Podprsenka na kojenie alebo obyčajná podprsenka? Výhody podprsenky na dojčenie

Ste tehotná alebo dojčíte? Potom by ste mali byť oboznámení s nepohodlím a podráždením nosenia každodennej podprsenky pred tehotenstvom. Možno sa vaše prsia už jednoducho nezmestia do podprsenky. Alebo vám vaša obľúbená čipkovaná či sieťkovaná podprsenka spôsobuje podráždenie na pokožke. Pretože na rozdiel od podprsenky na kojenie, ktorá je určená pre dojčiace ženy, bežné podprsenky sa nevedia prispôsobiť zmenám, ktoré sa prejavujú na prsiach počas tehotenstva a dojčenia, ako sú veľkosť a citlivosť. Keď si stále nie ste istá, či naozaj kúpiť podprsenku na dojčenie alebo hľadáte, ktorá je najlepšia podprsenka na kojenie, pripravili sme pre vás zhrnutie výhod dojčiacej podprsenky, namiesto obyčajnej, počas obdobia dojčenia.

 Podprsenka na kojenie

  1. Podprsenka na kojenie = komfort

Dojčenské podprsenky nemajú podšívku, ale sú stále schopné podporiť vaše prsia. Na rozdiel od obyčajných, ktoré často prichádzajú s kosticou na podporu a tlačia vaše prsia, pretože tlačia proti mäkkým tkanivám, čo vedie k bolestiam. Okrem toho majú podprsenky pohodlné bavlnené podšívanie, ktoré znižuje citlivosť spôsobenú opotrebovaním proti hrubej textílii a pokrývajú väčšiu plochu pŕs. Veľkou výhodou tiež je, že podprsenky nájdete vo vystuženej aj nevystuženej forme, podľa toho, ktoré vám vyhovuje viac.

  1. Majú väčšie zdravotné výhody

Experti naznačujú, že kostica v bežných podprsenkách môže pôsobiť nadmerným tlakom na mliečne kanály, čím ich nepríjemne blokuje. To môže spôsobiť mastitídu, čo je často veľmi nepríjemné ochorenie. Dojčiace podprsenky majú dve výhody, okrem toho, že sú pohodlné zabezpečujú, aby krv voľne pretekala v jemno prsnom tkanive.

Náš tip: Široký výber podprseniek, vysokú kvalitu a spoľahlivosť nájdete v eshopoch: Astratex a Amiatex za najvýhodnejšie ceny.Astratex.sk recenzie Heureka.sk

Viac InformáciiAmiatex.sk recenzie Heureka.sk

Viac Informácii

  1. Podprsenka na kojenie = neprerušené dojčenie 

Zablokované mliečne kanáliky môžu výrazne znížiť schopnosť vašich prsníkov produkovať dostatočné množstvo mlieka pre dieťa. V niektorých prípadoch to môže dokonca spôsobiť, že produkcia mlieka sa úplne zastaví a vy musíte s dojčením vášho dieťaťa na určitú dobu prestať.

Podprsenka na kojenie

  1. Skvelé pre zdravie vášho dieťaťa

Infekcie prsníkov, ako je mastitída, môžu predstavovať hrozbu aj pre zdravie a výživu vášho dieťaťa. Takže vaša podprsenka na dojčenie má dôležitú úlohu zabezpečiť to, aby vaše dieťatko vyrástlo v silné, krásne a zdravé malé dieťa!

S ponuky eshopov vyberáme

Dojčiaca podprsenka Adelita vystuženáDojčiaca podprsenka Astratex logo
Dojčiaca podprsenka Mama Easy nevystuženáDojčiaca podprsenka Mama Easy nevystužená Astratex logo
Dámska dojčiaca košeľa Happy blue

Amiatex.sk
JOHNSON´S Baby prsné vložkyjohnson-s-baby-prsne-vlozky dr max logo
Dojčiaca podprsenka Nancy nevystuženáDojčiaca podprsenka Nancy nevystužená Astratex logo
Dojčiaca a tehotenská podprsenka 1570Dojčiaca a tehotenská podprsenka 1570 AMIATEX.sk Amiatex.sk
  1. Pohodlné

Predstavte si, že si vždy musíte dať dolu podprsenku, aby ste mohli kojiť – to by bolo veľmi nepohodlné. Avšak podprsenka na kojenie prichádza s pohodlne umiestnenými klipsami. Tie sa ľahko odopínajú a naspäť spínajú a to iba v priebehu niekoľkých sekúnd. To umožňuje rýchly a neobmedzený prístup k prsníkom. V  ponuke e-shopu Astratex dnes máte podprsenky, ktoré majú klipsy, ktoré je možné odstrániť jednou rukou, čím je prístup ešte rýchlejší a ľahší.

  1. Flexibilné

Jednou z najvýraznejších zmien u dojčiacich matiek je nárast veľkosti prsníkov. Dojčenská podprsenka je navrhnutá tak, aby vyhovovala zmenám veľkosti prsníkov. S dojčenskými podprsenkami, ktoré sú vyrobené z látok, ktoré obsahujú spandex, sa nikdy nebudete cítiť nepohodlne. Okrem toho na viacerých kúskoch nájdete aj zapínanie na viac úrovní, čo robí podprsenku ľahko nastaviteľnou.

Nakupujte v overených eshopoch

Astratex logo
Amiatex.sk
dr max logo
  1. Relaxácia

Vaše prsia rastú v hmotnosti, rovnako ako vo veľkosti. To môže byť veľmi únavné a dokonca aj dráždivé, keď sa spoliehate na tenké a hrubé popruhy v bežných podprsenkách na podporu zvýšenej hmotnosti. Podprsenka na kojenie má silné a široké, ale pohodlné popruhy – so širším povrchom, popruh neťahá ani  nie je uvoľnené, rozširuje tlak a zmierňuje únavu spojenú s dojčením. Pre maximálne pohodlie odporúčame si zaobstarať aj dojčiacu košieľku ,ktorá vás večer zahreje pri televízore počas dojčenia, uľahčí kojenie a okrem toho je nesmierne štýlová.

  1. Tvar

Človek by sa obával, že nedostatok podporného spodného drôtu spôsobí, že prsia nie sú dostatočne podporené. Naopak, použitie obmedzujúceho drôtu povedie k akumulácii tekutín a mäkkých tkanív, čo spôsobí, že prsia strácajú svoj tvar a ostanú spľasnuté. Dojčenská podprsenka drží prsia v tvare, zabezpečuje udržiavanie tvaru a skvelého pocitu z kojenia.

  1. Štýlové

Podprsenka na kojenie – hlavne bezšvová – je taktiež atraktívna. Nikto by nedokázal povedať, že máte na sebe inú podprsenku, pretože sú takmer neviditeľné pod vašim oblečením. Formované penové košíčky tiež znamenajú veľkú všestrannosť, keďže majú schopnosť zakrývať bradavky a vložky do podprseniek. Okrem poskytovania podpory a zjednodušenia dojčenia môže podprsenka na kojenie poskytnúť žene veľkú sebadôveru. Dojčenie na verejných miestach je jednoduchšie, ak je podprsenka ľahko použiteľná. Dnešné podprsenky na kojenie sú tiež veľmi štýlové a prinášajú mnohým ženám pocit sebadôvery v tom, ako vyzerajú a ako sa cítia. Pohodlné vložky do podprsenky sú tiež veľmi dôležité pre vaše pohodlie, nájdete ich v eshope DR. Max.

Podprsenka na kojenie

 

 

  1. Kombinovateľnosť

Existuje mnoho dizajnov a farieb, ktoré sú k dispozícii pri výbere dojčiacej podprsenky – nie je potrebné, aby boli nudné alebo bezfarebné. Vyberte si  farby podprseniek, ktoré máte radi a ktoré skrášlia váš deň!

Prečo nenosiť obyčajné podprsenky?

Dôrazne odporúčame, aby ste počas tehotenstva a skorých dňoch dojčenia nenosili obyčajné podprsenky, a to z jednoduchého dôvodu, že tuhé podviazanie pôsobí na mliečne kanáliky a mäkké tkanivá, ktoré potenciálne blokujú tok mlieka a vedú k uzatvoreným mliečnym kanálikom. To môže viesť k škaredým infekciám, ktoré si vyžadujú liečenie antibiotikami. To môže prerušiť dojčenie. Dojčenské podprsenky sú technicky navrhnuté tak, aby vám poskytli všetku podporu, ktorú potrebujete. Vyskúšajte tiež samodržiace podprsenky.

Dojčiaca podprsenka Adelita vystuženáDojčiaca podprsenka Astratex logo
Dojčiaca podprsenka Mama Easy nevystuženáDojčiaca podprsenka Mama Easy nevystužená Astratex logo
Dámska dojčiaca košeľa Happy blue

Amiatex.sk
JOHNSON´S Baby prsné vložkyjohnson-s-baby-prsne-vlozky dr max logo
Dojčiaca podprsenka Nancy nevystuženáDojčiaca podprsenka Nancy nevystužená Astratex logo
Dojčiaca a tehotenská podprsenka 1570Dojčiaca a tehotenská podprsenka 1570 AMIATEX.sk Amiatex.sk

 

 

5/5 - (24 votes)

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.