Naučia, aj zabavia. Prečo deťom kupovať logické a kreatívne hračky?

Opäť ďalšia hračka, ktorá skončila zabudnutá kdesi v kúte? Nič nové… Dieťa dostane hračku, no tá ho zabaví ledva na pár hodín. Možno preto, že v ňom dostatočne nestimuluje fantáziu, logiku a kreativitu. Práve to dokážu rôzne kreatívne a logické hračky.

Čo sú logické a kreatívne hračky

Nie, pod pojmom logické hračky si skutočne nemusíte predstavovať zložité hlavolamy. Logické hračky sú spravidla veľmi jednoduché, no šikovne dokážu podporiť logické myslenie a fantáziu dieťaťa. Môže ísť o rôzne stavebnice a konštrukčné hry, mozaiky, tvorivé sety, magnetické tabule, drevené hračky, ktoré podporujú priestorovú orientáciu, vedecké hračky, napríklad na pozorovanie hmyzu a pod. Všetky tieto hračky pomáhajú deťom pochopiť rôzne súvislosti, podporia ich kritické myslenie a tvorivú stránku.

Dôvody, prečo ich dopriať dieťaťu

Nielen preto, že dokážu zabaviť na dlhší čas. Je viacero dôvodov, prečo sa oplatí logické hračky kupovať:

  1. Sú vhodné aj pre najmenšie deti

Pre drobcov sú vynikajúce rôzne drevené vkladačky a skladačky, ktoré podporia jemnú motoriku a zároveň zoznamujú deti s tvarmi a farbami. Pre malé deti sú populárne aj kreatívne hračky, napríklad rôzne kresliace a tvorivé sady. Deti milujú tiež maňušky, s ktorými za pomoci rodičov vymýšľajú prvé príbehy a zdokonalia sa napríklad aj v reči.

  1. Okrem logického myslenia rozvíjajú aj ďalšie oblasti

Už v predprimárnom veku by deti mali rozvíjať svoje schopnosti. Vďaka logickým hračkám je pri hre podporované napríklad kritické myslenie, jemná motorika, slovná zásoba, priestorová orientácia, či koordinácia oko-ruka.

  1. Prinášajú plnohodnotne strávený čas

Najmä ak sa zahráte spoločne s dieťaťom. S logickými hračkami sa bude vaše dieťa nielen zabávať, ale aj učiť. Samozrejme, pre dieťa je dôležitá každá, aj tá najjednoduchšia hra. No môžete si byť istý, že pri hre s logickou hračkou sa aj čosi naučí.

Skúste na myslieť to pri kúpe budúcej hračky pre dieťa! Čo tak namiesto klasického plyšového zvieratka zvoliť maňušku? Alebo namiesto autíčka vybrať magnetickú stavebnicu? Veľký výber logických a edukatívnych hračiek nájdete na https://hopla.sk

 

 

Rate this post

One Comment

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.