Tehotenský vankúš na kojenie/dojčenie pre tehotné. Doprajte si lepší spánok

Tehotenský vankúš na spanie

Kvalitný spánok je v tehotenstve veľmi dôležitý. Mamičky si po dlhom a namáhavom dni večer líhajú do postele s tým, že by si konečne rady oddýchli. No nie vždy tak tomu býva. Zväčšujúce bruško býva žiaľ v tomto smere niekedy veľkým nepriateľom. Ak sa momentálne s takýmto problémom stretáte, určite viete, že nič nie je horšie ako dlhé nočné prehadzovanie v posteli.  Veľa mamičiek sa počas tehotenstva sťažuje, že nemôže spávať vo svojej obľúbenej polohe – na bruchu. Túto svoju obľúbenú polohu museli vymeniť za polohu spánku na chrbte a vtedy sa zo zaspávania každodenný boj, po ktorom nasledovalo ťažké ráno, s veľkými kruhmi pod očami. Tomuto je však koniec! Výrobcovia vankúšov sa však potrebám tehotných žien snažili prispôsobiť a vytvorili špeciálny vankúš, ktorým ženám spánok uľahčil – tehotenský vankúš!

Klasický vankúš Memosan

Anatomický vankúš pre tehotné na spanie

Tehotenské vankúše sa od obyčajných odlišujú tým, že sú väčšie ich rozmery sú 140 x 90 cm, vďaka čomu obliehajú celé telo a prispôsobia sa postave. Je vhodný pre spánok v akejkoľvek polohe, dá sa použiť aj ako klasický vankúš. Na fórach však ocenili alternatívnu polohu, keď si na tehotenský vankúš ľahli zboka, pomedzi nohy. Spánok sa stál razom znesiteľnejší, pretože už nemuseli neustále ležať len v polohe na chrbte, pričom noha a kolená sa vôbec neodierali. Počas spánku sa podopiera bruško a uvoľňuje tlak vyvíjaný na chrbát a krk, čím sa znižuje celková bolestivosť. Tehotenské vankúše aj s obliečkami bývajú vyrobené zo 100 % bavlny,  preto sú vhodné aj pre tú najcitlivejšiu pokožku. Výplň je antialergická a dá sa jednoducho vymeniť.

Niektoré tehotenské vankúše sú naplnené polystyrénovými guličkami, ktoré sa snažia ešte viac spríjemniť oddych budúcim mamičkám.  Rovnako ako vankúše s dutou výplňou si udržia tvar aj po viacnásobnou používaní. Ak aj vankúš darujete po vašom období kamarátke alebo sestre,  z jeho kvality neubudne. Stačí len vymeniť alebo vyprať obliečku a vankúš je ako nový. Pripravený na nové tehotenstvo. Nové bruško. Nové bábätko.

Tehotenský vankúš využijete však nielen počas tehotenstva. Mamičky ho využijú aj pri dojčení, v polohe ľah alebo sed. Dojčenie je omnoho pohodlnejšie ako inokedy, nemusíte sedávať na tvrdých stoličkách alebo hľadať tú najsprávnejšiu polohu na posteli. Tehotenský vankúš môže plniť aj úlohu bezpečnostnej bariéry, keď na ňom necháte ležať svoje bábätko.  Dieťa sa nezošuchne ani  nespadne.

Vankúše na kojenie

tehotenský vankúšOkrem veľkých tehotenských vankúšov sú v predaji aj vankúše na kojenie, ktoré sa podobajú tým čo sa používajú počas migrény.  Na vankúš si bábätko počas dojčenia jednoducho uložíte. Je jedno či dojčíte v ľahu alebo v sede, ochráni vašu chrbticu od možnej vznikajúcej bolesti. Aj tento vankúš však nevyužijete len pri dojčení, ale aj v tehotenstve na podporu tehotenského bruška alebo unavených nôh.

Popôrodný vankúš

Popôrodný vankúš zase využijete v prvých dňoch po pôrode, kedy je vaše telo najviac ubolené a sedenie na tvrdých stoličkách vám spôsobuje nepríjemné pocity. Vankúš sa ideálne prispôsobí telu, rýchlo a ľahko sa presunie na akékoľvek miesto alebo uskladníte. Materiál zo 100% bavlny nedráždi pokožku a vyplnenie sa dá prispôsobiť potrebe. Údržba je taktiež ľahká a jednoducho, návlek jednoducho vyperiete v práčke.

Vankúš pre tehotné – cena

Z ponuky vankúšikov nás zaujali tieto

47€

Vankúš na kojenie Cosing Sleeplease Minky žltýtehotenský vankúš

28€

Träumeland dojčiaci vankúš Krone rosa

56€

Boppy vankúš na kojenie 

25€

57€

Áno, áno spánok je dôležitý. Najmä v období tehotenstva. V tomto období sa musíte stretávať s rôznymi inými obmedzeniami, tak aspoň ten spánok, aby ste to všetko zvládli, je treba zachovať si v pohode. Mnohé mamičky s kúpou tehotenského vankúša váhali. Báli sa, že by to boli vyhodené peniaze. Keď však vyskúšali, neobanovali.Ak ste doteraz o tehotenskom vankúši nepočuli, rozhodne uvážte či by ste ho počas tehotenstva nepotrebovali. Nie je až taký drahý, v ponuke internetových ale aj kamenných obchodov ho kúpite aj v akciách. Veľa mamičiek, ktoré o ňom písalo na fórach, vyjadrilo pozitívne ohlasy. Vďaka tehotenskému vankúšu sa vraj ich spánok zlepšil o 100%. Cítila sa pohodlne aj keď kvôli zväčšujúcemu sa brušku nemohli spávať v svojej obľúbenej polohe. Ocenili taktiež aj to, že ho mohli využívať aj po období tehotenstva, pri dojčení alebo pri manipulácií s bábätkom.

Skúsenosti mamičiek

O svojej skúsenosti napísala na fóre aj mamička Lenka:

,, Najskôr som sa bála investovať do tehotenského vankúša. Hovorila som si, že je to určite len premyslený marketingový ťah a že to bez neho zvládnem. Výdavkov bolo v tom období tak veľa!  A potom som išla na návšteve ku kamarátke, ktorá ho mala. Vyskúšala som ho a hneď ako som prišla domov sadla som za počítač a podobný si objednala. A urobila som dobre! Neviem si predstaviť ako by som mohla spať teraz – na začiatku ôsmeho mesiaca. Bruško mám veľké a bez tohto vankúša sa mi už absolútne nedá spať. Takto sa aspoň sčasti môžem uložiť na bok bez toho, aby som tlačila na bruško! Odporúčam chválim!” 

S tým súhlasí aj mamička Katka, ktorá ocenila aj využite po tehotenstve.

“Tehotenský vankúš som využila aj pri dojčení. Uložíme sa s malým na posteľ a urobíme si v ňom pohodlie. Ak aj dieťa nechám samé na chvíľu na posteli obložím ho vankúšom a môžem si rýchlo odskočiť do inej miestnosti. Využila som ten s tuhou výplňou, ale dobre recenzie som počula aj na tie s guličkami. Možno si taký zaobstarám pri druhom bábätku.”

Tak čo rozhodli ste sa, alebo ešte nie? Pozrite si vankúše z ponuky overených internetových obchodov. Možno vám nejaký padne do oka.

dormeo
feedo
hej.sk
bambino

 

 

5/5 - (23 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.