Každá mamička chce byť krásna! Tehotenské šaty na každú príležitosť v lete i zime

So  zväčšujúcim sa  bruškom rastú u budúcich mamičiek aj obavy. Zrazu sú džínsy malé, tričká krátke, šaty obtiahnuté. Možno to poznáte aj vy! Z plnej skrine je už len pár veci, v ktorých sa cítite pohodlne a nevyzeráte pritom smiešne.  Každodenné postávanie pred skriňou je preto ešte dlhšie a možností ako skombinovať jednotlivé kúsky oblečenia je menej a menej. A potom to príde … Deň, kedy si  budete musieť priznať, že sa vám do šatníka budú hodiť aj tehotenské šaty.

Tehotenské šaty –  zbytočnosť či nie?

Mnoho mamičiek tvrdí, že tehotenské šaty počas obdobia tehotenstva nevyužili.  Vraj si kupovali oblečenie obyčajné, len vo väčších veľkostiach. Báli sa totiž, že výber tehotenských šiat nie je dosť veľký, že oblečenie pre budúce mamičky je nezáživné, fádne a nemoderné. Možno kedysi ! Dnes však nie!  Mnohé kamenné aj internetové obchody ponúkajú naozaj široký výber šiat, sukní, blúzok a nohavíc, ktoré sú určené práve pre budúce mamičky a môžu sa pochváliť moderným prevedením, pestrými farbami, kvalitným materiálom  a pohodlným strihom, ktoré ocenia práve ženy, ktoré sú veľkým bruškom limitované. Nezabúdajte, milé budúce mamičky, že práve tehotenstvom začína obdobie, počas ktorého sa budete musieť veľa vecí zriecť. Oblečenie počas tehotenstva je jednou z nich. Na určité obdobie budete musieť zabudnúť na crop topy, minišaty alebo slim džínsy. A garantujeme vám, že si na takýto druh oblečenia po určitom čase ani nespomeniete. Dôležité pre vás bude to, aby ste boli v pohodlí, aby vás nič netlačilo, neomínalo, aby ste sa necítili stiahnutá. Tehotenské šaty sú v tomto období tou najideálnejšou voľbou.

 

 

Modré šaty

59€

 

Dámske talianske letné košeľové šaty 

78€

Dámske krátke šaty tehotenské

75€

Čierne tehotenské bodkované šaty s potlačou

38€

Koralové tehotenské melírované šaty s výšivkou

35€

Svadobné tehotenské šaty

 

Každý z nás mal nejakú kamarátku, sestru alebo susedku, ktorá sa vydávala s bruškom. Hoci to nie je vysnívanou situáciou v živote žiadnej ženy, niekedy to proste tak vyjde a vy sa tomu budete musieť prispôsobiť aj s výberom šiat.  Máte dve možnosti. Buď si dáte svadobné šaty ušiť špeciálne u krajčírky alebo si vyberiete z ponuky svadobných tehotenských šiat. Pri oboch možnostiach však musíte pamätať na to, že nevyhnutné budú zrejme časté úpravy šiat a povoľovanie. Absolútne nevhodné sú obtiahnuté svadobné šaty, ktoré by pre vás boli nepohodlné a zbytočne by vás sťahovali.  Šaty s dlhou vlečkou sú taktiež otázne, pretože musíte mať na pamäti, že pohyb budete mať značne obmedzený aj bez dlhej vlečky, ktorú budete neustále ťahať za sebou.

Najvhodnejšou alternatívou sú svadobné šaty v štýle Audrey Hepburn z filmu Vojna a mier, ktorú sú pod prsiami voľne spustené. Takéto šaty vyvolávajú mierny tehotenský efekt aj ženám, ktoré ešte bábätko pri svadbe nečakajú a tak nebudete svojím bruškom pútať takú veľkú pozornosť.  Čo sa týka zapínania šiat, voľte radšej šaty, ktoré majú zapínanie šnurovacie. Šaty sa dajú rýchlejšie povoliť a tak nebudete musieť s každým pribratým kilogramom utekať k vašej krajčírke, aby vám na šatách urobila nevyhnutné úpravy.  Veľakrát sa totiž kupujú šaty v značnom predstihu a dovtedy sa postava, hlavne tehotnej ženy, dokáže rýchlo zmeniť.

Elegantné a večerné tehotenské šaty

To, čo sme písali o výbere svadobných šiat, súvisí aj s výberom večerných šiat. Pohodlie, pohodlie a pohodlie!  To však neznamená, že by ste mali zľaviť z nárokov. Tehotenstvo nie je choroba a za bruško sa netreba hanbiť. Možno bude trvať dlhší čas, kým nájdete vhodné šaty, ktoré budú napĺňať vaše predstavy, nezúfajte však. Na spoločenské akcie sa dostanete ešte veľakrát, ale tehotenstvo je v živote niektorých žien len raz.

Letné a zimné tehotenské šaty

Dôležitým faktorom pri výbere tehotenských šiat je ročné obdobie, v ktorom prežívate najdlhšiu časť tehotenstva. Iný je výber šiat ak príde bábätko v auguste, iné je ak sa bociana dočkáte v decembri. Pri letných tehotenských šatách je dôležitý materiál.  Ľahký, voľný, najlepšie bavlna, žiadne umelé vlákna. V tehotenstve je telo ženy omnoho citlivejšie ako inokedy, nekvalitné oblečenie zo syntetických látok môže spôsobiť vyrážky alebo svrbenie. Hlavne vtedy, keď sa teploty vonku vyšplhajú na vysoké hodnoty a pot sa z každého priam leje. V zime je situácia iná. Dôležité je teplo a ochrana pred mrazom a vetrom. Okrem klasických vecí ako sú napríklad svetre alebo nohavice, netreba zabúdať ani na pančuchy alebo tielka. Všetky veci musia byť elastické, aby vám po pár týždňoch neboli malé a tesné.

tehotenské šaty

Výpredaje

Mnohé ženy, ktoré nad výberom tehotenských šiat uvažujú, zvažujú pri ich výbere aj cenu. Vedia totiž, že tehotenské šaty resp. oblečenie, možno už viackrát neoblečú, preto doň nechcú veľa investovať.  Kvalita však niečo stojí a obchody sú plné takých krásnych vecí, že mamičky nakúpia aj oblečenie, ktoré niekedy vôbec nestihnú znosiť alebo využiť.

 

Modré šaty

59€

 

Dámske talianske letné košeľové šaty 

78€

Dámske krátke šaty tehotenské

75€

Čierne tehotenské bodkované šaty s potlačou

38€

Koralové tehotenské melírované šaty s výšivkou

35€

Čo odporúčame my? Budúca mamička by mala mať v šatníku nepochybne pár kvalitných šiat, ktoré sú v tehotenstve pohodlnejšie ako nohavice. Taktiež sa aj rýchlejšie a lepšie obliekajú a dokážu sa prispôsobiť postave a rastúcemu brušku. Ostatnú časť oblečenia pokojne využijete aj z predošlých čias alebo zoženiete vo  výpredajoch či v bazároch. Vždy sa dá nájsť tá správna cesta, aby ste aj počas tehotenstva boli pekne oblečená, ale aby vaša peňaženka nezostala celkom prázdna. Peniažky ešte budete určite potrebovať. Na plienky. Na veľa, veľa plienok…

tehotenské šaty

Problematika oblečenia žien počas tehotenstva je zložitá a ak si potrpíte na módne a štýlové oblečenie, môžete mať strach z toho, že počas tých deviatich mesiacov sa z vás stane šedá myška. Verte však, že oblečenie vás počas tohto obdobia bude trápiť najmenej.  Každá bunka vášho tela totiž bude myslieť len na to,  aby sa bábätko narodilo zdravé a to, že tehotenské šaty vo vašom obchode nie sú vo vašej obľúbenej farbe absolútne prehliadnete.

Širokú ponuku tehotenských nájdete v týchto obchodoch

maxana
5/5 - (20 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.