Nestíhate za deťmi? Praktický tip pre mamičky!

Nostalgicky spomínate na obdobie, keď Vaše dieťatko ešte nevedelo chodiť a neskôr ste jeho kroky mali plne pod kontrolou? Ten čas je už nenávratne preč a Vy teraz čelíte úplne novým výzvam…

Ak má Vaša ratolesť okolo dvoch rokov a viac, sama dobre viete, aké náročné je dohoniť chlapčenský bicykel, či mladú slečnu na odrážadle, avšak zmoriť nás dokážu deti aj bez akéhokoľvek detského dopravného prostriedku. Stačí, že vytrvalo pobehujú sem a tam, pričom sa za deň prebehnutá vzdialenosť dá merať priam v kilometroch. S pribúdajúcim vekom sa motorické zručnosti dieťaťa výrazne zlepšujú, dokáže sa, či už na vlastných nohách alebo na kolieskach, presúvať čoraz rýchlejšie a o to ťažšie je ho ustriehnuť. Pokiaľ samo ešte nie je schopné primerane odhadnúť nebezpečenstvo, súvisiace najmä s cestnou premávkou, musíte byť pri pobyte vonku neustále v strehu a dieťatku v pätách. Dôležité je, mu vhodným spôsobom stále dookola pripomínať, aby sa na ceste správalo zodpovedne, bolo ohľaduplné voči ostatným chodcom a dávalo si veľký pozor na autá.

Takže, ako sa bez schopností supermana prispôsobiť rýchlemu tempu neúnavného dieťaťa? Pre mnohé mamičky je optimálnym riešením kolobežka, a keď sa dozviete o jej prednostiach viac, možno osloví i Vás…

Výhody kolobežiek

Existujú kolobežky detské, pre dospelých, pre začiatočníkov, elektrické, a pod. Skrátka, každý si dokáže vybrať nejakú vhodnú i pre seba. A ak aj doteraz s kolobežkovaním žiadne skúsenosti nemáte, nebojte sa! Naučiť sa jazdiť na kolobežke je oveľa jednoduchšie ako napríklad na bicykli, skateboarde, či in line korčuliach.

Čakáte ďalší prírastok do rodiny? Pri korčuliach a bicykli lekári upozorňujú na nebezpečenstvo pádu, ktorý takmer žiadna tehotná mamička nechce riskovať. Kolobežka Vám zabezpečí oveľa lepší „kontakt so zemou“ a väčšiu stabilitu.

Navyše si s kolobežkou užijete kopec zábavy! Pokiaľ to situácia dovoľuje, postavte si dieťatko pred seba a môžete sa aspoň nachvíľku povoziť spoločne. Potom možno zatúži i po vlastnom kolobežkovom vozidle.

Náš tip: Pri výbere kolobežky pre menšie dieťa dbajte na to, aby mala vpredu dve a vzadu jedno koliesko – deťom je takéto kolobežkovanie pohodlnejšie, ako keď sú kolieska umiestnené opačne. Nastaviteľná výška riadidiel je dnes už viac menej samozrejmosťou.

S kolobežkou nie ste obmedzená terénom ani trasou! Sú mamičky, ktoré zbožňujú korčule a dávajú im prednosť, aj keď sú s dieťaťom. Ono má odrážadlo, prípadne bicykel a ony korčule, ale len na pomerne bezpečnej cyklotrase! Pri frekventovanom alebo inak náročnom teréne, tam kde sa dá, chodia na kolobežke, a kde nie, jednoducho zoskočia a potlačia ju pred sebou alebo ju ponesú. Toto pri korčuliach možné nie je.

Náš tip: Zadovážte si kolobežku s praktickým popruhom na rameno, bude sa Vám lepšie niesť a máte nie jednu, ale rovno dve ruky voľné.

Väčšina kolobežiek má relatívne nízku hmotnosť a jednoduchý sklápací mechanizmus, teda nezaberie veľa miesta v byte, ani pri preprave mestskou hromadnou dopravou či v aute.

Na rozdiel od bicykla, kolobežky neprekážajú pri šatách a sukni, ich údržba je jednoduchšia, menej sa kazia a ich obstarávacia cena je podstatne nižšia.

Jednoduchý pohyb na kolobežke precvičí všetky svaly dolných a horných končatín, ako aj brušné a chrbtové svaly. V porovnaní s bicyklom: Kolobežka je šetrnejšia ku kĺbom a za rovnaký čas rovnako intenzívnej jazdy dokáže spáliť výrazne viac kalórií. Pomáha pri chudnutí, zbavuje popôrodných kíl a formuje problematické partie tela – vnútorné stehná, zadok a pás. Popri starostlivosti o dieťa sa tak nebadane dopracujete k pôvodnej alebo vysnívanej postave.

Náš tip: Pri kolobežkovaní treba dodržať jedno pravidlo, a to rovnomerne striedať nohy!

V súčasnosti popularita kolobežky výrazne stúpa, je módna, takže určite budete in.

Kolobežka je ekologickým dopravným prostriedkom, a teda jazdou na nej šetríte životné prostredie.

A na záver spomenieme ešte jednu dôležitú vec: Tak ako pri každej vonkajšej aktivite, aj pri kolobežkovaní je nutné seba i deti chrániť pred slnkom. To Vám ale určite napadne… Na čo sa však zvykne zabúdať je, že pokožku treba aj následne ošetriť hydratačným krémom. Vynikajúce hydratačné účinky má napríklad aloe vera – dodá potrebnú vlhkosť, zabraňuje predčasnému starnutiu a upokojuje od slnka podráždenú pokožku. Afer sun telové mlieka, krémy, či chladiace gély z aloe vera sú vhodné tiež pre deti, ale určite v bio kvalite, bez alkoholu, parfumácie a iných škodlivých syntetických látok.

5/5 - (8 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.