevažne do terénu.  Cena najlacnejších kolobežiek sa pohybuje už od päťdesiatich eur, tie najdrahšie kúpite aj za päťsto eur. Vhodné je nájsť si optimálny stred, aby cena zodpovedala uvedeným parametrom a vaším požiadavkám.

Jedna z najžiadanejších kolobežiek na trhu je aj napríklad kolobežka inSPORTline Suter SE, ktorá sa vyznačuje nasledujúcimi parametrami.

Typ koliesok – nafukovacieKolobežka inSPORTline Suter

Rám- oceľový

Brzdy – Čeľusťové

Maximálna nosnosť – 100 kg

Hmotnosť  – 7,80

Nastaviteľná výška riadidiel – áno

Výška riadidiel – 90 -97 cm

 

Parametre kolobežky naznačujú, že táto kolobežka je určená na všestranné použitie, na pohodlné dopravenie sa do cieľa a jemný adrenalínový zážitok. Okrem toho, že s ňou môžete jazdiť po mestských cestách, je vhodná aj na jazdu v mierne kopcovitom teréne.  Je ľahko prenášateľná a uskladniteľná, má držiak na fľašu, alebo stojanček, ktorý zabezpečí, že kolobežku nebudete musieť opierať o zem alebo o roh budov.

Kolobežka Spartan – kolobežka s  ktorou neurobíte krok vedľa

Veľmi populárne sú medzi kupujúcimi kolobežky značky Spartan. Väčšina ich kolobežiek spĺňa najvyššie štandardy prevedenia bezpečnosti a certifikáty podliehajúce najprísnejším európskym normám EN-71, vďaka čomu si môžete byť istí že výrobcovia pri ich výrobe naozaj nič nezanedbali a vaše bezpečie je pre nich na prvom miesto.

Kolobežky Spartan sa okrem toho vyznačujú aj pekným dizajnom a ich používatelia si chvália aj ľahkú manipuláciu pri skladaní, čo spôsobuje to, že kolobežky značky Spartan sú vyrobené z odľahčeného, odolného hliníkového materiálu.

Kolobežka Spartan Jumbo

 

Yedoo city – kráľovná medzi kolobežkami

Kráľovnou medzi kolobežkami nazývajú mnohí kupujúci práve kolobežky značky Yedoo City. Práve táto značka odviezla na svojich kolesách milióny ľudí po celom svete – od detí a dospievajúcich až po dospelých.  Výrobcovia na prvé miesto  kladú bezpečnosť, preto sú ich kolobežky Yedoo City doplnené o ergonomické tvarované rukoväte, ktoré šetria vaše ruky a hliníkové V Tektro brzdy. Samozrejmosťou je praktický bočný stojan a protišmykové stúpadlo.

Náš postreh: Široký výber  kolobežiek, športového náčinia, bežeckých pásov a mnoho ďalšieho nájdete v overenom eshope Insportline.

inSPORTline.sk recenzie Heureka.sk

 

Chcem nakupovať v overenom eshope

 

Kolobežky odolajú aj vysokej záťaží,  najmä vďaka pevnej konštrukcií z oceli, pričom ich maximálna nosnosť je až 120 kg, napriek tomu však môžu dosiahnuť veľmi vysokú rýchlosť, ktorá poteší priaznivcov adrenalínu a dobrodružstva.  Pevná konštrukcia taktiež spôsobuje, že kolobežka je určená aj do náročnejšieho terénu.  Väčšina kolobežiek Yedoo city sa môže pochváliť skutočne luxusnou a bezkonkurenčnou výbavou. Odteraz sa už nebudete báť vytiahnuť svoju kolobežku aj do daždivého počasia – ku kolobežke sa totiž dajú dokúpiť a ľahko primontovať blatníky, ktoré umožnia vašu prepravu aj za nepriaznivého počasia. Okrem toho sa na kolobežku dá umiestniť aj nákupný košík či taška, a na svoje si prídu aj mamičky s deťmi. Ku kolobežke sa dá totiž primontovať aj detská autosedačka.  Kolobežka  Yedoo city totiž žiadne obmedzenia nepozná.

 

Kvalitné, no lacné. Vyberte si pre začiatok z tých najlacnejších kolobežiek

Je celkom pochopiteľné, že začiatočníci, ktorí s jazdou na kolobežke doposiaľ nemali veľké skúsenosti sa obávajú toho, že kúpená kolobežka im v niečom nesadne, alebo ich jazda na nej nebude dlho baviť. Práve preto odporúčame, aby si takíto začiatočníci vybrali medzi lacnejšími modelmi. Ak sa im jazda na kolobežke zapáči, kolobežku môžu po nejakom čase niekomu darovať a samy si dopriať lepší model.

V niektorých prípadoch však platí, že aj lacnejšie kolobežky zodpovedajú kritériám tých drahších a sú s nimi celkom porovnateľné. Medzi lacnejšími modelmi kolobežiek odporúčame už vyššie spomínané kolobežky Spartan Jumbo  alebo aj kolobežku Authentic Muuwmi 180 ORktorej cena sa pohybuje pod 60 eur.

Pri nákupe kolobežiek odporúčame si vybrať z overených a spoľahlivých eshopov:

insportline logo
efitness
andreashop
market 24
5/5 - (26 votes)

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.