Sáčky na materské mlieko. Mamičky musia byť pripravené na všetko

Sáčky na materské mlieko. Počuli ste už o nich? Ak nie čítajte ďalej a dozviete sa. Hoci by každá mamička chcela byť po pôrode so svojím bábätkom čo najdlhšie, nepohnúť sa od neho ani na krok, je možnosť, že nečakaná situácia razom tieto plány zmení. Jasné! Pre bábätko je najlepšie, keď s ním matka je počas prvých mesiacov neustále. Nie je to len pocit istoty a bezpečie, ktoré dieťa pri matke má, ale s tým súvisí aj príjem potravy. Väčšina matiek si uvedomuje priaznivé účinky čo najdlhšieho dojčenia a chce všetky výhody z toho plynúce poskytovať čo najdlhšiu dobu.  Časopisy, knihy ale aj televízie neustále poukazujú na nové a nové priaznivé účinky dlhodobého dojčenia, ktoré mamičky v mnohom ovplyvňujú.

Sáčky na skladovanie materského mlieka a súvisiace produkty

AVENT VIA poháriky

AVENT nové VIA poháriky 240 ml x 5 ks, s vrchnákmi

VIA zásobníky s adaptérom

Sáčky na mrazenie materského mliekasáčky na materské mlieko

MEDELA Taška chladiaca vr. 4 fľaštičiek 150 ml

 

Niekedy sa však stane, že zložitá rodinná situácia si vyžaduje matkin odchod. Či už na pár hodín alebo na pár dní, razom sa musí začať riešiť problém, čo s kŕmením. Poznajú to mamičky, ktoré si z materskej odskakujú na prednášky na vysokej alebo tie, odbiehajúce do práce.V prípade, že sa ešte stále nerozhodli ukončiť dojčenie, no celodenný pobyt pri bábätku nie je možný, nastupuje alternatíva – sáčky na materské mlieko.

Ako sa tvorí materské mlieko

Počas dojčenia sa u matky uvoľňujú hormóny, ktoré vyvolávajú tvorbu a vylučovanie mlieka. Prvý najintenzívnejší podnet na tvorbu mlieka vzniká do 30 až 60 minút po pôrode, vtedy je najideálnejšie dieťa priložiť k prsníku. Vôbec pritom nezáleží, či už matka má alebo nemá mlieko.

Druhým dôležitým podnetom pre tvorbu mlieka je časté dojčenie, aj v noci. Dôležité je preto prikladať dieťatko na prsník vždy keď sa dožaduje. Vhodné je tiež používať podprsenku na kojenie, pre jej praktickosť.

Matkina schopnosť tvoriť mlieko sa nikdy odrazu nestratí.  Ak dieťa pokračuje v pití aj keď sa prsník zdá byť prázdny, tvorba a tok mlieka sa obnovia. Tvorba mlieka zaniká len po odstavení, keď sa zníži hladina hormónov, ktoré riadia činnosť mliečnej žľazy.

Mamička ktorá nevie prechodne dojčiť (je mimo svojho dieťatka, alebo je chorá a lekár predpísal na nie jakú dobu lieky nevhodné pri dojčení) si môže pravidelne odstriekavať mliečko, aby sa jeho tvorba zachovala.

Materské mlieko je dnes už skoro vzácna vec a dlhé dojčenie nevídaný úkaz. Matky  žijúce v strese o mlieko prichádzajú aj behom pár týždňov a dieťa tým prichádza o dôležité vitamíny. Keď však dojčiť teraz môžete, je dobre urobiť si zásoby a pamätať aj na horšie chvíle. Vďaka sáčkom na materské mlieko môžete mať materské mlieko ešte aj mesiac po tom, čo sa vám už dojčiť nebude dať. Tak budete môcť pomaly dieťa odstavovať a začať prikrmovať bez toho, aby si váš drobec prešiel tzv. terapiou šokom.

Sáčky na materské mlieko

sáčky na materské mlieko

Do sáčkov na materské mlieko mamičky pohodlne uzavrú materské mlieko, ktoré bude neskôr dieťaťu podané. Dieťa tak nepríde o o tú najlepšiu stravu a mamička si bude na pár hodín môcť odbehnúť za svojimi povinnosťami. Dieťatko takto nakŕmi aj otecko, starí rodičia alebo starší súrodenci.  Ten pocit, že je o výživu vášho dieťatka postarané aj napriek tomu, že nie ste doma je na nezaplatenie.

LANSINOH Sáčky na skladovanie materského mlieka

Pri výbere sáčkov na materské mlieko je dôležité všímať si niekoľko vecí. Uzáver musí byť pevný a tesný, najlepšie dvojitý. Iba tak bude vaše materské mlieko bezpečne uzavreté. Uzáver, ale aj samotné vrecko musí byť pred prvým použitým dokonale sterilizované, akákoľvek iná manipulácia by mala byť vopred viditeľná. Čo sa týka vrecka, vrecko by malo mať spevnené švy a dvojvrstvový materiál. Iba tak bude mlieko bezpečne uzavreté vo vnútri sáčkov, môžete ho pokojne vložiť do chladničky alebo mrazničky. A je jedno či sáčky uložíte vzpriamene alebo ležato, ak ste si vybrali skutočne kvalitné sáčky, mlieku by sa nič nemalo stať. Otvor sáčkov by mal byť široký a robustný. Taký aby bolo plnenie a vylievanie čo najrýchlejšie a najjednoduchšie. Utierať rozliate materské mlieko po kuchynskej linke by ste asi nerady.

Sáčky na mrazenie materského mlieka

Pred takouto formou kŕmenie je najlepšie najskôr si odskúšať či dieťa také mlieko vypije. Väčšine detí nerobí problém vypiť mlieko z chladničky, ktoré sa len trochu prihreje. Ak však hovoríme o mlieku, ktoré už bolo zamrznuté v mrazničke, dieťa môže začať štrajkovať a odmietať takéto rozmrazené mlieko piť. Hoci je doba uskladnenia v mrazničke až pol roka, môže sa celkom ľahko stať, že materské mlieko len vylejete, pretože ho dieťa odmietne piť.  Nestáva sa to často, ale predsa len.

Sáčky na mrazenie materského mlieka

 

Niektoré mamičky v snahe ušetriť , odlievajú materské mlieko do umytých fliaš napríklad z detskej výživy. Nie vždy to je však dobrou alternatívou. Uzáver nemusí dobre pasovať a nedostatočná hygiena v použitých fľaškách môže na materskom mlieku  taktiež zanechať výraznejšie stopy.  Preto odporúčame zakúpiť si špeciálne sáčky na mlieko, pri ktorých budete mat istotu, že k žiadnemu znehodnoteniu nedôjde.

Via poháriky

Via poháriky patria k obľúbeným výrobkom značky Avent. Vďaka nim rýchlo a ľahko uskladníte materské mlieko, pretože sa dajú priamo pripojiť k odsávačke materského mlieko Avent. Po odsatí a pred uskaldnením sa dá pohárik označiť, pretože obsahuje štítok, na ktorý si môžete zaznačiť dátum. Mlieko alebo strava, korú do pohárikov uskladníte sa rýchlo rozmrazí a ohreje, kŕmenie je rýchle. Všetky modely pohárikov Via sú pre trvalé použitie, vydržia dlhšiu dobu, ich umývanie a čistenie nevyžaduje žiadnu väčšiu námahu.

Avent Via poháriky s vrchnákom

Na základe odporúčaní mamičiek dávame do pozornosti sadu Avent Via- poháriky s vrchnákmi. Sadu tvorí päť kusov pohárov ( 250 ml) s vrchnákmi, ktorá vystačí na dlhšie obdobie.  Nemusíte v nich uskladňovať len materské mlieko ale aj tuhú stravu. V prípade potreby si môžte kúpiť aj sadu, v ktorej je aj adaptér na okamžité kŕmenie.

Sáčky na skladovanie materského mlieka a súvisiace produkty

AVENT VIA poháriky

AVENT nové VIA poháriky 240 ml x 5 ks, s vrchnákmi

VIA zásobníky s adaptérom

Sáčky na mrazenie materského mliekasáčky na materské mlieko

MEDELA Taška chladiaca vr. 4 fľaštičiek 150 ml

Pozrite si ponuku špecializovaných e-shopov kde nájdete sáčky na materské mlieko a príslušenstvo

dr max logo
pilulka
market 24
feedo

 

5/5 - (13 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.