Vyberte tie správne závesy a dajte vašej spálni, či obývačke príjemnú atmosféru

Raz začas predsa len dôjde k momentu, kedy váš domov potrebuje nový šat. Staré závesy už nedržia tvar, dávno vyšli z módy, alebo sú nedajbože zašednuté. Na internete nájdete mnoho tipov na to, ako sa so zašednutými závesmi popasovať, avšak určitosťou môžem potvrdiť, že žiadaný efekt  jednoducho nedosiahnete. Môžete sa s ich čistením utrápiť k smrti, no nepôjde to. Závesy sú naozaj neodlúčiteľnou súčasťou domácnosti. V tomto článku sa teda pozrieme na to, ako si vybrať lacné a moderné závesy, ktoré výrazným spôsobom oživia vašu domácnosť.

závesy

Lacné závesy

Povedzme si pravdu, pri nákupe je cena jedným z najdôležitejších faktorov. Koľko krát ste už určovali to, či sa vám niečo páči na základe cenovky. Občas vie prehnane premrštená cena skaziť radosť. My sa však pod týmto nadpisom pozrieme na cenovo výhodné a lacné záclony, ktoré však svojou krásou nijak výrazne nezaostávajú za cenovo náročnejšími konkurentmi. Samozrejme predpokladám, že nemusím pripomínať fakt, že cena záclony je veľmi závislá na veľkosti, materiále a strihu. Tu je zopár naozaj cenovo veľmi výhodných závesov.

?Náš tip: Odporúčame Vám nakupovať v overených eshopoch 4Home.sk, Bonatex  a Novýnábytok.sk, kde ponúkajú bytové doplnky za najvýhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Záclony do obývačky Sára

4Home Záclona Sára, 300 x 150 cm

 

Táto záclona s menom Sára je cenovo oproti konkurencii skutočne veľmi výhodná. Čo sa týka dizajnu, jej jednoduchosť z nej vytvára veľmi peknú a vkusnú záclonu, ktorá sa určite hodí do každej domácnosti. Kvalitou materiálu nezaostáva ani za cenovo drahšími závesmi. Sára je veľmi zaujímavá alternatíva, nad ktorou určite treba popremýšľať.

 

Záclony do spálne Leona
zaclona-leona

Záclona Tereza vás neohúri len svojou nízkou cenou, ale aj veľmi pekným vizuálom. Dizajn tohto závesu je výrazne nadčasový, a tak sa nemusíte obávať toho, že o rok vyjde z módy, no a svojou jednoduchosťou perfektne padne do každej domácnosti.

Látka na závesy

Keďže samozrejme chápeme, že medzi sebou máme aj veľmi šikovné mamičky, pozrieme sa bližšie aj na konkrétne látky. Posvietime si na ich kvalitu a pochopiteľne to porovnáme s ich cenou. Bežne sa pri závesoch stretávame len s bavlnou a polyesterom. Polyester je pochopiteľne častejšie používaný, ľahší a z jeho použitím sa stretnete takmer pri každom závese.

Občas sa pochopiteľne nájde aj záves bavlneného materiálu. No je to skutočne skôr veľmi ojedinelé.

Detský záves Hasiči, 140 x 160 cm

Tento záves je vyrobený z bavlny. Rozdiel v materiáli je naozaj cítiť hneď na prvý dotyk. Bavlna je omnoho hebkejšia a neprepúšťa toľko svetla. Z toho vyplýva, že ako clona pred nepríjemne rušivým ranným svetlom je to kvalitnejšia prevencia.

Zatemňovacie závesy

Všetci vieme aké nepríjemné je, keď vás ráno zobudí slnko. Práve preto sa pozrieme na to, aké  takzvané zatemňovacie závesy na trhu sú a pokúsime sa vám naším výberom trochu zjednodušiť veľmi komplikovaný výber.

Zatemňovací záves Mia

Zatemňovací záves Mia tyrkys, 140 x 245 cm

 

Nádherný zatemňovací záves Mia dokáže veľmi vkusným spôsobom zapadnúť hlavne do spálne s bielymi stenami a vytvoriť stredomorskú atmosféru.

Záves  Dávid

Záves David čokoládová, 140 x 245 cm, sada 2 ks

Dávid, ako znie názov tejto záclony, vás prekvapí najmä svojou cenou a veľmi elegantným dizajnom. Ak máte biele steny a hnedý nábytok, tak táto záclona vytvorí z vašej obývačky naozaj elegantné a moderné miesto, stačí ho len vkusne skombinovať s prehozom na posteľ.

Mierne extravagantnejší záves do obývačky

Albani závesový panel Titan zelená, 245 x 60 cm

Posledný zatemňovací záves na ktorý sa pozrieme je mierne extravagantnejší. Leo je totižto záves s potlačou šelmy. Takýto záves si ale veľmi živo vieme predstaviť napríklad v spálni. Čo vy na to ? 🙂

 

Všetko je to o vkuse

Výber záclony vie naozaj veľmi pomotať hlavu. Na webe je naozaj obrovský výber a možnosti sú v podstate neobmedzené. Vybrať si však môže byť naozaj veľmi komplikované. Pri nákupe sa skúste poradiť aj s polovičkou, alebo napríklad pri výbere detskej záclony načúvajte vkusu vášho drobca.

?Náš tip: Odporúčame Vám nakupovať v overených eshopoch 4Home.sk, Bonatex  a Novýnábytok.sk, kde ponúkajú bytové doplnky za najvýhodnejšie ceny.

Viac Informácii

 

Detské záclony

Keď sme už raz nepriamo vošli do začarovaného kruhu detských záclon, cesty späť jednoducho niet. Musíme sa pozrieť aj na výber detských záclon, ktoré oživia nejednu detskú izbičku. Tu je to naozaj veľmi závislé od vkusu malej/malého a skúste si pamätať, že pri tejto problematike proste nezáleží na vašom vkuse a zladenie farieb je tiež veľmi zanedbateľný faktor. Proste ak drobec povie, že zelená a ružová spolu ladia, tak jednoducho ladia a je úplne zbytočné o tom diskutovať. 🙂

Aj ochrana pred ranným slnkom

Albani Detská záclona Motýle, 140 x 245 cm

Myslím, že táto detská záclona by urobila radosť nejednému dievčatku. Veľmi nadčasový a jednoduchý dizajn sa spája s veľmi slušnou ochranou pred slnkom.

Princezné, princezné

Detská záclona Princezná červená, 140 x 245 cmJe vaša dcérka princezná? Ak ste odpovedali áno, tak niet o čom. Princezne princezné. Dokonca je tento záves z bavlny, čo zaistí predsa len trochu dlhšiu životnosť.

Vianočná záclona

Vianoce sa blížia a výber vianočných záclon je obrovský. Myslíme si, že každá domácnosť by počas Vianoc mala trochu prispôsobiť výber závesov. Tak napríklad:

Spravme Vianoce výnimočnými

Záclona Zvončeky, 250 x 60 cm

Takýto nádherný záves s vianočnou tematikou. Veď Vianoce sú iba raz za rok, spravme ich výnimočné aj takouto drobnosťou 🙂

Možností je milión….

Ak ste si aj napriek našej snahe o čo najpestrejší vyber nevybrali tú najvhodnejšiu záclonu, tak nevadí. My sa rozhodne nehneváme. Skúste sa ešte poobzerať po webe. Ak ste ale otrávený z toho, aké je to komplikované a nepriehľadné, odporúčame vám jednoducho si prekliknúť na e-shopy

   
bonatex
tempo kondela  
 
     
Novynabytok-sk
Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.