Rady, vďaka ktorým budete vedieť, čo si zbaliť na dovolenku s bábätkom

Blíži sa leto a spolu s ním čas dovoleniek, ktoré si chcú užiť aj rodičia s malými deťmi. Dôvodov je viac, možno lepšie storno podmienky a zlepšujúca sa pandemická situácia, určite však aj fakt, že na oddych sme za posledné roky nemali odvahu ani tie najlepšie podmienky.

Menšie či väčšie logistické výzvy pre rodičov však môžu predstavovať práve ich malé deti, ktoré takúto cestu ešte neabsolvovali a teda presne nevedia, čo ich počas rodinného výletu čaká. Naše malé ratolesti často potrebujú na cestách toľko vecí, že máme pocit, ako by sme si na dovolenku brali polovicu svojej domácnosti.

Aby ste sa preto na svoju plánovanú dovolenku s deťmi pripravili čo najlepšie a zároveň si oddych v exotickom rezorte užili plným priehrštím, máme pre vás niekoľko skvelých tipov, ktoré vám pri balení na dovolenku zaručene pomôžu.

Nájdite si čas na prípravu a plánovanie

Každý viac či menej skúsení rodič by mal ved

ieť, že (dlhšia) letná dovolenka s bábätkom či batoľaťom si vyžaduje intenzívnu prípravu. Ak si teda chcete tých pár dní voľna v obľúbenom exotickom rezorte užiť bez starostí, začnite sa na výlet pripravovať čím skôr. Minimálne so zoznamom všetkých potrebných vecí a vytvorením miesta, na ktoré si ich vopred odložíte, aby boli pred balením do kufra po ruke.

Myslite na špecifické potreby svojich detí

Rovnako ako dospelí, aj malé deti môžu mať svoje špecifické potreby. Zoznam toho, čo zbaliť na dovolenku by preto mal obsahovať všetky dôležité položky. A nie sú to len cestovné doklady či iné rôzne potvrdenia. Malé deti môžu mať problémy aj s neznámym jedlom alebo novým typom plienok, ktoré sa v cieľovej destinácii používajú.

Ak teda cestujete do zahraničia, vynára sa aj otázka, či – a za akú cenu – tam nájdete produkty, ktoré vaše dieťa preferuje. Aby ste si preto uľahčili v cudzom prostredí hľadanie vhodných liekov na hnačku, vložte si ich radšej do kufra.

Lieky na hnačku môžu vyriešiť veľa nepríjemných situácií a zaistiť, aby ste si vy a deti užili dovolenku bez starostí a mimo hotelovej izby.

Naplňte obsah malej cestovej lekárničky

Akokoľvek máte silnú imunitu a pevne veríte, že ju po vás zdedilo aj vaše dieťa, vždy a na každej dovolenke (nielen v exotickom rezorte) by ste sa mali na možné komplikácie, drobné úrazy alebo choroby pripraviť vhodnými liekmi. A výnimkou nie je ani lekárnička pre deti. Jej obsah je dobré vyplniť liekmi na horúčku pre deti, o ktorých viete, že ich potomok dobre znáša.

Tiež je vždy dobré mať v takejto batožine náplasť a teplomer. Pokiaľ viete, že vaše dieťa trpí nejakou alergiou alebo iným ochorením, pred začiatkom cesty by ste si mali nechať odborným lekárom predpísať aj lieky na alergiu.

Ak nič z vašej výbavy v prípade problému a pri nejasných príznakoch nezaberie, vtedy je lepšie vyhľadať lekársku pomoc v okolí dovolenkovej destinácie. V hoteli vám s tým určite pomôžu a dokonca to môže byť súčasť vášho cestovného poistenia.

Nepodceňujte ochranu pokožky pred slnkom a hmyzom

Nielen dospelí ľudia, ale aj deti sú na priame slnečné žiarenie a teplo veľmi citlivé. U malých detí je však problém v tom, že si sami v takýchto situáciách nevedia poradiť. Preto im vy ako rodič, pribaľte do kufra kvalitný detský opaľovací krém.

Na pláž je ideálny špeciálny opaľovací krém, ktorý chráni jemnú a citlivú pokožku tým najlepším spôsobom po celý deň. Veľmi dobre sa v tomto smere, aj u dospelých, osvedčili produkty značky Bioderma alebo Vichy, ktoré si môžete kúpiť bez predpisu v každej dobrej lekárni a ochrániť s nimi celú rodinu.

Ošetrujúce produkty značky La Roche-Posay alebo Weleda pomáhajú zasa pokožku dlhodobo regenerovať a dodať jej potrebnú hydratáciu a ochranu. Takže si ich pre istotu a svoje i pohodlie najmenších účastníkov dovolenky do kufra určite pribaľte.

Ani v noci by ste ale nemali ostať bez kvalitnej ochrany pokožky a použiť na tento účel univerzálny repelent.

Nezabudnite na základné hygienické potreby

Aby vás úplne prvá cesta s bábätkom alebo batoľaťom neprekvapila. Uistite sa, že máte dôležité veci aj v príručnej batožine. Nepríjemné prekvapenia sa predsa môžu začať na samotnej ceste za dobrodružstvom. Sprej proti hmyzu či masť na štípance však nie sú jediná základná výbava. Určite oceníte aj detské cestovné matrace.

Pred začiatkom cesty sa vo vlastnom záujme prosím uistite, že máte k dispozícii nielen plienky, ale aj krém na zapareniny, jedlo, pitie a hračky. Vaše dieťa by tiež malo byť dobre chránené nielen pred priamym slnečným žiarením ale aj prievanom.

A čo základné hygienické potreby ako sú zubná kefka, detská zubná pasta, sprchový gél, detské mydlo a hrebeň na vlasy? Všetky tieto doplnky si vo svojej špeciálnej detskej forme radšej vopred pribaľte do kufra, aby ste to mali s deťmi pri rannej hygiene oveľa jednoduchšie a neohrozili vás a vašu dovolenku žiadne nepríjemné baktérie a vírusy. Ak je vaše dieťa o niečo staršie, môžete mu urobiť veľkú radosť jeho vlastnou toaletnou taštičkou.

Poistite si svoj komfort

Napriek bohatej ponuke služieb a vybaveniu hotelových rezortov, nemusíte vo svojej izbe alebo apartmáne nájsť pre deti všetky dôležité doplnky. V závislosti od dovolenkovej destinácie by ste sa preto radšej mali vopred o týchto veciach informovať.

Alebo si ešte viac môžete komfort malého dieťaťa a logicky tak aj svoj poistiť mobilnou detskou sedačkou, cestovnou postieľkou a detským hlasovým alebo kamerovým monitorom. Možností máte naozaj veľa. Čím lepšie sa na dovolenku s bábätkom dôkladnou výbavou pripravíte, tým viac si tieto spoločné chvíle užijete.

Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.