Čo treba mať na mysli pri návrate z pôrodnice – oblečenie pre kojencov a iné detské vecičky by ste mali mať nakúpené vopred

Počas posledného dňa v nemocnici je dôležité sa hlavne dobre najesť. Nezabudnite na to! Mnohým ľuďom taktiež záleží na tom, aby ich malý vyzeral štýlovo od začiatku života, preto je potrebné zaobstarať si oblečenie pre kojencov už pred pôrodom. Módny výber záleží len na vás či už chcete mať doma malého námorníka, alebo niečo viac tradičné. Dôležité je taktiež vaše oblečenie, keďže aj vaše brucho bude ešte niekoľko mesiacov v podobnom stave ako pred pôrodom.

oblečenie pre kojencov

Cesta domov je pre mnohé mamičky obzvlášť emotívna, nezabudnite sa rozlúčiť s personálom a poďakovať im za dobre odvedenú prácu.  Taktiež môžete využiť možnosť požičania rôznych pomôcok na kojenie, ak ste si už na ne v nemocnici zvykli. Vaše bábätko si zaslúži to najlepšie dojčenské oblečenie. Z výberom oblečenia pre kojencov preto nečakajte na poslednú chvíľu, kedy toho budete mať  všetkého po krk.

Samotná cesta

oblečenie pre kojencov

Mnohé mamičky sú počas cesty domov veľmi nervózne. Je veľká pravdepodobnosť, že budete potrebovať cumlík alebo hryzátko, alebo niečo iné na ukľudnenie vášho dieťatka. Nechcete predsa, aby ste hneď po vstupe do domu počuli plač. Sedenie v aute vám takisto pripomenie bolesti vašich ženských partií, a preto by sa váš manžel mal snažiť vyhýbať výtlkom za každú cenu.

Štvordielna súprava – obliečky + mantinel + baldachýn


Štvordielna suprava - obliečky + mantinel + baldachýn

 

Viac informácii

Prvý týždeň doma

Prvý týždeň po návrate z nemocnice je hotové peklo. Ak vám niekto tvrdí opak tak buď klame, alebo má proste len zlú pamäť.

Nehovorím vám to preto, aby som vás vystrašila, ale preto aby ste sa na to mohli pripraviť. S dobrou prípravou vám to určite pôjde ľahšie. Nezabúdajte, že to nebude takto zlé nadlho, sľubujem vám, že veci sa po niekoľkých dňoch výrazne zlepšia.

V histórii ľudstva žili mamičky takmer vždy spolu s inými staršími ženskými príbuznými, od ktorých sa naučili všetky podstatné veci týkajúce sa materstva. O novorodencov sa často starali tety, staré mamy či dokonca prababky.

Náš tip na produkt :

AVENT Manuálna odsávačka mlieka Natural

Prednosti produktu:

  • vhodná na doma i na cesty
  • napodobňuje sací rytmus bábätka
  • flexibilná prenosná

 

 

 

 

Viac Informácii

Ak ste mamičkou po prvý raz, nebojte sa toho, že neviete ako na to. Je jasné, že to neovládate, lebo ste to predtým nerobili. Všetko sa to však môžete naučiť. Je veľmi dôležité mať počas prvých týždňov doma niekoho, kto s tým má skúsenosti. Váš manžel vám nepostačí. Odporúčam si zavolať matku, sestru alebo dobrú kamarátku, ktorá už je matkou. Počas tohto obdobia môžete pokaziť naozaj veľa vecí, a preto sa vždy snažte sa poradiť s niekým skúseným.

Chcela som s mojim manželom stráviť prvý týždeň doma len v trojici. Chceli sme si vytvoriť s dieťatkom lepšie puto. Nechceli sme mať doma nikoho cudzieho. Mysleli sme si, že robíme správne rozhodnutie. Veľmi sme sa mýlili. Boli sme úplne vyčerpaní a zničení.

Určite prijmite pomoc od vášho okolia. Vaši blízki vám určite chcú dobre a oblečenie pre kojencov si kúpte radšej skôr.

 

5/5 - (23 votes)

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.