Korzet – pre všetky dámy, na všetky príležitosti – Biely vs čierny – Sťahovací korzet pod šaty

Dámsky korzet

Dámsky korzet je obľúbenou súčasťou ženských šatníkov už niekoľko storočí. Urodzené dámy po celej Európe ho nosili napriek tomu, že bol značne nepohodlný a veľakrát sa v ňom ťažko dýchalo. Raz darmo! Pre krásu sa vraj trpí, a tak si aj tieto dámy museli  zvyknúť. Dámsky korzet totiž dokáže urobiť naozaj skvelú krásnu povahu. Osí driek, menšie bruško, veľké prsia.  Jednoducho dokonalá postava ženy!  A teraz? Sú ženy ochotné podstupovať toto nepohodlie pre krásu? Nemusia! Tie dnešné sú oveľa viac pohodlnejšie ako tie predchádzajúce a oveľa viac sa dokážu prispôsobiť. Nie je to už len spodné prádlo, dámsky korzet sa stal súčasťou bežných outfitov moderných žien, svadobných či spoločenských šiat alebo body-čka. Ktorý si vyberiete ? A viete si ho vlastne správne vybrať ? Ak nie, čítajte ďalej! Pomôžeme!

Z ponuky eshopov vyberáme zopár kúskov

DÁMSKY KORZET V-5871 DORADO

Kožený korzet Carole

kožený korzet

Zvodný korzet White Amour

Sťahovací korzet SUPER TALIA

Sťahovací korzet SUPER TALIA

Luxusný korzet AnabellLuxusný korzet Anabell

Na začiatku je dobré ak zistíte svoje skutočné miery. Dôležitý je obvod pása, ktorý sa meria nad okrajom nohavíc, obvod pod prsiami a cez prsia. Korzety bývajú označované práve buď podľa veľkosti pása alebo podľa pŕs.  Uvedieme príklad. Ak máte veľkosť podprsenky 38C, vyberte si korzet veľkosti 38. Ak už máte veľkosť podprsenky 38D, korzet si už radšej kúpte vo veľkosti 39. Ak sa veľkosť pása označuje podľa veľkosti pása, odčítajte desať centimetrov, čo znamená, že si kúpite korzet približne o jedno číslo menší.

korzet

Sťahovací korzet

Obchody sa dnes snažia výjsť v ústrety ženám, ktoré sa svoje nedokonalosti snažia skryť v sťahovacom spodnom prádle, v sťahovacích pančuchách alebo aj v sťahovacom korzete. Naozaj to pomáha ? Alebo je to je marketingový ťah, ktorým sa obchodníci snažia privábiť nové zákazníčky, túžiace po peknej postave? Dokážu tieto sťahovacie doplnky tak stiahnúť postavu, že vyzerá byť aj o číslo menšia.

Sťahovací korzet SUPER TALIA

Sťahovací korzet SUPER TALIA

  • zapínanie na brušku na háčiky
  • pevné a dokonalé tvarovanie postavy
  • možnosť rozopnutia v oblasti rozkroku

 

 

 

 

 

 

 

 

Úloha sťahovacieho korzetu je urobiť nedokonalú ženskú postavu dokonalou. Získať osí driek, zmenšiť bruško, opticky zväčšiť prsia. Zakryje nedokonalosť, samozrejme len vtedy, ak si vyberiete ten správny. Dôležitá je aj dĺžka. Žiadna zo žien by predsa nechcela aby jej spod super sexy korzetu trčalo bruško alebo boky. Dĺžka sa meria rôzne. Môže sa merať od výstrihu kolmo dole, alebo od najvyššieho okraju k spodnému okraju, od boka k ramenu. Zložité nie? Práve preto je dobré, ak si korzet vyskúšate alebo si vyberiete online obchod, kde nie sú problémy s reklamáciou. A potom … Potom sa už len kochajte výsledkom… Postavička ako lusk !

Buďte ale opatrná

Nezabudnite! Všetko s mierou. Korzet nie je určite vhodný na každodenné nosenie. Niektoré dni je naozaj dobré vypnúť a obliecť sa pohodlne, zvoliť obyčajnú podprsenku a bežné tielko. Niektorí totiž vyťahujú argumenty, že stále nosenie korzetov môže negatívne ovplyvniť zdravie, poposúvať orgány, či spôsobiť nedostatočný priechod krvi. Hlavne pri tom sťahovacom treba byť opatrný. Dnešné obchody, kamenné alebo internetové ponúkajú dostatočný výber, preto si ich treba rozhodne vyskúšať viacero a vybrať ten, ktorý vám bude najviac sedieť.

Keď sa povie korzet, automaticky sa nám pred očami objaví ten klasický, šnurovací. Tie dnešné majú však zapínanie rôzne, a tak si každá žena vyberie ten svoj. Okrem tých šnurovacích existujú aj na zips, alebo na háčiky.

Väčšina sa dnes zapína práve na háčiky na bokoch. Tieto háčiky sa dajú regulovať a prispôsobiť postave a tomu, ako veľmi chcete mať postavu stiahnutú.  Rozhodne nič nepreháňať, hoci sa niektoré ženy na fórach chváliť, že dokážu stiahnúť aj desať centimetrov.  Uznajte, že dlhodobé stiahnutie o taký veľký kus naozaj nie je vhodné pre celodenný pobyt v práci alebo v škole. Garantujeme vám, že po pár hodinach, by ste išli na wc povoľovať …

Korzet pod šaty

Práve stahovací korzet je tým najčastejšie kupovaným . Ženy v ňom siahajú v nádeji, že vyčarujú naozaj peknú postavu, ktorá v pekných čiernych minišatách ohúri každého chlapa v miestnosti! Pri výbere korzetu pod šaty je dôležité, aby ste nezabudli, na čo je korzet určený. Keďže ho pod šatami ozaj nebude vidieť, dbajte na to aby bol jednoduchý. Nič nepokazíte ak kúpite korzet  hladký a bez vzorov. Pod šatami totiž nesmie pôsobiť ako rušivý element v outfite, nesmie vytŕčať, alebo presvitať. Podľa farby oblečenia, ktorú najčastejšie nosíte si potom zvolíte jeho farbu. Najlepšie je mať doma čierny aj  biely.

Luxusný korzet Anabell

Luxusný korzet Anabell

  • materiál mikrovlánko
  • súčasťou balenia sú aj tangá
  • vpredu a vzadu vždy dve odopínateľné upínania na pančuchy

 

 

 

 

 

 

 

 

Biely korzet vs. čierny korzet

Biely korzet je klasickou súčasťou výbavy neviest. Najobľúbenejšie svadobné šaty sú práve tie s korzetom. Pekný biely korzet, ozdobený výšivkou čipkou alebo perla a veľká nariasená sukňa s dlhou vlčkou je klasickým prototypom svadobných šiat. Nevesta v nich  nevyzerá  len ako princezná, ale ako sexy princezná.  Takéto šaty väčšinou dopĺňa bolerko, štóla alebo kožúštek … Aby tie babky v kostole moc nešomrali.

 

 

Biely korzet je však súčasťou nielen tých svadobných šiat, ale nosí sa aj pod oblečenie na bežný deň. Presne ako ten korzet čierny. Postava v elegantnej blúzke alebo pod klasickým rolákom je omnoho krajšia, aj keď sa netrápite diétami a cvičením. Z jedného dňa na druhý dokáže postavu  opticky zmenšiť o jedno alebo aj o dve čísla.

Korzetová podprsenka

Korzetová podprsenka je alternatívou pre tie ženy, ktorým klasický korzet nevyhovuje, respektíve sa stále obávajú príliš stiahnutého bruška. Korzetová podprsenka je viac podobný normálnej podprsenke, odlišuje sa väčšinou len zapínaním. Najčastejšie si ženy kupujú korzetovú podprsenku bez ramienok. Táto podprsenka je vhodná hlavne pod šaty alebo topy s odhalenými ramenami, kde by vytŕčajúce ramienka podprsenky pôsobili rušivo.  Ženy veria v to, že takáto korzetová podprsenka bude lepšie držať a ženy nebudú mať strach z rozopnutia.

eroticky-korzet

Špeciálnym prípadom je korzetový komplet – podprsenka, nohavičky a podväzky. Takýto korzet je vhodný na potešenie mužského oka. Nemusím veru ani viac písať, každá zo žien vie, čo myslím. Takýto zaujímavý komplet dokáže u nudného večera razom vykúzliť večer romantický.

Kožený korzet

Výrobcovia korzetov sú naozaj kreatívni. Vyrábajú sa z ľahkého pláteného matérialu, z hodvábu, ale aj z kože.

Fu! Kožený korzet  nie je rozhodne pre každú zo žien. Takýto typ zvyčajne nosia silné a sebavedomé ženy, rokerky, punkerky, alebo motorkárky, ktoré  si nerobia nič z rečí okolia. Rozhodne nie je tento typ korzetu určený pre všetky ženy a na všetky príležitosti. Je extravagantný a teba ho vedieť kombinovať. Kožený korzet a kožené nohavice  asi nie … Ale… Proti gestu žiaden dišputát!Názory na kožený korzet sa taktiež rozchádzajú aj čo sa týka hygieny a pohodlnosti. Predsa len koža na spotenom tele v leto môže byť pre ženu rušivá a nepohodlná.

kožený korzet

Korzetové body

Obľúbenou súčasťou šatníka žien je body, resp. kombinácia body a korzeta. Korzetové body ženy častou dopĺňajú s dlhou sukňou ale aj so šortkami. Výhodou takéhoto kúsku je, že vám nevytrčá bruško a nenachladne chrbát.  Nuž darmo! Móda je móda ale zdravie musí byť vždy na prvom mieste.

Alternatívou k tým pravým korzetom na viazanie je tzv. falošný. Takýto korzet sa nesťahuje, iba z ľahka previaže. Nevytvaruje síce postavu, ale slúži skôr ako módny doplnok. Móda je dnes naozaj variabilná, módni návrhári kombinuje na prvý pohľad nekombinavané a korzety vracajú na výslenie.

Či už sa rozhodnete pre korzet pod šaty, pre ten sťahovací, pre korzetovú podprsenku alebo body, pamätajte že korzet je niečo ako životný štýl. Buď ho milujete alebo nenavídite. Buď ste jeho zástancom alebo na ňom nájdete milión negatív.

Náš tip: Široký výber podprseniek, vysokú kvalitu a spoľahlivosť nájdete v eshopoch: Astratex a Amiatex za najvýhodnejšie ceny.Astratex.sk recenzie Heureka.sk

Viac InformáciiAmiatex.sk recenzie Heureka.sk

Viac Informácii

5/5 - (21 votes)

Komentáre

  1. Avatar

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.