Po pôrode – Váš prvý deň a noc – Na čo sa treba pripraviť –

Počas prvého dňa po pôrode si budete môcť dopriať trochu spánku po namáhavom výkone, avšak bude to pre Vás zložité, pretože nemocničný personál bude stále chodiť do vašej izby aj uprostred noci. Vaši blízki Vás budú bombardovať hovormi alebo správami a celkové nadšenie z Vášho dieťatka Vás nenechá len tak spať.

po pôrode

Lekári Vám dajú na výber z dvoch možností. Buď si dieťatko necháte vo svojej izbe, alebo ho dajú do „jaslí“ v nemocnici. Väčšina lekárov odporúča prvú možnosť, pretože vás neznášajú a chcú aby ste sa nevyspali…Haha, robím si srandu. Táto možnosť sa odporúča, pretože tak si môžete so svojím dieťatkom vytvoriť lepšie puto, môžete ho kojiť a lepšie sa s vaším drobcom počas prvých dvoch dní spoznáte.

Náš tip: Veľa mamičiek nakupuje v  4Home.sk kde ponúkajú bytový textil a detské obliečky pre chlapčekov i dievčatká za najnižšie ceny.

 

  • Overený eshop
  • Rýchle dodanie
  • Kvalitné produkty
  • Tisíce spokojných zákazníkov

Viac detských obliečok

Mali by ste si vybrať tú možnosť, ktorá sa vám zdá správna. Ak chcete, aby vaše dieťa bolo celý čas pri vás, tak vám v tom nič nebráni. Avšak, ak sa cítite, že ste neskutočne unavená a nevládzete, tak nie je žiadnou hanbou nechať ho v „jasliach“, aby ste si mohli aj trochu odpočinúť. Niektoré mamičky (hlavne prvorodičky) sa boja nechať si bábätko hneď od začiatku pri sebe, pretože nemajú žiadne skúsenosti a nevedia čo s bábätkom robiť. Netrápte sa priveľmi nad týmto rozhodnutím a určite sa zaň nehanbite. Časom sa naučíte všetko potrebné a z pôrodnice vyjdete už ako „skúsená“ mamička. Zdravotné sestry a aj lekári Vám so všetkým pomôžu a poradia. Vaše mami alebo svokry Vám v týchto chvíľach budú neskutočne nápomocné a budete vďačné za to, že ich máte.

Ak si zvolíte možnosť mať svoje dieťatko počas prvého dňa a noci pri sebe, tak zistíte aký je to úžasný pocit. Váš drobček bude ale určite veľmi ospalý, zobudí sa len aby sa napapal. Najlepšie je, ak váš manžel dostane prístelku, aby ste mohli byť spolu všetci ako rodina. Ak Váš manžel nemôže, tak určite oslovte inú blízku osobu (napr. mama, svokra, sestra,…), ktorá Vám s dieťatkom prvú noc pomôže a bude Vám hlavne psychickou podporou, aby ste sa nebáli.

Druhý deň po pôrode

Druhý deň bude pre Vás kritický. Počas tohto dňa budete cítiť tie najhoršie bolesti, tak sa nehrajte na hrdinku a vezmite si lieky proti bolesti. Napriek tomu, že Vás bude bolieť takmer celé telo, snažte sa vstať a aspoň trochu sa poprechádzať po izbe. Určite  Vás príde skontrolovať aj váš pôrodný lekár, aby sa uistil, že je „tam dole“ všetko v poriadku.

Počas tohto dňa sa zamerajte na kojenie (ak chcete kojiť). Na toto si však dajte pozor: Možno si budete myslieť, že kojíte správne. Možno ani nebudete chcieť prijať rady od sestričiek. Nehrajte sa prosím Vás na vzdorovité decko a nechajte sestričky alebo tzv. laktačného poradcu pozorovať ako dieťa saje a sledovať vašu kojacu techniku. Je v poriadku, ak sa pritom cítite divne, veď ste to nikdy predtým nerobili. Zaberie vám to nejaký ten čas, kým vám to pôjde skvele. Ak chcete dobre kojiť, základom je prisatie vášho dieťaťa! Využite pomoc, ktorú v nemocnici dostanete. Určite to prinesie ovocie a vaše dieťatko bude pekne naberať na váhe.

Náš tip: Kojenie dieťaťa je veľmi dôležité. Pre väčší komfort odporúčame používať podprsenky na kojenie od Astratex.

Ponuka kojeneckých podprseniek

Druhá noc po narodení môže byť ale veľmi ošemetná. Váš malý drobec si uvedomil, že je von z maternice a veľmi sa mu to nepáči. Presne si pamätám SMSku, ktorú mi počas druhej noci poslala kamoška:

„druhá noc po pôrode = šialená noc“

Nedočítate sa o tom v žiadnej knihe, ale väčšina mamičiek Vám to potvrdí. Budete úplne vyčerpaní a v bolestiach, ale snažte sa spať tak veľa ako môžete, lebo ak nenastanú komplikácie, tak o dva po pôrode dni idete domov!

Pripravujete sa na príchod bábätka? Prečítajte si v našom článku ako si vybrať kočík tipy pri jeho kúpe>>>

5/5 - (11 votes)

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.