Gynolact je vhodný na prevenciu i liečbu bakteriálnej vaginózy

Každá žena sa za svoj život stretne s výtokom z pošvy. Je to bežný a prirodzený jav. Pokiaľ však takýto výtok z pošvy obmedzuje ženu v bežnom fungovaní a navyše sa kvôli nemu cíti i nepríjemne, tak v takom prípade už tento jav nie je normálny a stáva sa problémom, ktorý je nutné riešiť v čo najkratšom čase.

Pokiaľ je liečenie tohto problému zanedbané, skôr či neskôr sa bude tento problém opakovať, prípadne sa môže stať niečo oveľa vážnejšie. Zanedbanie výtoku sa môže prejaviť nielen vo forme vzrastov na vnútornom genitálií, ale môžu sa poškodiť vajíčkovody a dokonca si tak žena môže spôsobiť neplodnosť. Preto je veľmi dôležité takýto problém riešiť čím skôr.

Bakteriálna vaginóza a výtok z pošvy

Bakteriálna vaginóza je spôsobená nerovnováhou pošvovej mikroflóry. V zdravej pošve sú laktobacily, ktoré sa nazývajú aj baktérie kyseliny mliečnej a tie vytvárajú v pošve normálne mierne kyslé pH. Pri narušení zdravej mikroflóry sa tieto laktobacily znižujú a objavujú sa škodlivé baktérie, čím narušia mikroflóru a tým pádom je u žien väčšie riziko vzniku infekcií, najbežnejším príznakom je výtok z pošvy, ktorý má nepríjemný zápach.

Mikroflóru v pošve môžu narušiť nasledovné faktory:

 • hormonálne zmeny počas menštruácie
 • menopauza
 • užívanie antibiotík
 • oslabený imunitný systém
 • nechránený pohlavný styk
 • nesprávna hygiena
 • zlé stravovanie

Bakteriálnu vaginózu je možné liečiť lokálne a to pomocou vaginálnych tabliet s obsahom baktérií mliečneho kvasenia, ktoré obnovia kyslé prostredie, normálnu bakteriálnu rovnováhu v pošve a navyše aj obnovia normálny výtok. A práve na to sú vhodné vaginálne tablety Gynolact. V nasledujúcich riadkoch sa dočítate, aké majú účinky a zloženie, ale aj aké je ich dávkovanie a mnoho iného.

Gynolact

Gynolact sú vaginálne tabletky, ktoré v prípade bakteriálnej vaginózy (nerovnováha v pošve) obnovia a posilnia prirodzenú flóru v pošve ženy, čiže upravia vaginálnu mikroflóru. Sú vhodné najmä pre ženy, ktoré majú opakujúce sa problémy s vaginálnymi infekciami.

Tieto vaginálne tablety sú bez pridania farbív a navyše sú aj neparfumované. Balenie obsahuje 8 tabliet a sú určené pre všetky ženy, bez ohľadu na vek a taktiež je možné ich používať aj počas dojčenia (ale pre istotu to prekonzultujte aj so svojim lekárom).

Dôležité je upozorniť, že tablety sa nemajú používať počas menštruácie. Navyše veľkou výhodou je, že táto tableta nevyteká a tým pádom ani nešpiní spodnú bielizeň.

Vitabalans GYNOLACT

 • Účinná pomoc pri obnove vaginálnej mikroflóry
 • Obsahuje laktobacily typické pre vaginálnu mikroflóru (1 vaginálna tableta obsahuje 2 miliardy baktérií mliečneho kvasenia)
 • Pomáha obnovovať a posilňuje prirodzenú mikroflóru pošvy v prípadoch jej nerovnováhy (bakteriálna vaginóza).

Zloženie vaginálnych tabliet Gynolact

Jedna vaginálna tableta obsahuje až 2 miliardy (2x109cfu) baktérií mliečneho kvasenia, tzv. Lactobacillus.

Lactobacillus je rod baktérií, ktoré sú známe tým, že rozkladajú laktózu a iné cukry na kyselinu mliečnu. Ak je ich nedostatok, môžu sa prejavovať rôzne vaginálne infekcie. V tabletách sa nachádzajú tri čiastkové rody a to L. acidophilus, L. casei, L. rhamnosus.

Ďalšie pomocné látky, ktoré sa nachádzajú vo vaginálnej tablete sú maltodextrín, laktóza, mliečnan vápenatý, sodná soľ karboxymetylškrobu a magnéziumstearát.

Dávkovanie vaginálnych tabliet Gynolact

V závislosti od druhu liečby sa odporúča nasledovné dávkovanie týchto vaginálnych tabliet:

 • Pri liečbe bakteriálnej vaginózy sa odpoúča použiť 1 vaginálna tableta po dobu 7 dní
 • Ako prevencia bakteriálnej vaginózy sa odpoúča použiť 1 vaginálna tableta po dobu 2 až 3 dni
 • Pri liečbe kvasinkovej infekcie sa odporúča použiť 1 vaginálna tableta, minimálne však po dobu 3 dní

Použitie vaginálnych tabliet Gynolact

Tableta sa vkladá použitím prstov. Je nutné ju vložiť hlboko do pošvy vždy večer, najlepšie chvíľu pred spánkom alebo uložením do postele. Veľkou výhodou týchto vaginálnych tabliet Gynolact je, že sa môžu používať opakovane.

Pred samotným použitím vaginálnych tabliet Gynolact si dôkladne prečítajte príbalový leták. Ich použitie je veľmi rýchle a jednoduché. Treba dodržať nasledovný postup:

 • pred samotným použitím si poriadne umyte svoje ruky
 • po umytí rúk (je nutné už ležať v posteli a neodporúča sa vstávať) vyberte tabletu z obalu
 • po vybratí ju ihneď vložte hlboko do vagíny a nechajte dôkladne účinkovať

Recenzie na vaginálne tabletky Gynolact

Problém bakteriálnej vaginózy alebo kvasinkovej infekcie zažila takmer každá žena. Čo sa týka recenzií na tieto vaginálne tabletky Gynolact, na internete prevládajú vo väčšej miere tie pozitívne.

Po prehľadávaní internetu som zistila, že Gynolact je účinný nielen pri obnove vaginálnej mikroflóry, ale je nápomocný aj pri obnove a posilnení prirodzenej mikroflóry pošvy. Tieto účinky potvrdilo mnoho užívateliek na rôznych fórach a diskusiách. Poďme sa však pozrieť na konkrétne recenzie.

V jednej diskusii na Modrom koníkovi sa žena v 26. týždni tehotenstva pýtala, ako má bojovať s opakovanou mykózou v tehotenstve. Odpovede a návrhy sú rôzne. Napríklad jedna mamička napísla, že jej zabrali vaginálne tabletky Gynolact v kombinácií s krémom Canesten, avšak po čase sa jej infekcia vrátila, tak obmedzila sladké jedlo.

V ďalšej diskusii, taktiež na Modrom koníkovi sa riešila bakteriálna vaginóza, kde sa mamička dopytovala po liekoch bez lekárskeho predpisu na túto infekciu. Odpoveď bola nasledovná:

Na slovenskej heuréke taktiež nájdete recenzie na tieto vaginálne tabletky. Užívateľky si chvália napríklad, že Gynolact je výborná prevencia proti bakteriálnej vaginózy (stačí použiť 2x za týždeň) a niektorým ženám tabletky veľmi pomohli ako prvá pomoc. Sú tam aj mnohé iné recenzie (dve uvádzam nižšie):

Pani alebo slečna Evka bola spokojná s vaginálnymi tabletkami Gynolact a ako mínus uviedla len malé balenie.

Kde kúpiť

Gynolact odporúčame kupovať v overených internetových lekárňach

dr max logo
logo prezdravie
najlekaren
lekáreň tri veže
5/5 - (18 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.