Stepper- domáci pomocník pre spálenie tukov

S pojmom stepper sa už iste každý z nás stretol a to  hlavne pri radách ako spáliť prebytočný tuk. Prvý kontakt so stepperom mal každý z nás asi v posilňovni. Viete si však predstaviť, aby ste túto časť posilňovne mali aj doma? My vám prezradíme niekoľko tipov a rád, ktoré vás presvedčia o kúpe tohto skvelého pomocníka do vašej domácnosti.

Stepper na cvičenie doma

V súčastnosti existuje na trhu hned niekoľko typov stepperov. Pohybujú sa v rôzných cenových reláciach. Avšak pri kúpe stepperu na domáce použitie pozeráme iba na základné parametre a tiež využitie. Určite nikto z nás si doma nechce zriadiť profesionálne fitko s obludne veľký stepperom. Stepper na cvičenie doma je charakteristický svojou veľkosťou a skladnoosťou. Nechceme si predsa  zapratať celú obývačku. Na domáce cvičenie úplne stačia základné typy stepperov.

Mini Steppery (Spartan)

Mini steppery sú veľmi skladné a svojim vzhľadom predstavujú ako keby len nejaké „chodítka“.Účinnosť napodobňovanie chôdze po schodoch aj v domácom prostredí prináša niekoľko pozitív pre vaše telo. Menšou nevýhodou mini stepperov je, že častokrát neobsahujú madlá na ruky alebo popruhy a teda pri simulovaní chôdze zapájame iba dolnú časť tela. Ich nespočetnou výhodou je ich veľkosť, nižšia cena a vizuálne prevedenie. Čo sa týka nevýhody, tak  každú nevýhodu mini stepperov možno premeniť na výhodu a keďže mini steppery nie sú stavané na zapojenie celého tela, ale možno ich doplniť o činky, ktoré budeme pri stepovaní držať v rukách alebo gumené pásy, ktoré môžeme popritom naťahovať. Týmto doplnkom premeníme nevýhodu na výhodu a ešte aj lepšie posilníme hornú časť tela.

Mini twist stepper inSPORTline Jungy
stepper-spartan
Mini twist stepper inSPORTline Jungy

Mini twist stepper Jungy je charakteristický svojou veľkosťou a jednoduchou skladnosťou. Svojim používateľom poskytuje možnosť tichého cvičenia bez strachu, že susedia pod nami sa budú stažovať. Je vybavený hydraulickými tlmičmi, ktoré zabezpečujú tiché cvičenie. Simuluje chôdzu po schodoch a to pomocou viacerých stupňov záťaže. Posilňuje nohy, stehná, boky a brušné svaly. Jeho nosnosť je 100 kg a celková váha zariadenia 8kg, čo potvrdzuje aj jeho ľahkú manipuláciu. Jeho výhodou je aj vstavaný displej, ktorý zobrazuje kroky, kalórie, čas a scan.[/su_list]

Viac Informácii o produkte

Stepper na cvičenie s rukoväťou

Ďalším typom stepperov sú steppery, ktorých súčasťou sú rukoväte, resp. tzv. madlá. Ich výhodou je možnosť zapojiť celé telo a tiež zvýšiť intenzitu cvičenia na takú úroveň, kedy potrebujete nejaký styčný bod na úchyt, resp. pridržanie sa a udržanie stability. Tieto zariadenia majú aj vyššiu nosnosť, čiže sú vhodné aj pre statných chlapov, ktorých váha presahuje trojciferné čísla.

Stepper inSPORTline Bailar

Stepper inSPORTline Bailar

Stepper inSPORTline Bailar je vhodný aj pre väčších chlapov, lebo je jeho nosnosť je až do 120 kg. Je veľmi skladný, v zloženom stave sa v pohode zmestí niekde do rohu, pod posteľ alebo za nejakú skrinu. Intenzívne cvičenie na tomto zariadení prispeje k štíhlosti vašich nôh, k zlepšeniu kondície, chudnutiu a formovaniu celého tela. Jeho súčasťou je vsadený displej, ktorý okrem klasických funkcií ponúka aj meranie tepu. Jeho celková hmotnosť presahuje niečo okolo 23 kg, čiže jeho manipulácia nie je pre útle žienky, ale skôr pre silných chlapov.

Viac Informácii o produkte

Stepper na chudnutie

Stepper na chudnutie je skvelým pomocníkom pre zaneprázdnených ľudí, ktorí nemajú čas chodiť po večeroch do posilňovne a radšej si zastepujú v pohodlí svojho domova pred televízorom. Väčšina stepperov na trhu ponúka množstvo funkciu a záťaží, ktoré podporujú spaľovanie tukov priamo vo vašej obývačke.

Používanie steppera

Používanie steppera je veľmi jednoduché, ale efekt stojí za to. 20 minútové cvičenie na stepperi so zvýšenou intenzitou prinesie želaný účinok. Telo sa naštartuje a začne spaľovať kalórie. Zvyšovaním intenzity cvičenia dôjde aj k formovaniu postavy a vaše nohy budú štíhle. Výborne spálite kalórie aj na vibračnej plošine.Nezabúdajte však aj na stravu. Cvičenie na stepperi každý deň vám neprinesie želaný výsledok, keďsa budete po večeroch prejedať a jesť nezdravo. Základom je úprava stravy a zvýšenie pohybu.

Stepper cviky

Stepper cviky sú rôzne. Pri kúpe každého steppera dostanete príručku na používanie a tiež ukážku základných cvikov, ktoré môžete na danom steperi vykonávať. Na stepperi môžete intenzívne cvičiť oboma nohami alebo striedať a zaťažovať vždy len jednu nohu. Cvičenie závisí aj od typu steppera. Pri cvičení na jednej nohe je dôležité mať na stepperi madlá, resp. opierky, aby sme nedošli k úrazu. Na mini stepperoch nikdy neskúšajte nejaké akrobatické kúsky, lebo by to mohlo dopadnúť zle. Pri cvičení vždy dbajte o bezpečnosť. Množstvo zaujímavých cvikov nájdete aj na internete.

 

Stepper inSPORTline Skeleton

 • kompaktný stepper
 • 2 hydraulické tlmiče 
 • tichý chod
 • fľaška aj držiak na fľašu súčasťou balenia
 • twist pohyb
 • recenzie zákazníkov

Stepper OLYMPOS

 • LCD displej
 • nastavenie záťaže 1-12 úrovní
 • držiak fľaše
 • snímač tepu v madlách
 • hmotnosť: 22 kg
 • recenzie zákazníkov

Treppo stepper

 • odpor tréningu pomocou hydraulických valcov
 • 12-stupňov cvičenie
 • pre jednoduché cvičenie doma
 • recenzie zákazníkov

STEPPER PROFI IMPERIAL

 • skladacia konštrukcia
 • 16 stupňov nastavenia záťaže 
 • snímače tepovej frekvencie v rukovätiach
 • nosnosť: 150 kg
 • computer s bohatou funkčnou výbavou
 • recenzie zákazníkov

Stepper inSPORTline EasyStep

 • transportné kolieska
 • hydraulické tlmiče 
 • nastaviteľná výška kroku
 • kompaktné rozmery
 • jednoduché skladovanie

 

Stepper skúsenosti a recenzie

Pravidelné cvičenie na stepperoch rôznych značiek prináša vášmu telu len pozitíva. Či už ide o chudnutie, spaľovanie tukov, tvarovanie postavy, zlepšenie kondície alebo len také krátenie si voľného času. Základom je vybrať si vhodný stepper, so správnou nosnosťou a tiež váhou, aby sme nemali problém ho vybrať spoza skrine. Ak máte radi beh siahnite radšej po bežeckom páse.

Následne e dôležité si určiť priority, ktoré sú pre nás dôležité. Či chceme na stepperi podávať vrcholové výkony alebo si chceme len tak pochodiť pod „schodoch“ je rozdiel. Čím viac očakávaní máme, tak tým nám rastú aj nároky na profesionálnosť steppera a teda cena rastie tiež.

Nepozerajte len na cenu steppera, ale pozerajte na jeho učel, aby ste mali čo najlepšie skúsenosti s daným stepeprom a tiež , aby ste  mohli poskytnúť aj adekvátnu recenziu a tým pomôcť ďalším kupujúcim pri výbere správneho steppera.

Tie najlepšie steppery na cvičenie, spevnenie postavy a tvarovanie postavy, nájdete v týchto overených e-shopov :

insportline logo
najlacnejší sport
electronicstar
hej.sk
efitness

 

Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.