26. týždeň tehotenstva a silnejúce pohyby vo vašom brušku. Aké je vhodné priberanie?

Potrebujete sa pripraviť psychicky pripraviť na to, že novorodenec bude stredobodom vašej pozornosti a 26. týždeň tehotenstva vám pomôže si na to zvyknúť. Ešte ste svoje dieťatko ani nevideli naživo a už zásadne ovplyvnilo váš život! Prerušuje váš spánok. Pohráva sa s vašou mysľou. Kvôli nemu vás bolí hlava. Tieto veci bude bohužiaľ robiť aj po narodení. Keď sa povie, že máte 9 mesiacov na prípravu na bábätko, nejde len o to nakúpiť vybavenie do detskej izbičky.

26. týždeň tehotenstva

Moje dieťatko je počas 26. týždňa tehotenstva veľké ako…

Kel. Váš 26-týždňový plod meria asi 35 cm a váži približne 771 g. Dieťatku sa vyvíjajú zmysly, povahové črty a získava vrodené vlohy.

Ak som tehotná 26 týždňov, ktorý mesiac  som vlastne tehotná?

26. týždeň tehotenstva znamená, že ste tehotná už 5 mesiacov a 3 týždne. Postupne sa dostávate k 6. mesiacu tehotenstva.

Príznaky 26. týždňa tehotenstva

Príznaky tohto týždňa väčšinou spôsobujú pocit nepohodlia – a stabilne sa zhoršujú s rastom bábätka, pretože vaše telo sa pripravuje na samotný pôrod.

Postieľka cestovná Koot hnedá so sovou Petite&Mars

 

 

Postieľka cestovná Koot hnedá so sovou Petite&Mars

 • kolieska
 • bočný výlez
 • cestovný matac
 • taška na zloženú postieľku

 

 

 

 

Viac Informácii o produkte

Problémy so spánkom

Čím bližšie ste k vášmu pôrodu, tým ťažšie sa vám bude zaspávať. Dávajte si pozor na príjem kofeínu, ostaňte hydratovaná a nezabúdajte na cvičenie, aby ste v noci ľahšie zaspali.

Opuchnutia

Tento príznak je veľmi nepríjemný, no mierne opuchy sú počas 26. týždňa tehotenstva úplne normálne. Dávajte si však pozor na silné alebo náhle opuchnutie, ktoré môže byť znakom tzv. preeklampsie. Ak sa vám vaše opuchnutie nepozdáva, kontaktujte lekára.

Náš tip na schudnutie a vrátenie do formy po pôrode: Therma Cuts

Therma cuts - pre boj s nadváhou
thermacuts

 • spáli tuk vo vašich bunkách a uzatvorí ich
 • bráni tak opätovnému ukladaniu tuku
 • klinicky overené chudnutie  10kg za mesiac
 • recenzie zákazníkov

Bolesti hlavy

Často ich spôsobuje stres a zmena hladiny hormónov v tele. Môžete však trpieť bolesťami hlavy kvôli hladu alebo dehydratácii. Nezabudnite sa preto o seba vzorne starať a prijímať potravu každých niekoľko hodín. Pohár čaju by mal taktiež byť  vždy po ruke.

Jedálenská stolička Campione

Problémy s pamäťou

Zdá sa vám zložité zapamätať si aj triviálne veci? Je to spôsobené kombináciou vašej psychiky a tehotenských hormónov. Možno toho máte na mysli veľa a mali by ste trocha spomaliť.

Braxton-Hicksove kontrakcie

26. týždeň tehotenstva sa môže u niektorých mamičiek spájať s kontrakciami. Tieto kontrakcie však nie sú skutočné, lebo netrvajú dlho a vaše telo sa takto iba pripravuje na pôrod. Ak sú však kontrakcie silné a neprestávajú, povedzte to vášmu lekárovi. Môže to byť znak predčasného pôrodu.

Zvýšený krvný tlak

Jemne zvýšený krvný tlak je počas 26. týždňa tehotenstva úplne normálny. Ak však lekár uvidí, že krvný tlak je privysoký, pošle vás na ďalšie vyšetrenia. Pri vyššom tlaku ako 140 na 90 sa môže jednať znova o preeklampsiu alebo o tzv. HELLP syndróm. Tieto potencionálne hrozby sa musia začať liečiť okamžite.

Bruško počas 26. týždňa tehotenstva

26. týždeň tehotenstva pre vás znamená, že by ste mali vážiť asi o 7 až 10 kíl viac ako na začiatku tehotenstva. Ak čakáte dvojičky tak sa bavíme o hodnotách v rozmedzí od 12 do 19 kíl. Keď sa dotknete vášho bruška, môžete si všimnúť, že vrchol maternice je asi 6cm nad vaším pupkom. Vaše bruško bude do konca tehotenstva rásť  asi o 1cm každý týždeň.

Hracia deka by vo Vašej výbave pre bábätko nemala chýbať

Ultrazvuk počas 26. týždňa tehotenstva

Pred ďalšou prenatálnou prehliadkou máte pravdepodobne ešte niekoľko týždňov voľna a väčšinou počas 26. týždňa nemáte ultrazvuk. Možno vás preto trápi, čo sa deje vo vnútri bruška. Ja vám to poviem. Dieťatko dýcha. Nie však vzduch ale plodovú vodu. Takto sa pripravuje na prvé okamihy po narodení.

Dieťatku sa vytvára imunitný systém pohlcovaním vašich protilátok. Formujú sa očká, ktoré budú čoskoro pripravené na otvorenie. Vedeli ste, že 26-týždňový plod má už vyvinuté mihalnice?

Určite nezabudnite:

 1. Stráviť čas s vaším partnerom
 2. Komunikovať s vaším dieťatkom
 3. Pravidelne jesť a piť
 4. Prečítať si o nasledujúcom 27. týždni tehotenstva

Náš tip na schudnutie a vrátenie do formy po pôrode: Therma Cuts

Therma cuts - pre boj s nadváhou
thermacuts

 • spáli tuk vo vašich bunkách a uzatvorí ich
 • bráni tak opätovnému ukladaniu tuku
 • klinicky overené chudnutie  10kg za mesiac
 • recenzie zákazníkov

Pripravte sa na príchod bábätka, dojčenské podprsenky, tehotenské oblečenie a doplnky do domácnosti  Vám radíme nakúpiť v spoľahlivých e-shopoch

Astratex logo
Amiatex.sk
dr max logo
5/5 - (26 votes)

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.