Podkolienky – módny i funkčný doplnok – Kompresné na behanie vs elegantné do práce

Dámska móda nie je len o šatách, nohaviciach, sakách a kabátoch… Dnešná móda je o doplnkoch, ktoré dokážu oživiť aj klasický outfit. Príkladom takéhoto kúsku sú jednoznačne podkolienky. Vďaka nim dokážete zažiariť aj v nudnom outfite. Trúfnete si na ne? Viete aké si vybrať a ako ich zladiť ? Nie? Tak čítajte ďalej a my vám poradíme.

podkolienky

Z ponuky eshopov vyberáme

IDApodkolienky 5,09€
Blackjack 30€
Dámske fitness
2,70€
Kompresné bežecké  18€

Keď sa povie slovo “podkolienky”, niektorých okamžite napadnú školáčky oblečené v skladanej sukni s “vysokými” ponožkami a dvomi vrkočmi. Niečo na tom bude, pretože návrhári, korí pretláčali do modelov podkolienky, chceli oblečenie žien zjemniť, osviežiť a ozvláštniť. Dodať ženám, takto oblečeným dievčenskú hravosť a nevinnosť.

 

Vyniknú hlavne v kombinácií so šatami, sukňou alebo šortkami. A aký je ich príbeh?  Ženy obľubovali hlavne silónky, ktoré hrali v šatníku elegantnej dámy hlavnú úlohu. Počas zimy, ženy kombinovali silonky s ponožkami, ktoré zostávali ukryté vo vysokých čižmách, aby netrčali a nerušili celkový dojem.  Odvážnejšie ženy začali postupne vyhľadávať farebné silonky – od rôznych odtieňov hnedej a čiernej až silonkám červeným, žltým alebo fialovým. A podkolienky ? Tie sa stali obľúbenou súčasťou šatníka mladších žien, ktoré podľa módnych trendov zo zahraničia zistili, že žena, ktorá nosí sukňu nemusí pôsobiť len ako upätá elegantná dáma, ale aj ako sexy mladá rebelka. Práve vďaka podkolienkam, ktoré majú viacero výhod.

 

Hlavnou výhodou je teplo. Ženy nosia podkolienky najradšej v zime. V dileme, či si majú obliecť sukňu aj keď je zima sa ľahko rozhodnú práve preto, že majú doma aj podkolienky.  Jednoducho  sa navlečú na silonky do čižiem a ženy už zima netrápi. Sú v teple a pritom sú oblečené sexy a pohodlne. V lete si podkolienky môžete obliecť do lodičiek s otvorenou aj so zatvorenou špičkou.

Čierne – biele? Pre koho aké?

Komu sú  podkolienky určené? Pre všetkých. Ich nosenie  nie je limitované vekom ani hmotnosťou. Pri zrelších dámach odporúčame voliť zemité odtiene-  vo farby hnedej, tmavomodrej, tmavozelenej alebo bordovej. Mladšie dámy môžu smelo experimentovať a obliekať si podkolienky v žltej, zelenej alebo fialovej farbe. Medze fantázie sa proste nekladú. Pre ženy, ktoré majú pár kíl navyše odporúčame podkolienky presne po kolená, ženy s chudšími nohami si môžu dovoliť aj y do polovice lýtok alebo nad kolená. Podkolienky môžete taktiež vrstviť, podľa toho aká je vonku teplota – pokojne si ich môžete obliecť aj na pančucháče.

Pančuchy na podväzky

Ak  hovoríme o podkolienkach, určite nemôžeme opomenúť aj pančuchy, ktoré sa uchycujú na podväzkový pás, o ktorom sme  už písali v jednom z našich predchádzajúcich článkov.

Ak ste si náš článok už prečítali viete, že podväzky nie sú vhodné len na romantické noci s vašim partnerom. Ženy nosia podväzky aj do práce, do školy, do divadla alebo na diskotéku. Cítia sa v nich príjemnejšie, pohyb nie je natoľko limitovaný… K podväzku je však dôležité vybrať si vhodné pančuchy, ktoré by nepôsobili vulgárne a dráždivo, ktoré by nevytŕčali. Najlepšie je kúpiť pančuchy rovno s podväzkovým pásom z  rovnakej sady, ktoré odporúča výrobca. Tak sa vyhnete tomu, žeby pančuchy dobre nesedeli alebo sa nedali správne uchytiť.

 

 

 

Na behanie 

Ženy, ktoré sa nedajú odradiť od fyzickej aktivity ani v chladnom počasí, alebo dokonca v zime, vedia, že ich šatník musí obsahovať tomu prispôsobené oblečenie. Súčasťou výbavy aktívnych žien, ktoré pravidelné behajú, hrajú tenis alebo vykonávajú iné outdoorove športy sú podkolienky, ktoré sú určené na behanie. Hoci udržia nohy v teple, žena sa ani počas behu v nich necíti nepríjemne. Sú totiž vyrobené z elastického materiálu, ktorý sa anatomicky prispôsobí lýtku a noha sa v ňom nespotí. Ženy, ktoré pravidelne športujú alebo s tým chcú ešte len začať, by si mali takéto podkolienky určite zadovážiť.

Kompresné podkolienky a návleky na lýtka 

Kompresné podkolienky a návleky na lýtka plnia pri nosení rôzne funkcie, ktoré súvisia s vykonávanou aktivitou. Urýchľujú odplavovanie kyseliny mliečnej zo svalov, čím sa nielenže zlepšuje samotný výkon, ale urýchľuje sa aj regenerácia po aktivite.  Znižuje sa riziko poranenia svalov a tvorba opuchov. Takéto podkolienky využijú však nielen ženy, ktoré sa aktívne venujú behu alebo iným športovým aktivitám. Využijú ich aj ženy, ktoré dlho sedia v práci alebo dennodenné cestujú –  slúžia ako prevencia pri vzniku cestovnej trombózy a kŕčových žíl. Okrem toho zbavujú pocitu ťažkých nôh, ktoré poznajú tisíce pracujúcich žien po celom svete.

 

Takéto podkolienky sú vyrobené z elastického materiálu. Lýtková časť, časť na päte a prstoch je špeciálne zosilnená a špeciálne vytvarovaná. Nohy sú udržované v suchu, nepotia sa.

Tak čo ? Inšpirovali sme vás k tomu, aby ste si do svojho šatníka zadovážili pár kúskov podkolienok? Dúfam že hej. Veď práve jar, ktorá sa k nám už pomaly blíži a ktorá prináša  prvé teplé slnečné lúče spôsobuje, že sukne aj nohavice sa skracujú a my si môžeme dovoliť ukázať to, čo bolo počas zimy skryté. Osviežte svoj outfit žltými podkolienkami a my vám garantujeme, že neprejdete po ulici bez toho, aby sa za vami neotočilo pár hláv. A nie! Nebudete vyzerať ako z cirkusu! Alebo ako odrastená stredoškoláčka. Stačí len, aby ste ich správne skombinovali a úspech bude zaručený. A ak ste skôr športový typ a na jar sa tešíte práve preto, že konečne budete môcť vyžívať v pravidelnom behaní, zadovážte si podkolienky na behanie resp. tie kompresné , ktoré majú aj veľa zdravotných výhod.

Širokú ponuku podkolienok nájdete v týchto obchodoch

insportline logo
5/5 - (8 votes)

One Comment

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.