Detský podsedák do auta alebo autosedačka? Rozhodnutie vôbec nie je ľahké! Isofix i vodiacu poistku oceníte

Cestovanie sa stalo bežnou súčasťou života väčšiny ľudí. Snáď každá domácnosť už vlastní minimálne jedno auto, ktoré členom rodiny uľahčuje presuny do práce, do školy, k lekárom alebo po obchodoch. Ak pribudne do rodiny malé dieťa, už skoro po narodení sa stáva súčasťou toho kolotoča. Podsedák do auta je preto nevyhnutnosťou.podsedák do auta

Z ponuky podsedákov vyberáme tie najlepšie  v pomere cena/kvalita

Autosedačka Topo Comfort Minnie 15-36kg

PLAY – Autosedačka Safe Threepodsedák do auta

Nania Dream LX Denim

NANIA – Autosedačka Dream Corsa Ferrariautosedačka nania ferrari podsedák

Cestovenie s dieťaťom v aute je však podmienené určitými pravidlami. V čase je doprava na cestách hustá a autá jazdia naozaj rýchlo je dobré dbať na bezpečnosť tých najmenších, ktorí majú pri dopravnej nehode tie najmenšie šance vyviaznuť z nej bez ujmy na zdraví. Určite viete, že pre dieťa v aute do 150 cm je povinné pripútanie v autosedačke. Toto obmedzenie naozaj netreba chápať ako obmedzenie, ale ako spôsob ochrániť najmenších cestujúcich. Autosedačky prechádzajú podrobným testovaním a simuláciami dopravných nehôd, takže sú pripravené na rôzne situácie ktoré na cestách počas kritických okamihov majú nastať.

Nie všetky deti, však autosedačky obľubujú. Dlho očakávaný výlet je prerušovaný plačom a hnevom, pretože dieťa jednoducho odmieta sedieť v autosedačke. Ak je dieťa väčšie, náhradným riešením môže byť zakúpenie podsedáka. Podsedák do auta je jedným z variantov, ktorý zaručuje vašim deťom bezpečnosť pri cestovaní v aute. Mnohým rodičom sa teda natíska otázka: Podsedák do auta alebo radšej autosedačka?  Poradíme vám, ktorá možnosť je pre vás a vaše deti lepšia, resp. bezpečnejšia.

Tip pre Vás

Autosedačka Quasar Basic PLUS – Fuego 15-36 kg

podsedák do auta

Detský podsedák do auta

Hlavným kritériom pri výbere je hmotnosť a výška vášho dieťaťa. Detský podsedák do auta je vhodný pre deti od 15 do 36 kg, resp.  od 22 do 36 kg  (o rozdelení autosedačiek do skupín si môžete prečítať v tomto článku) .  Táto hmotnosť  zodpovedá dieťaťu približne vo veku štyroch rokov. Stále však treba mať na pamäti, že menšie deti nemajú dostatočné pevnú kostru, ktorá by vydržala silný náraz. Podsedák je teda prechodným variantom medzi obdobím, kedy dieťa sedí  v autosedačke a obdobím, kedy už môže v aute sedieť dieťa samé. V žiadnom prípade však nie je vhodný pre menšie deti, ktorých hmotnosť je do, už vyššie spomínaných, 15 kilogramov.

Výhody podsedáka do auta

Podsedák do auta je lacnejší ako autosedačka. Najlacnejšie podsedáky si môžete pre svoje deti kúpiť už od 19 eur, kým začiatočné ceny autosedačiek v skupine pre deti od 15 kilogramov kúpite od 40 eur.  Veľa rodičov to robí tak, že do jedného auta kúpi autosedačka a do toho druhého ktorým dieťa jazdí menej podsedák. Tak sa autosedačka nemusí stále prekladať a v prípade nutnosti je rodič s dieťaťom rýchlo pripravený na cestu aj v druhom aute.

Výhodou detského podsedáka je aj miesto, ktoré v aute ušetrí. Ak mate tri malé deti a často s nimi jazdíte viete, že napasovať tri autosedačky do niektorých áut je problém. Ak však staršie deti usadíte na podsedák, problém je razom vyriešený a vy sa môžete smelo pustiť do cestovania.

S podsedákom sa aj ľahšie manipuluje. Ľahko sa odloží do kufra, či do skrine a zaberie aj menej miesta.

Podsedák do auta s vodiacou poistkou

Kvalitné podsedáky majú vodiacu poistku, ktorá zabezpečuje správne umiestnenie bezpečnostného pásu u dieťaťa. Podsedák s vodiacou poistkou je vhodný hlavne preto, že dieťa počas cesty veľakrát zaspí, zhrbí sa, pričom sa mu bezpečnostný pás môžu zošuchnúť a nepríjemne otierať krk alebo inú časť tela. Takáto cesta bude nepríjemná nielen pre samotné dieťa, ale aj pre rodiča, ktorý bude zo zadného sedadla neustále počúvať nepekné šomranie. A takáto jazda nemusí byť vôbec príjemná !

Naše odporúčanie: Široký výber detských autosedačiek, podsedákov, kočíkov a mnoho ďalšieho nájdete v overenom eshope Market24.sk

Market24.sk recenzie Heureka.sk

 

Chcem pozrieť podsedáky v overenom eshope

Podsedák s isofixom

Medzi najbezpečnejšie detské podsedáky sa zaraďujú podsedáky s isofixom.  Isofix zabezpečuje silné prichytenie podsedáku, ktoré udržuje podsedák stále na svojom mieste.  Najlepšie modely isofixových podsedákov sú tie kovové. Vydržia rýchlu jazdu a neohybujú sa sem- tam, či už v ňom dieťa sedí alebo nie.

Ak sa napriek všetkému ešte stále obávate o bezpečnosť dieťaťa v podsedáku a nedôverujete jeho ľahšej konštrukcií, umiestnite podsedák v aute na stred sedačiek. Ak by sa aj stala dopravná nehoda pri ktorej by auto do vás narazilo z boku, dieťa bude o trochu viac chránené. Rovnako odporúčame umiestniť do stredu umiestniť aj autosedačku.

Tip pre Vás

Tip pre vás! Jedným z obľúbených podsedákovpodsedák do auta je podsedák Safety Manga, ktorý je vhodný pre deti od 15 do 36 kg. Je vhodný do akéhokoľvek vozidla, manipulácia s ním je jednoduchá a ľahká. Bezpečnosť dieťaťa je zaručená trojbodovým pásom do auta a pohodlie zabezpečia mäkké opierky.  Údržba je tiež veľmi ľahká – poťah sa dá dať ľahko dole a vyprať v práčke.

Kúpiť teda podsedák alebo nie? Kúpiť, ale pri výbere netreba zabudnúť na pár základných vecí. Dôležitá je hmotnosť, prípadne výška dieťaťa. pre menšie deti je rozhodne lepšou voľbou autosedačka. Ak aj viete, že je vaše dieťa už dostatočne veľké, nepodceňujte bezpečnosť. Najlepšie podsedáky majú vodiacu tyč alebo isofix, ktoré zabezpečia lepšiu stabilitu podsedáku v aute. Ak  je dieťa ešte nemalé, nedosiahlo požadovanú hmotnosť alebo výšku určite neodporučujeme riskovať s podsedákom.  Podsedák je síce lacnejšia a veľakrát aj pohodlnejšia alternatíva, v prípade dopravnej nehody však mänšie dieťa nedokáže spoľahlivo ochrániť. V takom prípade je určite lepšia alternatíva autosedačka. Na trhu je množstvo autosedačiek rôznych značiek, a tak ich výber nemusí byť zložitý. O autosedačkách značky Kiddy, Maxi Cosi alebo Besafe si môžete prečítať v našich ďalších článkoch.

Taktiež nezabudnite ani na dodatočnú výbavu. K podsedáku je vhodné prikúpiť deku, aby ste dieťa v chladnejších mesiacoch mohli prikryť. Túto deku môžte predtým využiť aj v autosedačke či v kočiari.

Z ponuky podsedákov vyberáme tie najlepšie  v pomere cena/kvalita

Autosedačka Topo Comfort Minnie 15-36kg

PLAY – Autosedačka Safe Threepodsedák do auta

Nania Dream LX Denim

NANIA – Autosedačka Dream Corsa Ferrariautosedačka nania ferrari podsedák

 

 

5/5 - (25 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.