Moderne zariadené detské izby, ktoré nadchnú všetkých interiérových dizajnérov

Každý rodič sa snaží svojim deťom dať všetko, čo im vidí na očiach. Okrem kvalitného oblečenia a obuvi sa snaží investovať do kvalitného a hlavne bezpečného vybavenia detskej izby. Chce predsa, aby jeho deti žili v krásnom prostredí, kde im nič nechýba.

Ako by ale mala vyzerať moderne zariadená detská izba?

Všade samé farby 

V prvom rade by detská izba mala byť plná rôznych farieb. Fádne biele a sivé detské izby nedokážu rozžiariť detské očká. Nudný fádny priestor nenadchne ani vás rodičov.

Detské izby zariaďujte tak, aby hýrili farbami. Investujte do farebných detských kobercov, farebných látkových košov na hračky, do nových farebných závesov, ale aj do farebného detského nábytku. Farby by mali byť všade, kam sa pozriete.

Rozdelenie na zóny 

Aby si detská izba mohla plniť svoj účel, je potrebné ju rozdeliť na zóny.

Izbu odporúčame rozdeliť na spaciu, hraciu a študijnú časť, pričom študijná časť by mala byť v blízkosti prirodzeného zdroja svetla, spacia by nemala byť hneď za dverami a študijná by mala byť ďalej od hracej časti. Jednotlivé zóny oddeľte nejakou dekoráciou, či nejakým nábytkom zo sektorového nábytku. Pomôcť vám môže kusový koberec, otvorená knižnica a hand made látkové koše na hračky.

Obľúbená rozprávková postavička na stene 

Skúste si nájsť šikovného maliara, ktorý vám dokáže na stenu nakresliť obľúbenú detskú rozprávkovú postavičku vašich detí. Ak nepoznáte nikoho takého, vyhľadajte si obrazy, na ktorých sú vyobrazené obľúbené detské rozprávkové postavičky vašich detí. Steny v detskej izbe musia byť nielen farebné, ale aj plné rozprávkových motívov.

Ak nechcete rozprávkové motívy, odporúčame vám nájsť si tri pekné k sebe ladiace pastelové farby a nakresliť na steny obláčiky. Motívy obláčikov zaručene rozžiaria očká vašich detí.

Dievčatkám odporúčame dávať nad posteľ jemný ružový baldachýn. Chlapcov potešte kobercom so vzorom autodráhy.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *